arama

Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama

Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama

            Kedilerin beslenmesi nasıl olmalıdır? Hayvan sahibi olan kişiler bazı zorluklarla karşılaşabilir bunlardan biride mama seçimidir. Kedilerde köpekler gibi yediklerinden iyi yaralanmalı ve gelişimlerini destekleyecek ölçüde mama tercih edilmelidir.

 

Kedilere yumuşak unlu ve şekerli gıdalar yedirmekten kaçınılmalıdır. Çünkü bu dişleri ve diş etleri için kedilere inanılmaz kötü sonuçlar doğurabilir.

 

Kedilere mama verirken aldığınız ürünün üstündeki kullanım tabloları da size fayda sağlar. Günlük kaç öğün yemeleri gerektiği hakkında bilgi verir. Mama seçiminde kedilerin yaşı oldukça önemlidir. Kedilerde yaş, kedinin cinsiyeti ve kedinin hareket hızı mamanın sıklığını ve miktarının belirlemede önemli ölçütlerdendir.

 

Birçok kedi mama yerken sık ve az miktarda yemeyi tercih eder. Kedinin bu şekilde az miktarda yemek yemesi sizi korkutmamalıdır. Çünkü kedilerin büyük bir kısmında beslenme bu tarzdadır. Kedi maması birkaç saten çok bekletecek şekilde tüketmiyorsa mamanın üstü örtülüp sağlıklı bir şekilde kaldırılıp saklanmalıdır.

 

Kediler rahat ortamlarda beslenir çünkü sesli ve çocukların olduğu ortamlarda rahatsız olarak beslenmelerini tamamlayamazlar. Kedilerin beslenmeleri yalnız olduğu ortamlar da ve dikkatini dağıtmayacak şekilde olmalıdır aksi takdirde beslenmesini yarım bırakacaklardır.

 

Yeni doğan yavru kedilerde beslenme ilk 6 ay bağışıklık sisteminin gelişmesi yönünden çok önemlidir.

 

Bu aylarda kediler anne sütünden yaralanır. Çünkü annenin ilk aylardaki sütü, oldukça fazla yaralıdır ve bu süt kedinin ilk aylardaki sağlığı açısından önemlidir. 8-121 hafta arası mamaya başlanmalı ve sık sık mama verilmelidir. Ama az miktarda olmasına dikkat edilmelidir?

 

 

Islatılmış ve konserve mamalar oda sıcaklığında uzun süre bekletilmeden kedilere verilmelidir. Çünkü içerikleri ve yapıları sıcaktan bozulabilir. Olgun kedileri beslerken ilk olarak kedinin kilosu kontrol edilmelidir. Çünkü verilecek beslenme biçimi tamamen kilosu ölçüsünde olacaktır.

 

Kedilerin çoğu besin maddesi hayvansal gıda olmalıdır köpeklere kıyasla kedilerin daha fazla proteine ihtiyaçları vardır. Pirinç, yağsız et, karaciğer, kemik unu, tuz birleştirmeyle oluşturacağınız ve evde hazırlayacağınız besinlerle de yemek şeklini oluşturabilirsiniz. Özellikle olgun kedilerde bu tarif çok sık kullanılmaktadır.

 

Yaşlı kedilerde beslenme diğer kedilere oranla ekstra dikkat gerektirir. Çünkü yaşlı kedilerde beslenmede kedilerin fizyolojik yapısı ve ihtiyacı göz önünde bulundurularak beslenir. Kedinin geçirdiği hastalıklar ve eksik vitaminleri içeren bir yemek listesi uygulanmalıdır. Özellikle yaşlı kedilerin en çok hangi ürüne ihtiyaç duyuyorsa vücudu o ürünler ve besin grupları kullanılmalıdır. Yetişkin ve yaşlı kedilerde protein miktarı bakımından ve içerisinde bulunan taürin nin faydası ile Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama yı tercih edebilirsiniz.

 

            Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama kedilerin özel damak zevklerine hitap edecek şekilde üretilmiş bir mama çeşididir. Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama kediler için özel dilimlenmiş şekilde üretilmiştir. Yüksek kaliteli içeriği ile doğal hormonsuz bir içeriğe sahip kedi konserve mamasıdır.

 

Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama’nın içeriğinde özel olarak hazırlanmış tavuk eti, yengeç eti ve kedilerin gelişimine katkı sağlayacak vitaminler bulunmaktadır. Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama’nın ek olarak içeriğinde; ham protein, işlem görmemiş yağ, lifler, su, kül bulunmaktadır.

Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama

Ayrıca içeriğinde taurin adlı madde vardır. Taürin bir amino grup asittir. Bu amino grup asit beyinde kemiklerde ve vücudumuzda kalp kasında çok miktarda bulunmaktadır. Beyin ve vücudun sinir ve kas iskelet sisteminde kalsiyum ve potasyum dengesini sağlayan bir amino asittir. Kalp kasının kasılma gücünü artırdığı bilinmektedir. Shiny Cat Tavuklu ve Yengeçli Konserve Mama’nın içinde de kedi gelişimini destekleyecek miktarlarda bulunmaktadır.