arama

Kedi Maması Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Fiyatları

Kedi Maması Fiyatları

En iyi dostlarımız arasında kendilerini fark ettiren ve dünyamıza renk katan kediler için makalemde mama fiyatlarını nerede ve nasıl ucuz alabileceğinizi belirli markaların ne gibi faydası olduğundan bahsedeceğim. Kediler bizim dostlarımız oldukları için en güzel mamaları hakediyorlar.

 

Günümüzde her konuda üretimin artması bir yana gelişen teknoloji ve bilimin etkisiyle çeşitli mamalar piyasaya çıkmış bulunmaktadır. Çoğu yurtdışı kaynaklı olan bu markalar, ülkemize gönderdiği ürünlerinden belli bir miktarda ücret almasının yanında, devletinde bu markalar üzerinde bir vergi yaptırımı mevcuttur. Bu yaptırım da tabi ki biz kedi dostu olanlara ilerleyen zamanlarda hiç iyi gelmemektedir. Fiyatının önemli olmasının bir kenara bırakılacağını göz önüne alırsak markanın da önemli olduğunu söylemek zorundayız. Her iyi markanın fiyatı da el yakar vaziyette fakat bu durum dostlarımız ile aramızı bozamaz. Sağlığının göz önünde bulundurarak mamaların alınması ve kullanılması çok önemli bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Sağlıklı bir besin değerine sahip mamanın tabi ki fiyatı da içerdiği besinlere göre olacaktır. Bu size bunu almazsam ne olur sorusunu sorduracaktır. Kedinizin sağlığı yediği mama markası ile doğru orantılıdır. Bu durum kimsenin istemeyeceği bir olaydır. Kimse kedisinin sağlıksız olmasını istemez öyle değil mi? Hem sağlıklı hem iyi bir mamayı nasıl bulabilirim? sorusunu cevaplayalım öyleyse.

 

Kedi maması fiyatları hakkında bir araştırma yaptım. Araştırmam neticesinde size sunabilmek için belirli bir kaç markanın besin değerlerini de karşılaştırdım. Ulaştığım sonuçlar besin değerlerinin sadece marka etkisi altında olduğunu ve buna bağlı olarak da fiyat aralığının değiştiğini gösterdi. Ben bu durumu normal olarak karşılıyorum. Arada bulunan mevcut rekabetten dolayı bazı şeylerin farkına varılmadığı bir gerçek olarak ortadadır. Tüm meselenin sağlıklı bir mama üretip fiyatlarının aynı oranda tutulması durumunun ötesinde olduğu herkes tarafından bilenen ve bir gizlenme gereği duyulan gerçektir. Kedi maması fiyatları araştırmalarımın en ucuz fiyat ile en pahalı fiyat aralığının kilogram bazında aynı tutulan farklı markaların ürünleri arasında uçurum olduğunu göstermektedir. Tabi bu durumun mama içerisinde var olan ve ayrı özelliği bulunan mamalar ile ilgili olması kaçınılmaz bir yargıdır. Her mamanın farklı bir besin yapısına sahip olması talep görmesinin en etkili yönü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yavru ve yetişkin kedi maması fiyatları da kendi içlerinde belirli şartlara göre değişmektedir. Bu şartlar belirli oranlara göre değişmenin yanı sıra özel durumlar ile de ilgili olmaktadır.

 

 

Araştırma yaptığım markalar arasında Whiskas, Goody, Royal Canin, Milo, Pro Plan gibi mama markaları bulunuyor. Farklı ağırlıklara sahip çeşitlerle zengin olan bu markaların kedi maması fiyatları ise en düşük yavru kedilere özel olan mama seçeneği ile sekiz Türk lirasından başlayarak en fazla 15 kg. seçeneği sundukları mamalar ile iki yüz ila üç yüz Türk lirası arasında değişmektedir. Tabi bazı sitelerin uyguladıkları özel indirimler ile de ucuzlayan kedi maması fiyatları her markaya göre değişmektedir. Önerilen en iyi marklar arasında bulunan Whiskas ve Goody fiyat konusun da birbirine uzak iki marka. Aradaki fark gözlemlediğim kadarıyla önemli derecede değişik. Bu durumun daha önce de belirttiğim besin değerlerinin kedinize sağlayacak, sağlık durumunu etkileyecek olması ile doğru orantılıdır. Bir yönden bakılınca ucuz olan bir mamanın sizin kedinize katacağı fayda pahalı olan mamaya göre daha azdır. Bu konu tabi ki sizin kendi mali işlerinize göre değişim gösterecektir. Bu değişim size ikisi de aynı rahatlığını vermesin.

Kedi Maması Fiyatları

Kedinize iyi bakmak ne kadar da fiyatlara bağlı gibi görünse de ona en iyi şekilde bakabilecek olan sizsiniz. Elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum.