arama

Stuzzy Gold Tavşan Etli Ezme Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Stuzzy Gold Tavşan Etli Ezme Kedi Konservesi

Kedilerin kökeni Mısır uygarlığı ve Kuzey Afrika coğrafyasına dayanmaktadır. Tarım toplumun gelişmesi ve ilerlemesi ile kediler evcil hayvanlar statüsüne girmiştir. Genel anlamda 2.5-12 kilogram arasında ağırlıkları değişen kediler ortalama olarak 14 yıl yaşamaktadırlar. Fakat iyi bakılmasına ve beslenmesine bağlı olarak bu süre 20 yıla kadar uzamaktadır. Çok farklı genetik yapılara sahip olan kediler bu farklılıktan dolayı çok çeşitli renklere sahiptir.

 

Yeni doğmuş yavru kedi beslemeyi düşünmüyor iseniz kedinizin bakımı çok önemlidir. Yavru kedinizi evinize getirdiğinizde onun masum bakışı evinizde yaşayan tüm kişilere bir yumuşama getirecek ve kalplerinizi eritecektir. Kediler ortalama 14 yıl yaşayabildiği için onların bakımı çok önemlidir. Kedinizin yaşama çok iyi başlaması hem sizler hem de kediniz için çok önemlidir . Bundan dolayı kedinizin beslenmesi ve bakımı konusunda çok dikkatli ve çok özenli davranmanız gerekmektedir.

 

Sizler genel anlamıyla evinizin düzenine alışkın olabilirsiniz fakat yavru kedileriniz bu ortama alışkın hayvanlar değillerdir. Bu yüzden kediniz için ev ortamınızı gayet onun rahat edebileceği şekilde hazırlamanız onu korkutmadan bakımını gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Yavru kedi beslemeyi göze aldıktan sonra evinizde ufak tefek değişiklik yapmak da sizlere pek zarar vermeyecektir. Kedilerinize çok hassas davranmaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Bilakis kediler en masum hayvanlar arasında sayılmaktadır. Kedilerinize hassas davrandığınız sürece sizlere çok iyi bir dost olacaktır.

 

Yavru kediniz ilk başlarda evinizdeki büyük eşyalara oldukça yabancı kalacaktır. Bu yüzden oldukça korkacak ve çekinecektir. Bu durumda sizler kedinize şefkatli davranmalı ve onun rahatına uygun ortam oluşturmaya özen göstermelisiniz. Kedinizin bulunacağı ortam sıcak ve huzurlu olmalı , kuru ve hava akımından uzak olmalıdır. Kedinizin yatacağı yer çok yumuşak ve rahat olmalıdır. Kediler yalnız kalmaya çok çabuk alışırlar fakat başlangıçta kardeşlerinin yanındaki sıcaklığı hatırlaması için yatağının altına sıcak bir su şişesi koyabilirsiniz. Kedileriniz yatağına alıştıktan sonra sizlere de çok rahat alışacaktır.

 

Kedinizin güvenini sağlamak için evinizde kedinizin ulaşabileceği pencere soba bacası vs. alanları kapalı tutmaya özen göstermelisiniz. Kedileriniz cam ve bacalardan düşerek hayatını kaybedebilir. Aynı zamanda sizler için zararlı olmayan fakat kediler için zararlı ve zehirli olabilecek çiçek varsa bunları kedinizden uzaklaştırmalısınız.

 

Yavru kedinizin potansiyel gelişimini tamamlaması ve sağlıklı olarak büyüyebilmesi için mama seçimine çok önem göstermelisiniz. Her şeyden önce kedinizin tüm potansiyelini kullanarak büyümesi ve gelişmesi kedinize seçeceğiniz mama sayesinde gerçekleşmektedir. Kedinizin huzuru ve güveni için sizden önce kullandığı mamayı hemen değiştirmemenizi öneririz. . Kedinizin yeni mamasına alışması ortalama 5 ila 7 gün sürecektir. Kedinize hangi mamayı verirseniz verin az ve sık vermeniz gerektiğini asla unutmayınız. 8 ila 12 haftalık kedilerin günlük ortalama 4 öğün mamaya ihtiyacı vardır. 3-6 aylık olduklarında ortalama 3 öğün , 6 aylıktan sonra ise kedilerinizin günlük ortalama 2 öğüne ihtiyacı vardır.

 

Büyüyen kedilerinizi korumanızın en başarılı yöntemi sağlıklı ve dengeli beslenme düzeni uygulamaktır. Sağlıklı beslemek için ise kuru mama ve konserve olmak üzere iki çeşit mama vardır.

 

Kedilerinize verecek olduğunuz tüm mamalarda beklediğiniz kaliteyi bulamayabilirsiniz. Kaliteli bir kedi mamasında bulunması gereken ve kedinizin beslenmesi ve sağlığı açısından çok önemli olan her şeyi tüm mamalarda bulmanız imkansız denilebilir. Aynı zamanda paranızın da boşa gideceğinizi düşünmeden etmeyiniz.

 

Kedileriniz sizler için bir dost bir arkadaştır.. Onlar için her şeyin en iyisini seçmeye özen gösteriniz. Ve onların sizler için bir velinimet olduğunu asla unutmayınız.

Stuzzy Gold Tavşan Etli Ezme Kedi Konservesi

Stuzzy Gold tavşan etli ezme kedi konservesi kediniz için en uygun mamadır. Bu mama kedinize kalite ve lezzeti bir arada sunuyor. Kompozisyon: mineraller et ve et ürünleri% 60 (Tavuk eti% 11).

Besin katkı maddeleri / kg. taurin 300 mg, Vit E 40mg, sülfat kuprik pentahidrat 9.3 mg (2.32 mg bakır), zinco40,8mg oksit 131 mg demir karbonat (demir 63.14 mg) (zinco32,8mg), Vit A 1177 IU Vit D3 700 IU, 4.2 mg (manganez 3.25 mg), manganez oksit, potasyum iyodür, sodyum selenit 0.34 mg (0.155 mg selenyum), 1 mg (0 iyot, 76 mg) elde edilir. Analitik bileşenleri: ham lif% 0,2, % 8 yağ içeriği malzemesi, Protein% 11, ham kül% 2.7 Nem% 78

Ürün Özellikleri

 • Koruyucu madde ve boya içermez
 • Ezme olması kedinizin daha çok seveceği anlamına gelir.
 • Sindirimi çok kolay ve buğulanmış
 • E Vitamini, Taurin ile zenginleştirilmiştir.
 • Kedinizin derisi ve tüylerinin sağlığını koruyacak olan Biotin ilavesi bulunur.