arama

Ultimates Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Ürün Bilgisi Hakkında;

Ultimates Kedi Maması

Besin içeriği bakımından farklı ve besin bileşenlerinde çeşitlilik sunarak evcil hayvanların günlük besin ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olur. Konserve olarak üretime giren bu mama yetişkin kedilerin sevdiği lezzet haline gelmiştir. Konserve içeriğinde doğal yaşamlarına uygun olan sebze, et, meyve ve besin bileşenleri olduğu için canlıların yabancılık çekmeden tüketmeleri sağlanmıştır. Konserve şeklindeki bu mamanın ek besin olarak yanına taneli ve kroket şeklindeki kuru mama tercih edilebilir. Karmaşık olmayan gıda içeriği besinlerin rahat tüketimini ve alerjik reaksiyonları ortadan kaldırma yönünden fayda sağlamaktadır.

 

Tahıllı, tahılsız, tavuklu, balıklı, domuz etli, kuzu etli vb. mama içeriğiyle desteklenen sıvı besin gıdaları vardır. Genellikle kuru mamanın yanında tüketilir. Bu tür beslenme tüketimine alışan evcil hayvanlar konserve ve yaş mama yemekte zorluk çekebilirler. Bu durumu göz önünde bulunduran Ultimates kedi maması konserve şeklinde olmasına rağmen içeriğindeki kırıntılı tahıllarla az oranda katılık katmıştır. Bu katılıkla beraber sindirim kolaylaşırken tokluk hissi yaratır ve dışkının az oranda katı olarak atılmasında yardımcı olduğu görülür.

 

Ultimates Ürünlerinin İçeriğinde Genel Olarak Neler Mevcuttur?

 

Ultimates ürünlerinde genel olarak tahıl kullanılmamaya çalışılmıştır. Çünkü tahılların tok tutma özelliği olabilir fakat kalorisi az ve besin değerleri düşüktür. Bu yüzden canlıların besin gelişimlerinin sadece %20lik oranda destekçi olabilir. Et ve yan ürünleriyle karıştırıldığında ise; bu oran %80e kadar çıktığı görülür. Bu nedenle ürün içeriklerini protein ağırlıklı hazırlayan Ultimates markası taze et ürünlerini kullanmaya özen göstermiştir. Kurutularak sterilize edilen etler uzman veteriner hekimlerce kontrolden geçirilerek hidrolize edilir. Irklara göre et çeşitleri kullandığı mamalar vardır. Örneğin; deniz ürünlerinden hoşlanan evcil hayvanlar için , kırmızı etten hoşlanan, beyaz etten hoşlanan, sebze ve meyve liflerinden hoşlanan kediler için özel karışımlı mama üretimini de sağlamışlardır. Kuru mamanın yanında bu besinlerin sıvı gıda takviyelerini ve yaş mama şeklinde olan çeşitlerini de üretime sunmuşlardır.

 

Doğal üretimlerini sağladıkları sebze ve meyve liflerinin kurutulmasını, kendi besin ölçütleriyle besledikleri canlı hayvan ağları ve verimli deniz hayvanlarının beslenmesinde kendi markaları da mevcut olan ultimates ürünleri , hazırladıkları mamanın içeriğindeki besin maddelerini kendi ürettikleri ve yetiştikleri canlı ve cansız ürünlerden sağlamaktadırlar. Böylelikle sağlıklı ve güvenilir mama içeriği ile kedi mamaları oluşturulur, sadece kedi mamalarıyla sınırlı kalmamaktadır. Diğer canlıların besin ihtiyaçlarına ve doğal ortamlarına göre de içerikler hazırlanarak mama üretim çeşitliliği sağlanmıştır.

 

Neden Ultimates Ürünlerini Tercih Etmeliyim ?

 

 1. Organik sebze ve meyvelerin üretilmesi, canlı hayvan besleme ağlarıyla ürettikleri mamaların içeriğini oluşturan besinleri de kendilerince yetiştirilip büyütülmesi sonucunda sağlıklı ve güvenilir mama içeriklerinin oluşturulması.

 

 1. Hidrolize edilen etlerin uzman veteriner hekimlerce denetiminin sağlanması.

 

 1. Mama içeriğinin taze et ve tahıl ürünlerinden hazırlanması.

 

 1. Koruyucu, renklendirici ve katkı maddeleri ürünlerinde kullanılmamaktadır.

 

 1. Kedi ırklarının belirlenerek özel olarak mama üretilmesi.

 

 1. Evcil hayvanların sağlık ve gündelik yaşamları göz önünde bulundurularak kalorili ve dengeli besin bileşenlerinin ilave edilmesi.

 

 1. Konserve şeklinde üretilen mamaların içeriğindeki tırtıklar ve tanelerle ishal oluşumunun ve açlık hissinin önüne geçilerek çok mama tüketiminin önüne geçilmesi.

 

 1. Ultimates’in kedi ağlarında yetişen canlı hayvan etleri ve kendi ağlarında yetiştiren bitkilerin kendi gözetimlerinin altında olması kimyasal içeriklerin kullanılmamasında önek teşkil etmektedir.

 

 Kullanım Şekli ve Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

Ultimates Kedi Maması

Evcil hayvanların kilosu,yaşı,sağlık durumu,çevre koşulları,alerjik reaksiyonları vb. faktörler göz önüne alınarak mama miktarı belirlenmelidir. Konserve halinde olanlarda su, kuru mama olanlarda süt, sıvı takviyelerde katı gıdalarla tüketilmesi tavsiye edilir.