arama

Sheba Tavuk Etli Pouch Kedi Yaş Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sheba Tavuk Etli Pouch Kedi Yaş Maması

Yetişkin kedileriniz için oldukça uygun olan, kedilerinize tam ve dengeli bir beslenme sunacak olan Sheba Tavuk Etli Pouch kedi yaş maması, kaynağı belli et ve et ürünleri içermektedir.

 

Sheba Tavuk Etli Pouch Kedi Yaş Mamasının İçeriği ve Kompozisyonu Nasıldır?

 

Sheba Tavuk Etli Pouch kedi yaş mamasının içerisinde en az düzeyi %4 olmak üzere sığır eti bulunmaktadır. İçerisinde bulunan tahılların, minerallerin ve bitkisel katkı maddeleri ile kediler için uygun tam bir kedi maması kompozisyonudur. İçeriğinde %8,5 oranında protein, %5 oranında inorganik maddeler, %2,2 oranında ham selüloz ve %81 oranında nem bulunmaktadır.

 

Sheba Tavuk Etli Pouch Kedi Yaş Mamasını Tüketecek Kediler İçin Beslenme Talimatı Nasıl Olmalıdır?

 

3 ile 5 kg arasında olan yetişkin kedileriniz için, gün içerisinde en az 2 poşet vermeniz kedileriniz için uygun olacaktır. Hamile olan ve gün içerisinde sürekli olarak hareket halinde bulunan kedileriniz için ise bu miktarı arttırmanız kedilerinizin yararına olacaktır. Sheba Tavuk Etli Pouch kedi yaş mamasını kedilerinize verirken ayrıca yanında kuru kedi maması da vermeniz yine tavsiye edilen durumlardan biridir. Sheba Tavuk Etli Pouch kedi yaş mamasını oda sıcaklığında kedilerinize vermeye dikkat ediniz. Artan mamayı da mutlaka ama mutlaka buzdolabında saklamaya özen gösteriniz.

 

Sheba Kedi Maması Markasının Mama Ürünleri Nelerdir?

 

Sheba kedi maması markasının yavru ve yetişkin kediler için onlara en uygun şekilde üretilen mamaları bulunmaktadır. Bu mamalar;

 

 • Sheba tavuk etli pouch kedi yaş mama,
 • Sheba somonlu pouch kedi yaş mama,
 • Sheba sığır etli pouch kedi yaş mama.

 

Yavru ve Yetişkin Kedilerin Beslenilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Yeni doğmuş olan kedi yavrularının beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir. Çünkü yeni doğan bir yavrunun gelişimi ve büyümesi sizin elinizdedir. Yavrunun sağlıklı bir şekilde gelişmesi için ise yapılması gerekenler şu şekildedir;

 

Yeni doğmuş yavru kedilerin ilk 24 saatlik süre içerisinde mutlaka anne kedinin memelerinden salgılanan süt ile beslenmeleri gerekmektedir. Annenin memelerinden salgılanan bu süt, kolastrum içerdiğinden dolayı bağışıklık sistemi henüz gelişmeyen yavru kedilerin hastalıklara karşı korunmasını sağlamaktadır.

 

Peki, neden ilk 24 saatte bu sütü içmesi gerekir sorusunun cevabı ise;

 

Annenin memelerinden salgılanan sütteki ve yavru kedinin korunmasını sağlayan maddeler, yavru kedinin bağırsaklarında sadece ilk 24 saatlik dilimde emildiğinden dolayı, yavrunun sağlıklı bir gelişim göstermesi için önem arz etmektedir.

 

Yeni doğan yavru kediler, 4 haftalık oluncaya kadar sadece anne sütü ile beslenmelidirler. Anne sütü ile beslenme ise gün içerisinde 4 ile 6 kez arasında olmalıdır. 4 ile 6 kez anne sütü ile beslenme, yavru kedinin normal gelişimi için yeterli düzeyde olacaktır.

 

Doğumdan sonra salgılanan anne sütü salgılanamıyor ise, yapılacak olan şey, biyolojik açıdan anne sütüne yakın olan kedinin gelişimine yarar sağlayan yavru kedi süt tarzları bulunmaktadır. Bu süt tarzları, yavru kedinin normal gelişimine yarar sağlayacaktır.

 

Yavru Kedinin Sütten Tamamen Kesileceği Zaman, Ne zaman Olmalıdır?

Doğumdan sonraki ilk 4 haftalık sürede sadece anne sütü ile beslenmesi gereken yavru kedilerin, zaman geçtikçe 6 ile 8 haftalık yaşlarına ulaştıkları zaman anne sütü ile bağlantıları tamamen kesilmelidir. Süt ile olan bağlantıları kesildikten sonra yavru kedilerin gelişimlerine uygun, onların doğasına tam uyumlu ve dengeli bir mama ile beslenmeleri gerekmektedir.

Sheba Tavuk Etli Pouch Kedi Yaş Maması

Bu mamalar ile yavruların sütten kesilmesine ve mama ile beslenmeye alıştırılmaları gerekmektedir. Mama kullanırken dikkat edilmesi gereken şey ise; yavru kedilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak türde olması ve onları alerjik bir hastalığa sebep verecek içerikler içermemesi gerekmektedir.