arama

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması

Bir kediye sahip olan her insan için kedi bakımı çok önemlidir. Kedi bakımını bu kadar önemli kılan etken ise aslında “mama seçimidir.’’ Doğru mama seçimi birçok kedi sahibinin kafasını karıştıran bir konudur. Neye göre doğru mamayı seçeceklerine dair kendi için fikir ayrılıklarına düşebilmektedirler. Aslında doğru mama seçimi yapmak sanıldığı kadar zor ve karşılık bir şey değildir. Doğru mamayı seçmek aslında kedinizi tanımaktan geçer. Kedisiyle ilgili özellikleri doğru bilen birisi için aslında doğru mama seçimi çok kolay bir işlem. Kedi sahibi bir insan doğru mamayı seçmeden önce kedisiyle ilgili olan şu 4 özelliği bilmelidir:

 

 • Kedinizin Yaşı
 • Kedinizin Kilosu
 • Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu
 • Kedinizin Cinsi

 

Kediniz için doğru mamayı seçmeden önce ilk olarak kedinizin kaç yaşında olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğu konusu doğru mama seçiminin en önemli konuları arasındadır. Eğer yavru bir kediye sahipseniz kediniz için mamanın üzerinde “Junior’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları tercih etmeniz kediniz açısından doğru olacaktır. Eğer yetişkin bir kediye sahipseniz de bu sefer mamanın üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamalar kediniz açısından doğru olacaktır. Kedinizin kilosu, doğru mamayı seçmeden önce bilmeniz gereken bir başka önemli özelliktir. Kediniz eğer kiloluysa ve aynı zamanda hareketsizse kediniz için kalorisi düşük olan mamaları tercih etmelisiniz.

 

Kilolu ve hareketsiz kediler için üretilmiş olan özel mamaları kedinize vermeniz doğru olacaktır. Çünkü bu mamaların kalorisi düşüktür ve kediniz için daha doğrudur. Kedinizin cinsiyetini ve kısırlık durumu, doğru mamayı seçmeden önce bilmeniz gereken bir başka önemli özelliktir. Kısırlaştırılmış olan kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alma eğilime girebildiğinden, buna engel olmak için ilk olarak kedinizin beslenme alışkanlıklarını yavaşça değiştirmeniz doğru bir hareket olacaktır. Bu işlemi yapmakla beraber aynı zamanda kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş olan kedi mamalarını da kedinize vermeniz kediniz için doğru olacaktır.

 

Kedinizin cinsi, doğru mamayı seçmeden önce bilmeniz gereken son özelliktir. Kedinizin cinsi aslında tüy uzunlu açısından gerekli bir konudur. Kedilerin cinslerine göre tüy uzunlukları değişebildiğinden kedinizin cinsini bilmeniz gerekmektedir. Uzun tüylü kediler bazen farkında olmadan tüy yumaklarını yutabilmekte ve bu durum sonucunda da sindirim sistemlerinde sorunlar yaşayabilmektedirler. Buna engel olmak adına da eğer uzun tüylü bir kediye sahipseniz kediniz için içeriğinde malt olan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması

Yetişkin bir kedi sahibiyseniz ve kediniz için doğru mamayı arıyorsanız eğer aradığınız mama; “Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması.’’ Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması, kedinizin lezzetli ve aynı zamanda sağlıklı bir mama ile beslenmesi için üretilmiştir. Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması içerisinde kedinizin günlük besin ihtiyacını karşılayacak birçok besin maddesi bulunmaktadır. Kediniz bu mamayı afiyetle yerken aynı zamanda sağlığını da koruyacak. Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Maması, yetişkin bir kediye sahip olan insanların gönül rahatlığıyla kedilerine verebilecekleri lezzetli ve sağlıklı bir mama özelliğine sahip. Eğer siz de yetişkin bir kediye sahipseniz ve kediniz için doğru mama konusunda kararsızsanız Pro Plan Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Havuçlu Kedi Mamasını deneyiniz. Kedinize afiyetle yiyeceği bu mamayı sunarak siz de kediniz için doğru bir adım atın.