arama

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

Evinizde hayvan besliyor musunuz? Onun olabilecek en sağlıklı şekilde yaşamasını istiyor musunuz? Onun için ideal mamayı bulamadığınızı mı düşünüyorsunuz? İnternette okuduğunuz birbirinden farklı binlerce yorum yüzünden kafanız gitgide daha da mı çok karıştı? Bu sorulara vereceğiniz cevap evetse sizi bu yazıyı hemen okumaya davet ediyoruz. Sizin için en güvenilir cevapları sunduğumuz bu yazıyla birlikte kafanızdaki soru işaretlerinin tümünden kurtulacaksınız.

 

Evinizde sizinle birlikte yaşayan bir kedi dostunuz varsa ve ona en iyi şekilde bakabilmek istiyorsanız her şeyden önce onun için en doğru mamayı bulmalısınız. Eğer daha önce hiç evcil hayvan besleme deneyiminiz olmadıysa ve dostunuz sizinle birlikte yaşamaya henüz başlamışsa, bu süreç sizin için zor ve yorucu olabilir. Öncelikle internetten veya bulduğunuz pek çok kaynaktan doğru mamanın nasıl seçileceğini araştırmalısınız. Daha sonra en doğru mamayı bulup sipariş vermelisiniz. Kedinizin bu mamayı sevip sevmediğini gözlemlemelisiniz. Bütün bu araştırmaları sizin için biz yaptık ve tek bir yazıda tüm bilgileri topladık.

Size düşen sadece mama siparişinizi vermek ve mamayı satın almak. Yetişkin bir kediye sahipseniz, küçüklük dönemlerinde verdiğiniz mamayla beslenmemesi için mamasını değiştirmelisiniz. Onun için hayatı daha sağlıklı ve huzurlu bir hale getirmek için atacağınız ilk adım bu olmalıdır. Kedinizin ilginize ihtiyaçları olduğu gibi hayatta kalmak için doğru beslenmeye de ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlarını evinizde kendiniz için yaptığınız artık yemeklerle yapabileceğiniz gibi, kaliteli ve güvenilir bir mamayla da karşılayabilirsiniz. Dikkat ve özen sahibi her hayvansever ikincisini seçecektir. Sizlere kedinize herhangi bir konuda şüphe yaşamadan güvenle verebileceğiniz bir mama olan Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması öneriyoruz. Bu mama sayesinde kedinizin sağlığında olumsuz bir durumla karşılaşmayacaksınız. Kendisini koruma ihtimali ve iradesi olmayan kediniz yerine sizin yapacağınız tercihler onun hayatını etkileyecektir. Kedinizin hayatını olumlu yönde etkileyecek tercihler yapmalısınız.

 

Veteriner hekime en doğru mama konusunda danıştığında size önereceği ilk 3 marka arasında bulunan bu mama sayesinde, kedinizde parazit oluşumu ya da ishal gibi sindirim ya da bağışıklık sistemi rahatsızlıklarına rastlamayacaksınız. Böylece, siz de kediniz de daha huzurlu ve sağlıklı bir hayat yaşamak için ilk adımı atmış olacaksınız. Kedinizin herhangi bir sağlık problemine sahip olması sizin açınızdan da oldukça yorucu ve üzücü olacaktır. Bunun önüne geçmek için önceden almanız gereken önlemlerden ilki doğru mama seçmek olacaktır. Yetişkin kediler yavru olanlara oranla kilo almaya daha müsaittir. Aşırı kilo alan kedilerde yağlanma sonrası bazı damarlarda tıkanıklık oluşması muhtemeldir. Bunun önüne geçmek için ise, kedinizin yediği mamanın yaşına uygun olması ve miktarı belirlenmelidir.

Hills Science Feline Adult Liver & Chicken Entree Yetişkin Kedi Konserve Maması

Pek çok uzman tarafından önerilen markalar tarafından üretilmiş yaş veya kuru kedi mamaları öncelikli olarak tercih etmeniz gereken mamalardır. Kediniz için asla almamanız gereken mamalar ise süpermarketlerde satılan ve daha önce adını bile duymadığınız mamalardır. Bu mamaların pek çoğu kedilerde sindirim problemlerine yol açmakta ve ishal olma olasılığını arttırmaktadır. Hills marka mamaları yiyen kedinizde bu tür sorunlar olmadığını göreceksiniz. Kendi beslenmeniz için gösterdiğiniz özenin en az iki katını dostunuzun beslenmesinde de göstermelisiniz. Aksi halde, sizin de sağlığınız bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Kedilerin döktükleri tüylerde, iç paraziti bulunan bir kediye sahipseniz hastalık oluşturma ihtimali vardır. Bu tüylerin ciğerlerinize kaçması halinde kist oluşma olasılığı bulunmaktadır.