arama

Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi

Evcil hayvan diyince akla ilk gelenlerden biri olan kediler yumuşacık tüyleri ve dikkat çekici gözleri ile tanınırlar. Anatomileri güçlü ve esnek olan kediler pençeleri ve keskin dişleri ile küçük avların korkulu rüyası olsalar da şüphesiz hayvan besleyenlerin vazgeçemediği canlılardandır. Görüşler farklılık gösterse de yaklaşık 40 ile 70 arasında kedi ırkı olduğu düşünülmektedir. Yaygın kanının aksine kedileriniz o soğuk ve özgür tavırları ile sevilmekten hoşlanmadığını düşünmenize yol açabilirler fakat durum oldukça farklı. Kedileriniz sevilmekten çok hoşlanırlar ama kararında.

 

Tüylü dostlarımızı çok sevdiğinizi biliyoruz. Fakat kedi bakımı hakkında bildiklerimiz ve yaptıklarımız yeterli mi?Bir yavru kedi sahiplendiniz diyelim. Bundan sonra neler yapacağınıza detaylı bir şekilde göz atalım. Kediler tamı tamına 9 yıl yaşayabilmektedir. Bu 9 yılı sağlıklı ve mutlu geçirebilmesi için siz kedi sahiplerine düşen birçok görev mevcut. Çünkü her canlı gibi onların da sizin sevginize, ilginize, beslemenize ve egzersiz niteliğinde oyunlara ihtiyaçları vardır. Sevimli tüylü dostlarımız için yeni geldiği bu ev biraz ürkütücü olabilir. Bu evi tanıma ve alışma sürecinde ilk olarak yatağını, kumunu ve mama kabını benimsemesi çok önem taşır. İkinci olarak eğer var ise evdeki diğer evcil hayvanlarınız ile tanıştırma konusunda çok aceleci davranmayın. Evdeki eşyalar ona çok büyük ve ürkütücü gelebilir bu sebeple rahat ve güvenli hissedeceği bir uyku ortamı çok önemli. Petshoplardan satın alabileceğiniz gibi kendi imkanlarınızla da rahat bir yatak yapabilirsiniz. Kediniz için evdeki bu ilk gün zorlu geçecek elbette. Bunun sebebi ilk defa annesi ve kardeşlerinden ayrı kalmasıdır. Kedinizin kardeşlerinin sıcaklığını aramaması için yatağının altına sıcak bir pet şişe su koyabilirsiniz.

 

Kediler çok sevimli ve yaramaz canlılardır. Bilhassa yavru dönemlerinde evinizde alacağınız birtakım önlemler hayat kurtarıcı niteliktedir. Bunlardan ilki düşmemesi için bulunduğu bölgenin etrafını çevirmek olacaktır. İkincisi evde zehirli bir bitki var ise kedinizin ulaşamayacağı bir noktada muhafaza etmenizde fayda var. Üçüncüsü ise elektrik kabloları. Kediniz bu kabloları çiğneyebilir. Şayet evinizde şömine vb. bir düzenek var ise yine önünü kapatarak kedinizin ulaşmasını engelleyiniz.

 

Kedileriniz için uygun mamayı bulmak büyük bir sorumluluktur. Onların sağlıklı birer yetişkin kediler olabilmeleri için seçtiğiniz mamanın besleyici, besin değerleri yüksek olmalıdır. Kedinizin sağlıklı kas ve iskelet sistemine sahip olması için doğru mama seçimi çok önemlidir. Kedinizi birkaç aylık iken sahiplendiyseniz yeni bir mama verdiğinizde bunu reddedebilir. Fakat aceleci olmayın. Eski mama ile karıştırarak yedirmeyi deneyin. Kedilerde yeni mamaya alışma süreci 5-7 gündür.

Kedinize sık sık ve az az mama vermeyi unutmayın. Kedilerin bu dönemlerinde günde 4 öğüne ihtiyacı vardır. Bunu 3-6 aylık dönemlerinde 3 öğüne, 6 aylığı geçtikten sonra öğün sayısını 2’ye çekebilirsiniz.

 

Kedileriniz için uygun mamayı seçmenin büyük bir sorumluluk olduğundan bahsetmiştik. Bu noktada sizlere düşen görevler yüksek kaliteli mamalar tercih etmeniz. Burada yapmanız gereken mutlak suretle tercih ettiğiniz mamanın kedinizin yaş aralığına uygun olması. Uzmanların sürekli tekrarladığı bir konu ise tercih edilen mamanın içerik bilgisinin muhakkak bilinmesi gerektiği. Şeffaf hammadde bilgisine sahip mamaları tercih etmekte fayda var.

Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi

Kedilerimiz ve köpeklerimiz için yüksek kalitede mamalar üreten bir marka olan Schesir lezzetli ve besleyici ıslak mamalar üretmektedir. Besinler dikkatle işlenerek üretilmektedir. İçerik listesi gizlenmemektedir. Kedinizin gelişimi için gerekli olan besinler mevcuttur. Ton balıklı, yengeç etli, tavuklu, karidesli, sığır etli mamalarının yanı sıra Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi de denenmeye değer. Kedileriniz mama geçiş dönemlerinde yüksek kalite ve lezzet vadeden bu mamaya asla hayır diyemeyecek. Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi içeriği oldukça zengindir. %50’den fazlası ton balığı ve hamsiden oluşmaktadır. Schesir Ton Balıklı Hamsili Pirinçli Kedi Konservesi ortalama ağırlıktaki bir kedi için günde 2 kutu yeterli olacaktır.