arama

Ucuz Mama Kedi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ucuz Mama Kedi

Gelişen ve değişen yaşam koşullarına rağmen bazı şeyler hayatımızda değişmiyor aksine günden güne ilerlemeye devam ediyor. Her ne kadar modern insan teknolojik araçlarla oynadığı vaktini bilgisayar veya oyun konsolları ile geçirdiği suçlaması ile karşı karşıya kalsa da yapılan bir araştırma durumun böyle olmadığını gösteriyor. 200 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre katılımcılara evinde oyun konsolu var mı? evcil hayvan besliyor musun? Sorusu yöneltilmiş ve gelen cevaplar ışığında katılımcıların büyük çoğunluğu evcil hayvan beslediğini açıklamış. Araştırmayı ilginç yapan bir başka ayrını ise evcil hayvan besleyenlerin büyük bölümünün kedi beslediklerini açıklamış olması

 

Çünkü karakteristik özelliklerine bakıldığında kediler köpeklerden daha nazlı ve iletişimi zor olduğu düşünülüyordu. Katılımcılara iletişim konusundaki tecrübelerinin de sorulduğu ankette sanılanın aksine iletişim kurmakta sorun yaşamadıklarını belirtenler büyük çoğunluğu oluşturmuş durumda. Özellikle çocuklu ailelerin köpekleri seçtiği dikkat çekerken genelde yalnız yaşayanlar kedilerden yana tercih yapmış durumdalar.

 

Hayvanlar ve insanlarda temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme, Kediler için çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ucuz kedi maması büyük sorunlara yol açabilmektedir ve satın almadan önce bir araştırma yapmak hem sizin hem de kedinizin yararına olacaktır. Çünkü Ucuz kedi maması bulmak sanıldığının aksine kalitesiz ürünler değildir. Gerekli sertifikalara sahip ürünler raflarda bulunmakta ve sizin yapmanız gereken öncelikle kedi maması hakkında doğru bilgilere erişmektir.

 

Kedi mamaları üç temel üretim noktasından ülkemize giriş yapmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri Avrupa birliği ülkeleri ve üçüncü dünya ülkeleri olmak üzere sınıflandırabileceğimiz bu üreticiler kendileri geliştirdikleri ve tüm dünya tarafından kabul görmüş sertifikalar doğrultusunda kedi mamalarını üretmektedirler.

 

Amerika Birleşik Devletleri AAFCO sertifikası ile üretim yaparken ürünlerinde kesinlikle kedi sindirim sistemi ve metabolizması için zararlı olduğu alerji yaptığı kanıtlanmış tavuklardır. Kanatlı hayvan et ve mamullerini kullanmaktadır. Ülke sahip olduğu geniş alanlardan dolayı et ve et ürünleri ağırlıklı üretim yapmakta sıkıntı çekmeyen tedarikçiler listesinde zirvede yer almaktadır.

 

İkinci en büyük üretici olan Avrupa Birliği Ucuz kedi maması üretimi için oldukça geçerli bir strateji belirlemiş ve üçüncü dünya ülkelerinden satın aldığı kırmızı et hayvanlarını direkt olarak kedi maması üretiminde kullanmaktadır. Böylece besleme maliyetleri olmayan kırmızı et ürünleri birlik ülkeleri için daha ucuz üretim anlamını taşımaktadır.

 

Bu iki üreticinin ortak özelliği sahip oldukları Complete-Balanced özelliğidir. Özellik ürünlerin kedi metabolizması için dengeli besinler içerdiğini kanıtlamakta olan zaruri bir test sonucu üreticilere verilmiştir ve her yıl düzenli yapılan kontrollerle sertifika şartlarına uyup uymadıkları kontrol edilmektedir.

 

Üçüncü dünya ülkeleri Hindistan Çin Halk Cumhuriyeti gibi ülkeler ise bu konuda sabıkalı ülkeler olarak dikkat çekmektedirler. Çin bilindiği üzere sokak hayvanlarını Ucuz kedi maması üretimi için kullandığı gerekçesi ile sıkça gündeme gelmiş ve bu konuda ürünlerinin Avrupa ve Amerika Piyasasına girişi yasaklanmıştı. Hindistan bu yönde bir üretim yapmasa da üretiminde tavuk ve kanatlı hayvanlar kullandığı içindir. Kedilerde cilt hastalığı yaptığı gerekçesi ile tercih edilmeyen ürünler ile anılmaktaydı. Son zamanlarda üretim tekniklerini geliştirmiş olsa da henüz sertifika alabilmiş ve dünyada tercih edilecek kaliteye sahip değiller.

Ucuz Mama Kedi

Kediler için ideal mamaların protein ağırlıklı ve düşük tahıl içerikli olması gerekiyor. Ucuz kedi maması için başvurulması gereken yöntem öncelikle sertifikalı ürünlerin içerikleri ve sertifikalarının kontrol edilerek bilgilerin doğruluğu öğrenilmelidir. Kediler hastalığa müsait hayvanlardır. Ve içinde kimyasal madde oranı yüksek olan mamalar onları böbrek ve sindirim hastalıklarına maruz bırakabilmektedirler. Ucuz kedi maması satın almak için yapılaması gereken internet siteleri aracılığı iledir. Satışı yapılan bu ürünleridir. Araştırıp fiyat karşılaştırması ve sertifika doğruluğu incelenerek internetten satın almak olmalıdır. Dükkan ve mağaza açma ihtiyacı duyulmaksızın internette satılan ürünler daha ucuza gelmekte böylece tedarikçi çalışan ve mağaza kiraları gibi sorunları aştığı için büyük indirim yapabilmektedir.