arama

Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi

Kedi maması seçimi kedi severleri yakından ilgilendiren bir konudur. Kedi bakımının genel itibariyle kolay bir iş olduğunu söyleyebiliriz fakat bir o kadar da önem arz eden bazı noktalar mevcuttur. Kedi sahiplerinin dikkat etmesi gereken en önemli unsurlardan biri, mama seçimidir.

 

Kediler bilindiği üzere 9 yıl yaşayabilmektedirler. Kedi sahiplerinin de kedilerini ellerinden geldiğince uzun süre sağlıklı ve mutlu tutmak istediklerini biliyoruz. Bu konuda yapılacak en doğru hamle kedinizi doğru beslemek olacaktır. Bu konunun zaman zaman piyasadaki sayısız mama çeşidi arasında kafa bulandırıcı olabileceğinin farkındayız. Bu konuyla ilgili kafa karışıklığı yaşamamak adına bilmeniz gereken yalnızca kedinizin özellikleridir. Dilerseniz bu konu ile ilgili veteriner hekimlerden de destek alabilirsiniz.

 

Kedilerde tıpkı biz insanlar gibi sağlıksız beslenmeye alışabilir. İçeriği zayıf mamaların lezzetinin arttırılması amacı mamalar yağlanmaktadır. Bu durumda kedimizin sağlığı tehtit altında demektir. Doğru mama seçimi için kedimizin özelliklerini bilmemizin yeterli olacağını belirtmiştik. Yine de bir mama hakkında doğrudur veya yanlıştır demek yerine veteriner hekimlerinize başvurmanızı önermekteyiz.

 

Kedimiz için doğru mama seçimi yaparken kedimizin özelliklerini göz önünde bulundurmalıyız. Bu noktada dikkat etmemiz gereken birincil özellik, kedimizin yaşıdır. Yavru kediler için junior, yetişkin kediler için adult mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır. Mamaların yaş farkına göre kategorize edilmesinin en büyük sebebi kedimizin yaşına göre ihtiyacı olan protein vb. besinlerin oranlarının farklı olmasıdır.

 

Kedimiz için doğru mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik kedinizin kilosu ve aktivite halidir. Eğer tembel bir kediniz var ise bu durum göz önünde bulundurularak üretilen mamalar tercih etmelisiniz.

 

Kedimiz için doğru mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken diğer özelliklerden biri de kedimizin cinsiyeti ve kısırlık durumudur. Çünkü kediler kısırlaştırma işlemi sonrasında kilo almaya meyillidir. Kısırlaştırılmış kediler için üretilen mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Kedimizin cinsini bilmemiz de doğru mama seçiminde işe yarayacak bir bilgidir. Birçok ırk için üretilen özel mamalar bulunmaktadır. Kedimizin ırkına göre bir mamada karar kılabiliriz.

 

Yavru dönemlerinde olan kediler için uzmanlar minimum %20 protein içerikli mamalar önermekteler. Yetişkin kedilerde bu oran biraz daha düşük olabilmektedir. Kedilerin yaşları biraz daha ilerledikçe aldıkları karbonhidrat miktarı düşürülmelidir. Karbonhidrat bakımından dengeli mamalar tercih edilmelidir. Örneğin yetişkin kediniz için protein bakımından zengin ve lezzetli bir mama olan Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi aldınız. Kedinizin yaşı 2, kilosu ise 4 olsun. Kedinizin kısırlık durumu ise kısır değil. Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi içeriği incelendiği zaman kedinize uygun olduğunu göreceksiniz. Bu özelliklere sahip bir kedi için Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi günlük tüketim miktarı 2 kutu olmalıdır. Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi yapay renklendirici ve koruyucu içermeyen doğal ve organik bir mama olduğu için örnekte verilen özelliklere sahip bir kedi için ideal bir mamadır.

Schesir Tavuklu ve Yengeç Etli Jöleli Kedi Konservesi

Sizler de kedileriniz için doğru mama seçimi yapmadan evvel kedinizi tanıyın. Kedinizin özelliklerini bilin ve gelişimini sıklıkla takip edin. Doğru mama seçimi ile ilgili veteriner hekimlerden profesyonel destek alabilirsiniz. Tüm bu özellikleri bilmenize rağmen kedinizin bir besine hassasiyeti ya da alerjisi olabilir. Bu noktada profesyonel yardım alarak doğru mama seçimi yapmanız gerekecektir. Bir başka örnek ise hamile ya da emziren bir kediniz var ise yüksek kalitede besleyici ve besin miktar dengesini sağlayan bir mama seçmeniz gerekecektir. Bunu kendi başınıza bulmanız biraz zor olabilir ya da yanlış bir seçim yapabilirsiniz. Bu sebeple eğer bu gibi ekstrem durumlar hakkında bilgi sahibi değilseniz uzman görüşü almanızda fayda olduğunu söyleyelim.