arama

Schesir Ton Balıklı Ve Yosunlu Jöleli Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Schesir Ton Balıklı Ve Yosunlu Jöleli Kedi Konservesi

Öncelikle her insanın nasıl farklı zevkleri, damak tadı var ise kedilerin, evcil hayvanlarımızın da böyle ayırt etme özellikleri mevcuttur. Bunu göz önüne almamız gerekir, benim yediğimi kedimde yer diye düşünmemeliyiz. Biraz araştırmayla ufak sevimli dostlarımıza sağlıklı şekilde bakabiliriz. Bildiğiniz gibi evcil hayvanlarımız için üretilen yaş mama, kuru mama seçeneklerimiz vardır. Kedimizi sadece yaş mamayla veya sadece kuru mamayla beslememiz yanlıştır. Yaş mamaya alışan kedimiz ilerde kuru mamayı istemeyecektir. Yaş mama tek başına yeterli besin sağlamayacağı için kedimize yaş mama verirken ek olarak kuru mama veya enerji alabileceği mamalardan vermeniz doğru bir beslenme şekli olacaktır. Yaş mama genel olarak et yan ürünleri, tahıllar, sebzeler, mineral, yağlar, su ve jelleştirme maddeleri karıştırılıp püre haline getirilmek üzere öğütülür. Daha sonra katı hale getirilmesi için buhar tünelinde biraz pişirilir ve bıçaklar ile kesilip küp şekline getirilir. Bu işlem sonrasında kabın ağzı kapatılarak, yaklaşık 2 saat boyunca basınçlı pişiricide,sterilize edilmek için pişirilir. Genelde günlük beslenmede yaş mamanın yanında ek mama daha verilmesi gerekir.

 

Ayrıca kedimizi yaş mamayla beslediğimiz vakit, yaş mamanın içindeki su miktarı oranı %75-80 arası olmasına rağmen kedimize yaş mamanın yanında mutlaka temiz su vermeli ve bu durumu dengelemeliyiz. Çünkü kedimizin ihtiyacı olan su miktarını hem mamadan hemde sudan alması demek idrar yolu hastalıklarından ve böbrek yetmezliğinden kedimizi korumuş olur. Kuru mamanın içinde bulunan nem oranı %8-10 arası civarında bu durumda kedimiz su ihtiyacını karşılayamıyor. Eğer su ihtiyacını karşılayamaz ise kedimizde bildiğiniz üzere idrar yollarında kristaller, taşlar oluşabiliyor. Sadece kuru mama ile beslenirse ve yanında ilave olarak su kabındaki sudan içse dahi tam olarak su ihtiyacını karşılayamıyor. Ve bu durum ne yazık ki kedimizde sistite, idrar taşlarına rastlanmasına sebebiyet veriyor.

 

Sevimli kedi dostlarımız yaş mamayı pek çok severler. Ancak sadece yaş mamayla kedimizi beslememeli ilave beslenme şekilleri oluşturmalıyız. Yaş mamada dikkat etmeniz gereken hususlar içeriğinde taurin ve vitamin ekli olmayan veya yazmayan üretici firmayla iletişime geçmenizi öneririm. Taurin ve vitaminin içerikte olmasına özen gösterin. Satın aldığınız mamanın son kullanma tarihine kesinlikle kontrol ediniz ve yaş mamayı açtıktan sonra koklayınız. İçeriği güzel bir mama konservesiyle neyli ise onun gibi kokacaktır.

 

Bir diğer husus şöyle ki kedilerimiz için balıklı konserveler oldukça fazla, balıklı konserve içeriğinde dikkat edilmesi gereken fosfor oranının çok yüksek olmaması, yüksek fosfor ve magnezyum kedilerimizde kristalleşmeye yol açıyor.

 

Eğer kediniz 8 haftalıktan büyük bir yavruya yaş mamayı kedinize haftada 4 porsiyona kadar verebilirsiniz. Yavru kedilerin ekstra fazla enerjiye ihtiyaçları vardır. Kediniz max. 3-3.5 aylık olana kadar bu şekilde yaş mama ile besleyebilirsiniz. Eğer veremeyecek durumda iseniz haftada 1 konserveyi ikiye bölerek mutlaka kedinize vermeye çalışın. Besin almasını yeterli enerjiyi almasını sağlar.

 

Ben sizlere güvenle kullanabileceğiniz hem bütçenize çok uygun hem de gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir yaş mamadan bahsetmek istiyorum. Schesir ton balıklı ve yosunlu jöleli kedi konservesi yüksek kaliteli ıslak kedi mamasıdır. İçeriğinde balık ve yosunlu sosunun bulunduğu, doğal ton balıklı ve yosunlu konservedir. Mikro ve makro, vitamin ve taurin içerir. Taze ton balığı ile hazırlanmış olan lezzetli ve sağlıklı bir mamadır. Kesinlikle renklendirici ve koruyucu maddelere yer verilmemiş olup kedinize güvenle verebileceğiniz bir konservedir.

 

İçerik bileşimi

 

 • Protein %12
 • Yağ %0.8
 • Nem %85
 • Lif %0.5
 • Kül %1
 • A vitamini 1325 IU
 • D3 vitamini 110 IU
 • E vitamini 15 mg
 • Taurin 160 mg

Schesir Ton Balıklı Ve Yosunlu Jöleli Kedi Konservesi

Beslenme önerisi: Ortalama 5 kg ağırlıkta bir kedi için günlük 2 kutu