arama

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

 Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Kedi bakımı, çok zor bir şey olmasa dahi önem verilmesi gereken bir konu olarak dikkat çekmektedir. Kedi bakımını önem verilmesi gereken konu yapan etkenlerden en önemlisi de; “mama seçimidir.’’ Doğru mama seçimi her kedi için önemli bir yere sahip bir konudur. Seçeceğiniz doğru mama sayesinde kedinizin doğru ve daha sağlıklı beslenmesine olanak sağlarsınız. Her kedi sahibi insan, kedisinin uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürmesini ister. Bu isteklerinin gerçekleşmesi adına doğru mama seçimi çok önemlidir. Her kedi sahibi insan aslında doğru mamayı kolaylıkla seçebilir. Doğru mama seçimi zor bir şey değildir. Doğru mamayı seçmek için kedinizi iyi tanımanız ve onunla ilgili 4 ana konuyu kendinizce cevaplamanız gerekir. Doğru mama seçiminde sizlere yardımcı olacak 4 ana konu şunlardır:

 

 • Kedinizin Yaşı
 • Kedinizin Kilosu
 • Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu
 • Kedinizin Cinsi

 

Kedinizin yaşını bilmeniz sizi doğru mama seçiminde doğru mamaya yöneltecek ilk konudur. Yavru bir kediye sahip bir insan kedisi için mamanın üzerinde “Junior’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmelidirler. Yavru değil de yetişkin bir kediye sahipseniz de bu sefer kedinize mamanın üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih edebilirsiniz. Bu mamalar arasındaki fark mamalar içerisindeki yağ ve protein oranlarından kaynaklanmaktadır. Kedinizin kilosunu bilmeniz sizi doğru mamaya yöneltecek bir başka konudur.

 

Kediniz eğer kilolu ve hareketsiz bir yaşam süren kedi ise, bu tür kediler için özel olarak üretilmiş kalorisi düşük mamaları kedinize verebilirsiniz. Kedinizin cinsiyetini ve kısırlık durumunu bilmeniz sizi doğru mamaya yöneltecek bir başka önemli konudur. Kısırlaştırılmış olan kediler kilo alma eğilimine girebileceğinden bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize verebilirsiniz. Bununla beraber kedinizin kilo olmasını engellemek için kısırlaştırılma işleminden sonra kedinizin beslenme alışkanlıklarını yavaş yavaş değiştirmeniz kedinizin yararına olacaktır. Kedinizin cinsini bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek bir başka önemli konudur. Kedinizin cinsini bilmeniz aslında tüy uzunluğu ile alakalı bir konudur. Tüy boyutu uzun olan kediler bazen farkında olmadan tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durum sonucunda da sindirim sistemi problemleriyle karşı karşıya kalabilmektedirler. Eğer kediniz uzun tüylü bir kediyse ona içeriğinde malt olan mamaları vermeniz daha doğru olacaktır.

 

Yetişkin bir kedi sahibiyseniz ve kedinizin doğru bir mama ile beslenmesini istiyorsanız kedinize; “Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi’’ verebilirsiniz. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi, aktivite seviyesi normal 1-7 yaş yetişkin kediler için tasarlanmış olan lezzetli bir mamadır. Yetişkin kedinizin günlük enerji gereksinimleri dikkate alınarak üretilmiş olan bu mama, kediniz için çok faydalıdır. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi, optimum kas korumak için gerekli olan protein miktarını içerisinde barındırır. İçerisindeki yağ oranı kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılamaya yetecek miktardadır.

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi, kedinizin iskelet sistemi ve sağlıklı dişlere sahip olması için gerekli olan mineral ve kalsiyumu da dengeli olarak içerisinde bulundurur. Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi, kedinizin iyi bir sindirim sistemine sahip olması için gerekli olan “Selülozu’’ yeterli miktarda kullanmıştır. Yetişkin bir kedi sahibiyseniz ve kedinizin dengeli ve aynı zamanda sağlıklı beslenmesini istiyorsanız kedinize; “Pro Plan Gourmet Gold Kıyılmış Hindi Etli Kedi Konservesi’’ vererek kediniz adına doğru bir karar vermiş olursunuz.