arama

Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi

Bir kedi sahiplenmek istiyorsunuz ve nasıl bakımı olması gerektiğini hangi mamayı kullanmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bunların araştırmasını yapmadan önce ilk önce bir güvenilir veteriner hekim ile anlaşmanız ve gerekli bilgileri ondan almanız gerektiğini tavsiye ederiz. Araştırmalarınızın en başın da veteriner hekiminizin mutlaka donanım sahibi olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Ultrason EKG laboratuar araştırmaları gerekli diğer cihazlarının olup olmaması temizliği ve güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Belirli bir ameliyathanesi olup olmadığı, kişisel bakım araç ve gereçlerinin ne kadar temiz olduğu sizin için çok önemli olduğunu zaman için de daha çok kavrayacaksınız. Bu sebepten ötürü güvenilir ve evinize çok yakın bir veteriner hekim tercih etmeniz gerekmektedir. İlk işlem olan veteriner hekim bulma işleminiz bittikten sonra kedinizin sizin evinize sizden daha çok sahip çıkacağı için onun için özel alanlar belirleyin. Evinize geldiği zaman bütün kapı ve pencereleri olabildiğince kapatın. Kediniz henüz yavru ise onu koynunuzda anne sıcaklığı ile koruyunuz.

 

 

Kedilerin de aynı köpeklerde olduğu gibi birçok bakıma ihtiyaç duyduklarını unutmayınız. Göz bakımı, kulak bakımı, burun bakımı gibi birçok ayrıntı gerektiren özel ihtiyaçları bulunmaktadır. Göz bakımı ve kulak bakımının nasıl yapıldığını veteriner hekiminizden öğrenmenizde fayda vardır. Profesyonel bir destek ile sizde öğrendikten sonra kedinize zarar vermeden bu bakımları yapabilirsiniz. Mama kullanımının önemi zaten kedinizin olmasından dolayı zaman ile alışacaksınız. Kısırlaştırılmış kedi mamalarının bile belirli zamanlar da kullanımının durdurulması gerektiğini ya da hangi mama hangi yaşta kullanımı doğru gibi mamalarda ki kullanım durumlarının takibini yapacaklardır.

 

 

Yaş mama seçimi nasıl olmalıdır?

 

İçeriğinde şeker yazan herhangi bir konserve mamayı tercih etmemeniz kediniz sağlığı açısından önem taşımaktadır. Ayrıca ekstra tahıl ve tahıl ürünleri yazıyorsa bu tür konserve mamalardan da uzak durmanız gerekmektedir. Yapay suni yazan ibareler de bulunan ürünleri de satın almayınız. Bu ürünler yapay suni koruyucu renklendirici ve lezzetlendirici olarak geçmektedir. Bu ürünlerden hangi marka olursa olsun uzak durmanızda fayda vardır. İçerisin de taurin ve vitamin eklenmiş mi diye mutlaka bakmanız da fayda vardır. Bunun gibi yapmanız ve yapmamanız gerekenler arasında ayrıca mutlaka son kullanma tarihine ve üretim tarihine bakmanız da fayda var.

Üretim tarihi ile son kullanma tarihi arasın da ok fark olmadan taze konserve mama tercih etmeniz gerekir. Bu konu da en güvenilir marka olan Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi tercih etmeniz en doğru seçimdir.

 

 

Schesir nasıl bir mamadır?

 

Konserve maması olduğu gibi kuru mamaları da olan ve lezzeti ile bilinen bir evcil hayvan mamasıdır. Lezzeti ile kedinizi, kalitesi ile sizi etkileyecek olan scheir konserve mamasının ambalajı bile oldukça kalitelidir.

 

Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi

 

Besinler için dikkatli işlenmesi ile elde edilen yüksek kaliteli yaş kedi mamasıdır. Scheir ledi jelly tun balıklarının kalitesi ile bilinen konserve mamasıdır. Sadece özenle işlenmiş olan doğal maddeler ile üretilen bir kedi mamasıdır. Tam ıslak olan Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi %50 surimi &4,7 en son olarak da en üstüne bitkisel jöle kullanılmaktadır. Bileşimi Nem %85, Kül 0,5, Vitamin A,D3 ,E gibi bir çok vitaminleri içermektedir.

Schesir Ton Balıklı Jöleli Kedi Konservesi

Konserve mamaların kullanımı için en uygun oda sıcaklığında bekletildikten sonra hayvanınıza verilmesidir. Ayrıca bir konserve mamanın en uygun kullanılması zamanı 1 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Ağzı açıldıktan sonra dolap da çok bekletilmeden tüketilmesi daha uygundur. Kedilerin kullanımı açısından arkasında yer alan bilgiler eşliğinde kilosuna orantısı ile belirlemeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise çok fazla tuz miktarı yüksek olduğu için idrar yollarında her hangi bir hasara yol açmamak içindir.