arama

Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi

Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi

Sokakların, bahçelerin ve birçok evin yaramaz üyeleri kediler şirinlikleriyle her zaman ilgi odağı olmuşlardır. Kedi beslemek çok zor olmadığı gibi zevkli bir uğraştır da. Beslenme konusunda en büyük yardımcılarımız bizim yerimize her şeyin düşünülmüş olduğu hazır mamalardır.

 

Neden hazır mama?

Her yaştaki ve her ırka ait kedilerde güvenle kullanılabilecek Mio marka kedi mamaları protein içeriği yüksek, gerekli vitamin ve mineralleri içeren ürünlerle piyasadadır. Mamalardaki omega 3 ve omega 6 gibi önemi tartışılmaz olan doymamış temel yağ asitleri katkılarıyla sağlıklı deriye ve tüylere sahip olacaklar, tüylerini fazla dökmeyeceklerdir. Sözü edilen yağ asitleri vücutta üretilememekte olup dışarıdan besinlerle birlikte alınması gerekmektedir. Evde kedi besleyenler besin dengesini kolay sağlayamayacakları için hazır mamalar beslenmede güvenilir alternatiflerdir. İsmini duyunca bile iştah kabartan kuzu eti ile işkembe aileden biri haline gelen kedileriniz için püre şekline getirilip Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yetişkin kedilerin besin ihtiyacını dengeli olarak karşılamakta, uygun fiyatlarıyla beslenmeyi sorun olmaktan çıkarmaktadır.

 

Hazır mama içerikleri

Hazır kuru ve yaş konserve ve paket mamalar içerikleriyle kedilerinizin bağışıklık, kas, sinir, dişi kemik gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir. Etçil hayvan olmaları sebebiyle satışa sunulan kedi mamalarında yüksek protein ihtiyacını karşılayacak balık, tavuk, kuzu gibi çeşitli hayvan etlerinin yansıra besin değerini yükselten çeşitli sebzeler de eklenmekteyse de ikinci planda ve az miktardadır.

 

Her yaştaki kedi aynı mamayı yememelidir. Hazır mamalar yaş gruplarına özel olarak hazırlanmaktadır. Evlerde veya kedi barınaklarında bakılacak hayvanlar mümkün olduğunca düzenli ve besin içerikleri bakımından dengeli beslenmelidir. Her kedi aynı bireysel ihtiyaçlara sahip değildir. Gebe olan veya emziren bir kediyle yavru bir kedinin ihtiyaçları çok farklıdır. Kedileri fizyolojik durumlarına göre seçilecek kaliteli mamalar yeni kedi nesillerinin de sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Emziren bir anne kediye verilecek kuru mamalar az miktarda suyla ıslatılarak verilirse artan su ihtiyacı da giderilmiş olacaktır. Bu şekilde hazırlanan mamalar yavru kediler tarafından da az da olsa yenilecek ve kuru mamaya alışmaları sağlanacaktır.

 

 

Ürün çeşitliliği

            Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi gibi bir mama da, tavşan etli, tavuk etli, ciğerli, av etli, ton balıklı olan çeşitte konserve veya kuru mamalar da üretimler arasında olup doğadaki beslenme çeşitliliği yakalanmaya çalışılmıştır. Temel aminoasitleri içeren et ve protein bakımından zengin kedi konservelerinin 85 gr. Ve 4 15 gramlık çeşitleri bulunmaktadır. Konserve mamalar vitaminler ve çeşitli mineraller bakımından zenginleştirilmiştir, zararlı olabilecek koruyucu ve renklendirici de içermemektedir. Konserve şeklinde satılan mamaların kuru mamalara ek olarak verilmeleri tavsiye edilmektedir. Kuru mama almayan kedilerde ağız ve diş gelişimi bakımından sorunlar yaşanabilmektedir. Mama çeşitleri periyodik olarak değiştirilmeli, mama yanında mutlaka temiz su kapları bulundurulmalıdır. Bu çeşitlilik içinde büyüyen kedileriniz mutlu ve sağlıklı olacakları gibi sizi de mutlu edeceklerdir.

Mio İşkembe ve Kuzu Etli Püre Kedi Konservesi

Kedi mamaları nereden alınır?

Kedi mamaları internetten online sipariş verilerek, pethoplardan veya marketlerden satın alınabilmektedir. Beslenen kedilerin hangi mamayı daha çok seveceği deneme yanılma yoluyla öğrenilebileceği gibi içerik olarak en uygununu bir veterinere danışarak da almak gerekebilecektir. Beslenmesine özen gösterilen ev hayvanları sorunsuzca yaşayacak, psikolojileri bozulmayacak, mırıltılarıyla etrafına huzur verecek, evde olmadığınız zamanlarda dönüşlerinizi sabırla bekleyecek ev hayvanları, ev arkadaşları olacaklardır. Kedilerin bakımı sadece beslenmelerini sağlamak anlamına gelmemelidir. Sevgiye de ihtiyaçları olduğu unutulmamalı, temiz ortamlarda barınmaları sağlanmalı, ihtiyaç duyulduğunda sağlıklarını düzeltmeye çalışılmalıdır.