arama

Ok Cat Soslu Hindili Ördekli Kedi Konserve Makarnası

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

 

Ok Cat Soslu Hindili Ördekli Kedi Konserve Makarnası

Kedileri yavru dönemlerinden itibaren her şeyi yemeğe alıştırmak gereklidir. Bu alışkanlığı henüz yavru ve yemek zevki tam oturmadan yapmak elzemdir.

 

Yavru dönemlerinde annelerinden süt emdikleri sırada annelerin yediği yiyeceklere karşı özel bir ilgi gösterirler. Yavru oldukları dönemde kediler genellikle yoğurt peynir ve süt gibi gıdaları çok severler . Ayrıca bu besinler kedi yavrularının kemik gelişimleri açısından da son derece faydalıdır. Bunları göz önünde bulundurarak kedi yavrularının gelişimi sürecinde yani bir yaşına gelene kadar kedilerinize günlük bir kase süt içirmeniz kedilerinizin gelişimleri açısından son derece önemlidir . Kedi yavrularının gelişimleri için sütün çok önemli olduğunu belirttik ancak burada dikkat edilmesi gereken husus inek sütünün yavru kedileri ishal yaptığıdır . Bu yüzden vereceğiniz sütün yağsız olmasına dikkat ediniz mümkünse kedinizin içeceği süte az bir miktar süt tozu atmanızda fayda vardır.

 

Buraya kadar kediler için sütün öneminden bahsettik. Ancak kedilerin en önemli özelliği etobur olmalarıdır. Dediğimiz gibi yavru dönemlerinde edindikleri beslenme alışkanlığı çok inatçıdır bu dönemde edindikleri beslenme alışkanlığını devam ettirmekte ısrar ederler. Edindikleri beslenme alışkanlığına bağlı olan gıdaları yiyecek, diğer vereceğiniz besinleri muhtemelen yemeyeceklerdir. O halde yavruların sütten kesilmesi sırasında ekonominizi sarsmayacak hem de yavru için sağlıklı bir besin olacak bir gıdaya yöneltmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda tercih edeceğiniz 2 tür kedi maması bulunmaktadır .

Bunlardan birisi konserve mama diğeri kuru mamadır. Konserve mama tercih etmeyi düşünüyorsanız ok cat soslu hindili ördekli kedi konserve maması tam aradığınız mama olacaktır. Ok cat soslu hindili ördekli kedi konserve maması içerisinde bulundurduğu taurine adı verilen protein , kedilerin aşırı ihtiyaç duyduğu çok önemli bir proteindir. Eğer kediniz taurine adı verilen proteinin eksikliğini yaşarsa çok ciddi göz ve kalp hastalıklarına yakalanabilir. Bu yüzden Seçtiğiniz kedi mamasında bu proteinin kesinlikle bulunmasına dikkat ediniz bu noktada ok cat soslu hindili ördekli kedi konserve maması  kedinizin ihtiyacı olan taurine proteini ihtiyacını karşılamaktadır. Taurin harici kediler için önemli olan bir diğer Kriter ise mamalarda bulunan fosfor miktardır. Özellikle yaşlı kediler böbrek hastalıklarına meyillidirler fosfor da mamalarda çok olması durumunda böbreklerde harabiyeti neden olur. Bu sebeple kedinize getireceğiniz mamalardaki fosfor düzeyi yüksek olmamalıdır. Ok Cat soslu hindili ördekli kedi konserve maması düşük fosfor düzeyi ile kediniz için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

 

 

Bu bilgilerden sonra isterseniz ok cat soslu hindili ördekli kedi konserve mamasının içinde bulundurduğu maddelerin neler olduğuna bakalım.

 

Ok Cat soslu hindili ördekli kedi konserve makarnasının ihtiva ettikleri şu şekildedir;

 

 • Et ve çeşitleri ( %4 hindi , %4 ördek ) , mineraller , tahıllar ve tatlandırıcılar
 • İlave içerikler: 4,4 mg bakır sülfat pent. , 490 mg taurin .
 • Bulundurduğu vitaminler: 1.110 UI vitamin A , 140 UI vitamin D3 , 10 mg vitamin E
 • Analiz sonuçları : %82 su, %6 ham protein, %4 Bitkisel ve hayvansal ham yağ, %2 ham Kül, %0.5 ham selüloz.

 

Ok cat soslu hindili ördekli kedi konserve mamasının içinde bulundurduğu maddeleri gördükten sonra nasıl kullanıldığı kısmına geçebiliriz.

 

Nasıl kullanılmalı? : Yetişkin olan yaklaşık 4 kilogramlık kedilere günde en az 2 porsiyon şeklinde bir kutu vermeniz önerilir. Eğer kediniz hamile ya da emziren bir kedi ise bu miktarı arttırmanızda fayda vardır.

Ok Cat Soslu Hindili Ördekli Kedi Konserve Makarnası

Ürünü kullanmadan önce son kullanma tarihine dikkat etmenizi öneririz. Unutmadan mamanın yanında daima temiz su bulundurmayı ihmal etmeyiniz