arama

Schesir Ton Balıklı ve Bitki Özlü Jöleli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Ton Balıklı ve Bitki Özlü Jöleli Kedi Konservesi

Kedilere ara sıra yaş mama vermek uygun olur. Bu yüzden bir çok farklı markanın yaş mamalarını tercih edebilirsiniz. Bütçenizi çok sarsmayacak olan Schesir Ton Balıklı ve Bitki Özlü Jöleli Kedi Konservesi balıklı ve sebzeli içeriği ile oldukça lezzetli bir öğün seçeneği olabilir.

 

Kedilerin beslenme alışkanlarında haşlanmış et ve ciğer dışında bu tür yaş mamalar da kullanılabilir. Ancak protein bakımından zengin olan içeriklerin tercih edilmesi önemlidir. Ayrıca artık etler ve yenmeyen bölümlerden yapılan mamalar kesinlikle verilmemeli, çiğ yiyecek vermekten kaçınılmalıdır.

 

Schesir bir çok değişik seçenekleri olan konserve mamalarla kedilerin günlük beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli desteği içeren bir mama çeşididir.

 

Kedi Bakımı

 

Kediler beslenmesi kolay canlılardır. Özellikle tuvalet konusunda çabuk eğitilmeleri ve temiz hayvanlar olmaları nedeniyle oldukça çok tercih edilirler.

 

Sokakta ya da evde beslenen kedilere genelde kuru mama verilir. Bir çok hayvansever, sokağındaki kedileri beslemek için kuru mama alıp her gün vermektedir. Bu sayede bu kedicikler de karınlarını doyurmaktadır. Kedilerin evcilleştirilmesi süreci yüzyıllardır popülerdir ve türlerinin Afrika yaban kedisinden geldiği söylenmektedir. Bu kediler zamanla değişik mutasyonlarla üreyerek bir çok farklı kedi türünün ortaya çıkmasına neden olmuştur.

 

Kediler sevimli ve insan canlısı hayvanlardır. Ancak evde birlikte yaşamak için kedileri tercih etmeniz durumunda, gerekli olan aşılarını yaptırmanız ve tüylerini düzenli olarak taramanız gerekmektedir.

 

 

 

Kedilerin Günlük Beslenme Rutinleri

 

Her insan gibi kedilerin de belli bir damak tadı vardır. Bu nedenle her kedi aynı mamayı yemez. Kedinizin yiyeceği mamayı seçerken, azar azar alarak tadım şeklinde büyük paket almaya karar verebilirsiniz.

 

Çünkü bazı mamalar kedilere alerji yapabilir ve kanlı dışkı ve ishal dışkı gibi etkiler yaratabilir. Bu nedenle mama seçimini protein oranı yüksek olan mamalardan yana yaparak beslenme programı oluşturmalısınız. Günde iki öğün yeterli olacaktır. Bu öğünlerde bir porsiyon kuru, bir porsiyon yaş ya da haşlanmış mamalar tercih edebilirsiniz.

 

Mama seçiminizde en önemli husus kedinizin sağlığıdır ve bu nedenle ilerde sorun yaşamamak için mutlaka kaliteli olan bir mama tercih etmelisiniz. Kediniz için her zaman bol ve temiz su bulundurmanız, şekerli gıdalarla beslemeniz önemlidir.

 

Kediler Ne Yer?

 

Yeni doğan kediler 4 haftalık olana kadar anne sütü ile beslenirler. Daha sonra kuru mamalara geçiş yapılarak, kedinin büyüme evrelerine göre mamalar tercih edilir. Yavru kediler 12 aylık olana kadar özel mamalarla beslenirler.

 

Daha sonra yetişkin kedi mamalarına geçiş yapılır. Mama dışında haşlanmış ciğer, et, tavuk verebilirsiniz. Ancak kedilerin beslenme sistemlerinde tercih edilen bir çok mama sindirim sistemlerine uygun olarak tercih edilmesi gerektiğinden veterinerinizden destek alarak kedinizin cinsine göre mamalar ve alerjik durumları dikkate almanız gerekmektedir.

 

Kediler için her gün temiz ve taze su bulundurmak gerekmektedir. Şekerli gıdalar, özellikle üzüm kesinlikle verilmemesi gereken mamalardandır. Kediler için yaş, kuru ya da haşlanmış et dışında mama verilmesi pek doğru değildir. Çünkü kedilerin sindirim sistemleri bizimkinden farklıdır.

 

Her mamayı yemeyen kedilere de değişik mamalar vermek uygun olur. Tüy sağlığı için genelde balıklı ve somonlu mamalar tercih edilir. Ancak kediniz bu mamaları sevmezse, farklı içerikleri tercih edebilirsiniz.

 

Sokakta beslediğiniz kediler de aynı şekildedir ve bu nedenle her kedi her mamayı yemez ve tatlı, baharatlı gıdalar ile inek sütü verilmemesi gereken gıdaların başında gelir.

Schesir Ton Balıklı ve Bitki Özlü Jöleli Kedi Konservesi

Et her koşulda haşlanmış olarak verilmeli ve tuzlu, tatlı yiyecekler de tercih edilmemelidir. Aynı zamanda kedinizin beslenme düzeni konusunda aksaklık yapmamanız oldukça önemlidir.