arama

Nişantaşı Köpek Kuaförü

Nişantaşı Köpek Kuaförü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Nişantaşı Köpek Kuaförü

Evcil hayvan sahibi olan insanlar bir nevi çocuk sahibi olan insanlardır. Evcil hayvanımızın bütün ihtiyaçları ile bire bir ilgilenmeli ve zaman ayırmalıyız. Kendimiz kuaföre veya berbere giderken köpeğimizi de kendi pet kuaförüne götürmeliyiz. Kendimiz için ne yapıyor ne istiyor isek aynısını evcil hayvanımız için de istemeliyiz, yapmalıyız. Artık herkesin düşündüğü şey paramın karşılığın da hizmet alıyorum ancak bu hizmet yeterli seviye de mi oluyor? Böyle düşünmemize sebep olan etkenler zamanın da karşılaştığımız hizmetten memnun kalmamış olmamız veya başka insanların mağduriyetlerini duymamızdan dolayı kaynaklanır. Memnun kalmadığımız bir şeyi tepkimiz ile veya söyleyerek belli edebiliriz ancak bir takım sağlık sorunları yaşayan insanlar ve hayvanlar ne yazık ki memnun kalmadıkları olaylara karşı tepkisini biraz daha düşük seviye de belli ederler. Bu yüzden kimi nereye götürdüğümüze dikkat etmeliyiz.

Evcil hayvanlarımıza da götürdüğümüz pet kuaförleri için gerekli araştırma ve soruşturma yapmak da hem evcil hayvanımız hem de bizim için fayda olacaktır. Cinsi fark etmeksizin köpeğe sahip olan insanların dikkat ettikleri noktalardan birisi kalite diğeri de hijyene verilen önemdir. Köpek kuaförleri de çok sayı da köpeğe ve köpek sahiplerine hizmet verdikleri için bu iki noktaya dikkat ediyorlar tabi ki de her köpek kuaförü dikkat ediyor veya edecek diye bir durum yok bu yüzden köpek kuaförlerinin araştırılması çok daha iyi sonuçlar elde etmenize yardım edecektir. Uzman çalışanlara sahip olan köpek kuaförler bu gibi durumların önemli olduğunu bildikleri için her zaman hijyenik ve kaliteli olmaya çaba gösterirler.

İstanbul da bir çok sayı da köpek kuaförleri pet kuaförleri bulunmaktadır. En yoğun hizmet veren ve rağbet gösterilen köpek kuaförleri Nişantaşı’nda bulunmaktadır. Peki Nişantaşı’nda köpek kuaför hizmeti nasıl veriliyor? Köpekleri ürkütmeden ve hırçınlaştırmadan hizmet verilebilmesi için adım adım hizmetler uygulanıyor. Yani kuaför de köpeğiniz için bu adımlar yapılmaktadır; Yıkama, tıraşlama, tırnak kesimi, kurutma..

Nişantaşı Köpek Kuaförü

Bu işlemleri bütün köpek kuaförleri yapmaktadır işinizi yaptırmaktan çok nasıl yapıldığını dikkat etmelisiniz çünkü yapılan tüm bu işlemler köpek psikolojisini etkilediği için bir uzman tarafından yapıldığından da emin olunmalıdır. Köpekler diğer hayvanlara göre daha çok bakıma ihtiyaç duymaktadırlar bu yüzden zamanı geldiğin de köpeklerin tıraş edilmesi ve diğer bakım ihtiyaçlarının giderilmesi gerekmektedir. Bunu profesyonel şekil de yapan yerler ilk tercihimiz olmalıdır. Tıraş makinesi, makas uçları, makas vb. tüm hayvan tıraşı esnasın da kullanılan malzemeleri sterilizasyon amacı ile ultraviyole ışın altın da ve her tıraştan sonra da özel dezenfektan spreyler ile temizlenildiğine dikkat edilmelidir. Köpek kuaförleri tercih edilirken en önemli nokta hizmet verirken yardımcı olurken titiz çalışılıyor mu steril koşullar da mı köpeklerimiz hizmetten yararlanılıyor bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Makine tıraşı işlemi genel de tüy dökülmesine karşı yapılmaktadır. Tüyler istenilen boya kesilir ve daha sonra köpeğiniz cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur
Banyo işlemi köpeğiniz, cinsine uygun şampuan ile yıkanır ve tüyleri taranarak fön ile kurutulur. Bu uygulama sonrası genel de göz-kulak temizliği ve tırnak kesimi dahildir.
Rötuş göz çevresi, kulak içi, pati altı ve içi ve genital bölgedeki tüyleri düzelt için uygulanılır.

Tarama işlemi detaylı tarama ile tüylerin daha canlı ve parlak görünmesi için ve tüylerin keçeleşmesini önlemek için yapılır.
Nişantaşı’nda bir çok sayı da gezici köpek kuaförü bulunmaktadır. Gitmeden önce araştırılıp soruşturarak gidilmesi köpeğimiz ve sahipler için daha uygun olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.