arama

Stuzzy Gold Alabalık Etli Ezme Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Stuzzy Gold Alabalık Etli Ezme Kedi Konservesi

Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesi kedilerin sağlıklı ve bağışıklığı kuvvetli olması için özel olarak hazırlanan bir kedi konserve mamasıdır. Kullanılan besinler kedilerin daha iyi gelişim göstermesi içindir. Kullanılan besinler ve besin oranları iyi ve önerilebilir türdedir. Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesinin içeriğine ve yararlarına değinmeden önce kedi beslenmesinden biraz bahsedelim.

 

Kedilerin beslenmesi önemli bir durumdur. Her mama alınıp kedilere verilemez. Kedi mamasında olması gereken içerikler ve besinler olmalı, kedilerin ihtiyaç duyduğu besin değerleri tam olarak karşılanmalıdır. Yoksa kediler tam olarak sağlıklı bir yapıda olmaz. Peki, bir kedi mamasında neler olmalı ve eğer bunlar olmazsa neler olur? Öncelikle kedi mamalarında olması gereken içeriklere bakıldığında protein, mineral ve vitaminler göze çarpar. Bu üç içerik vücuda direnç veren, sağlıklı gelişmesini sağlayan, onaran, gelişime katkıda bulunan içeriklerdir ve hepsi de çok önemlidir.

 

Eğer kedinize bir mama alacaksanız öncelikle mamadaki içeriklere dikkat edin. İçerik olarak bol et olması gerekir. Tahıl oranı ise ya çok az ya da hiç olmamalıdır. Tahıl oranı fala olan mamalardan uzak durulmalıdır. Çünkü etçil bir canlı olan kediler için çok fazla tahıl yemek iyi bir şey değildir. Kedilerin sağlığı bu durumda kötü etkilenecektir. Bu kötü durumlardan bazıları hemen fark edebileceğiz şeylerdir. Örneğin tüylerinin aşırı şeklide dökülmesi, aşırı kilo alma ve aşırı kilo kaybı, hep uyuklama isteği, sürekli hastalanması, geç iyileşmesi gibi durumları gördüğünüzde anlayın ki kullandığınız mama yararlı değil zararlı bir mamadır. Kediler tahıl vermek tıpkı bir aslana et yerine buğday ile beslenmeye benzer. Bu yüzden kedilerin et ile beslenmesi önemlidir. Sonuçta kedi ile aslan aynı aileden gelen biri akrabadırlar.

 

            Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesi et bakımından zengin bir konserve mamadır. %60’dan fazlası et olan mamanın %11’ balık etidir. Balık etinin olması iyi bir durumdur. Çünkü içinde Omega 3 ve Omega 6 olan kedi mamasında kediler için çok önemli koruyucular bulunur. Omega 3 ve Omega 6 hayvanlar için çokça önerilen bir içeriktir. Kalp, damar, beyin göz ,sinir sistemi için oldukça yararlıdır. Ayrıca bağışıklığı güçlendiren Omega 6, vücudu hem koruyan hem de sağlıklı olasını sağlayan bir içeriktir. Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesi bu yüzden önemlidir.

 

 

Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesinde bulunan protein miktarı %11 olarak verilmiş ( önerilen oran %7,5 – 12 arası). Bu oran kediler için iyi bir orandır. Proteinin neden yaralı olduğunu ve gerekli olduğuna değinirsek: hücreleri korur, hücreleri yeniler, bağışlılığı kuvvetlendirir, enfeksiyonları önlemek için çalışır, antikor üreterek mikropların vücut içinde yer edinmesine izin vermez. Kısaca vücudu korur ve onarır.

 

İçerikte mineraller de kullanılmış. Mineraller vücuda dayanıklılık veren içeriklerdir. Vücut sistemlerine kuvvet verir. Daha sağlam olmasını sağlar. Eksiğinde vücut çökmeye başlar. Bu yüzden sık sık alınması gerekir. Örneğin demir minerali vücudu koruyan bir içeriktir. Yokluğunda kedinizde yorgunluk, deri renginin matlaşması, tüylerin dökülmesi, yaraların geç iyileşmesi, sindirim sistemi sorunları ve başka sorunlar baş gösterir. Bu yüzden alınması gereken bir mineraldir ve Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesinde bulunmaktadır.

 

Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesinde ayrıca kalp sağlığı için çok önemli olan Taurin içeriği de vardır. Vitamin olarak kullanılan A vitamini cildi tüy ve göz gelişimi için önemlidir. E vitamini ise hücrelerin yenilenmesi ve bağışıklık sistemin için yararlıdır.

Stuzzy Gold Alabalık Etli Ezme Kedi Konservesi

Sonuç olarak Stuzzy Gold alabalık etli ezme kedi konservesi kedi sağlığın için yaralı bir konserve mamadır. Özellikle tüy ve deri gelişimini, güçlü bir bağışıklık sistemini ve dirençli bir bünye isteyen kedi sahiplerin kedilerine vermesi gereken bir mamadır. Boya ya da koruyucu madde içermeyen, sindirim sistemine yaralı, vücut sistemlerini ( kas, kemik, sindirim…) daha iyi hale getirmek için özel olarak hazırlanmış kedi konserve mamasını güven içinde kedinize verebilirsiniz.