arama

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

Öncelikle sizlere konservenin tanımını yaparak ve sizlere konserveler hakkında bilgi vererek başlamak istiyorum. konserve denildiğinde aklımıza insanların besinleri, besin öğelerini ve besin değerlerini kaybetmeden saklamak için ve bazı aylarda üretimi olmayan sebze ve meyveleri sonradan tüketebilmek adına konservelik yaptıkları bilinen bir gerçektir.

 

Konservelikler insanların yiyecek ve içecekleri sonradan tatmak ve alması gereken vitamin ve mineralleri aynı zamanda protein ve karbonhidratları da yine konserveler aracılığıyla da olsa almak için çaba sarf ederek hazırladıkları saklanmış ürünlerdir. Uygun olgunlukta hasat edilmiş meyve ve sebzeler tekniğine uygun olarak temizlenir. Temizlendikten sonra ise güzel bir şekilde ayıklanır ve haşlanması için ateşin üzerine konularak kaynaması ve konservelik olması için beklenir. . dolgu sıvısıyla birlikte konservelikler uygun kaplara doldurulur. Dolduruldukta sonra özenle ve dikkatle kaplarımız kapatılır ve ısıl işlem uygulaması için dayanıklı hale getirilmesi için tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra kavanozlarımız ya da konserveliklerimiz saklamak için daha da dayanıklı hale getirilir.  Konserve üretiminde genel olarak kutu, bidon, kavanoz, teneke ve şişe gibi malzemeler kullanılmaktadır.

 

Şimdi de sizlere dünya da yaşayan milyonlarca canlılardan bahsederek devam etmek istiyorum. Dünyamızın büyüklüğü ve genişliği hakkında hepimizin az da olsa bir fikri veya en azından bir yorumu vardır. Dünyamız İnsanoğluna yani 1000’e aşkın millete ev sahipliği yapmış geniş coğrafyamızdır. Dünya da yaşayanları sadece insanoğulları olarak sınırlandırmak ise yanlış bir yanılgıdan ibaret bir düşüncedir. Dünyamız ne kadar çok millete ev sahipliği yapmış olsa da bir o kadar da hayvanlara ev sahipliği yapıyor aslında. Hayvanlarımız bizlerin insanlığımızın olmazsa olmazları aslında. Onların bizlere vermiş olduğu mutluluk biraz olsun bizlerin gülmemize sebep olan etkenlerden bir tanesi olması zamanımızın bir kısmını onlara ayırarak zamanımızı daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmamız açısından bizler için oldukça önem arz etmektedir.

 

Hayvanlarımızın olmadığı bir dünya ve coğrafya dan söz etmek mümkün değildir. Çünkü hayvanlarımız bizlerin yaşam döngüsünü sağlayan canlılarımızdır. Yeri geldiğinde onların sütünden etinden faydalandığımız gibi yağından peynirinden hatta ve hatta onların dışkılarından tarım faaliyetlerinde faydalandığımız reddedilemeyecek gerçekler arasındadır .

 

 

Hayvanlarımızın da bizler gibi doğma büyüme yaşlanma ve ölme dönemleri geçirdiği de bilinen ve kabul edilen bir gerçektir. Hayvanlarımızda da bizim insanlığımız da olduğu gibi yavruluk, dönemi büyüme dönemi ve yaşlılık dönemleri olmaktadır. Hayvanlarımızın arasında bizler için en şirin ve tatlı olan belki de kedilerimizdir aslında.

 

Hayvanlarımızda tıpkı bizlerde yani insanoğlunda olduğu gibi yavruluk döneminde, yetişkinlik döneminde ve yaşlılık dönemlerinde beslenme açısından dikkat edilmesidir. Gereken hususları barındırmaktadır. Kedilerimiz için bahsedeceğimiz bu dönemler de yavruluk dönemi için farklı kedi mamaları yetişkinlik dönemleri için farklı kedi mamaları ve yaşlılık dönemleri için de yine farklı kedi mamaları üretilmekte ve bu üretilen kedi mamaları ise farklı markalar tarafından üretilmektedir.

Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi

Sizlere yukarı da bahsetmiş olduğum konservelerle ilgili bilgilere biraz da sahibi olduğumuz kedilerimiz için bahsetmek istiyorum. kedilerimizi beslerken onlara en uygun mamayı seçmek biz kedi severlerin ve kedi sahiplerinin sorumlulukları arasında olan bir görevdir. Sizlere kedilerimiz için önermek istediğim Pro Plan Gourmet Gold Hindili Ördekli Kedi Konservesi ile kedilerimizin karnını daha çok tok tutabilirsiniz ve kedilerimizin sağlığını daha çok güvence altına alabilirsiniz. Kedilerimizle birlikte sizlere daha güzel günler geçirmeniz dileğiyle hoşçakalmanızı ümit ediyorum.