arama

Super Cat Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ürün Bilgisi Hakkında ;

Super Cat Kedi Maması

Besin zincirinin dengeli ve düzenli oluşu tüketilen besin bileşenlerinin kalori değerlerine bağlılık gösterir. Bu dengeyi koruyabilen canlıların gelişim evrelerindeki faktörleri olumlu yönde atlatarak sağlıklı ve güçlü metabolizmanın oluşmasına sebep olmaktadır. Tüketilen besinler bileşen olarak zengin içerikli olmalıdır. Örneğin; besin tavuk ise sadece etinden yararlanmak yerine, tavuk yağı, tavuk suyu, kurutulmuş öğütülmüş tavuk kemik tozları canlıların tek besinle birden fazla besin kalorisini vücutlarına alması gerçekleştirilmiş olur.

 

            Super cat kedi maması yukarıdaki faktörleri göz önüne alarak ürettiği mama içeriklerindeki temel besin gıdasının her özelliğinden yararlanarak zengin ve lezzetli içerikler hazırlayıp üretime sunmuştur. Protein ağırlıklı beslenmeyi ön plana alan Super cat markası , yağ oranının azaltılıp tahıl dengeli ve et ağırlıklı beslenmeyi tavsiye etmektedir. Yağ vücutta depolanmadan enerjiye dönüştürülmesini sağlamak için evcil hayvanların bol bol protein tüketimini sağlamak gereklidir. Yetişkin kedilerin sağlık problemlerinin aza indirilmesi, yaşlılık belirtilerini aza indirme gibi besin bileşenleriyle mama içeriğini hazırlarken, yavru kedilerin gelişim evresi için; kemik yapısı, hücre yenilenmesi, bağ dokusunun oluşumu, bağışıklığın kazanılması için belli özel besinlerle mama hazırlanmaktadır.

 

Super Cat Ürünlerinin Mama İçeriğinde Neler Mevcuttur?

 

Koruyucu, renklendirici ve katkı maddesi vb. ürünler mama içeriğinde kullanılmaz. Kuru mamalar özellikle taneli kroketler halinde hazırlanmış, yaş mamalar yoğun kıvamda ve sterilize edilmiş, konserveler taze et ve sebze meyve liflerinin organik halleriyle hazırlanmış, sıvı gıda takviyeleri genellikle besinlerin kendi özlerinden elde edilir. Örneğin; hindiba otunun özü sıvı takviyesidir ve kedilerin tüy yumak oluşumunu engellerken yeni tüylerin oluşmasında destekçi olur.

 

Sağlık problemleri olan evcil hayvanlar için dip not bilgiler içeren mama kullanım kılavuzu vardır internet siteleri üzerinde. Mama alışverişi yapacak hayvan sahipleri, kedilerinin özelliklerine, kilosuna, yaşına, ırkına, çevre koşullarına, kısırlaştırılma durumlarına göre besin içeriklerine bakabilir mama seçimlerini ona göre yapabilmektedirler.

Alerjik reaksiyon gösteren hassas kediler içinde geçerli olan bu bilgilendirme kılavuzu mamanın alınmadan önce okunması gereken bilgilerle doludur.

 

Super Cat ürünlerinin geneli premium mamadır. Tam destekli oluşu ve kedilerin özelliklerine göre ayrılan mama içerikleriyle karmaşık besin tüketiminin önüne de geçilmiştir. Karmaşık besinler mama içerisinde ishal, mide şişkinliği, bağırsak ve sindirim sorunları yaşattığı gibi, hangi maddenin alerjik reaksiyona sebep olduğunu anlamak güç olacaktır.

 

Domuz eti ve ürünleri kullanılmayan mama içeriklerinde genellikle bu besine eş değer olan deniz ürünleri kullanılmaktadır. Deniz yosunu, midye, somon balığı, ringa balığı, alabalık vb. kalorisi ve proteini yüksek besinlerin kurutulmuş halleriyle evcil hayvanların günlük besin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

 

Kullanım Şekilleri ve Miktarı Nasıl Olmalıdır?

 

Özellikle evcil hayvanların sağlık durumları göz önünde bulundurulmalıdır. Diğer faktörler çevre koşullarına göre mama miktarı azaltılabilir ya da arttırılabilir. Mamayı kullanmadan önce bir veteriner hekim kontrolüyle kedilerin alerjik reaksiyonu listelenmelidir. Daha sonra verilen liste içeriklerine göre Super Cat Kedi maması ürünlerinden bir ya da bir kaçı tercih edilmelidir. Doğal içeriğiyle bu değerlendirmeler olmadan da tüketimi sağlanabilir fakat kedilerinizin sağlığı ön planda tutulmuştur. Özellikle konserve mamalarında bu önlem alınmalıdır. Çünkü içeriğinde çiğ besinler mevcuttur.

Super Cat Kedi Maması

Super Cat ürünlerinde yukarıdaki durumlarla karşılaşılmamış olsa bile, bu tür faktörleri göz önünde bulundurup mama ambalajlarının üzerindeki besin tablosunda uyarı olarak belirtildiği gibi,internet siteleri üzerinden online destek hattından kedilere dair bilgiler edinebilir, karşılaşılan problemlere ve istenilen ürünlerin siparişi sağlanabilir. Su, süt, et suyu,ayran,sıvı takviyeli besin gıdalarıyla birlikte kuru mamalar tüketilebilir.Alışma evresi 1 haftadır.Evcil hayvanların besin alışkanlıklarına göre değişir.