arama

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması hakkında bilgi vermeden önce kedi beslenmesi hakkında bilgi vererek bir kedi mamasında olması gereken içeriklere değineceğiz. Bu sayede Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Mamasının kediler için son derece önemli ve uygun bir mama olduğunu göstereceğiz.

 

Öncelikle kedilerin beslenmesinden baslarsak kedilerin beslenmesinde önemli birkaç nokta vardır. Bunlar içerikler ve kullanılan mamanın güvenilirliğidir. İçerik bakımından zengin olan Proplan uzmanlar tarafından yılların tecrübesiyle dünyanın güvenini kazanmış bir markadır. Peki, kedi mamasında kullanılan besinlerin ve besin değerlerinin e özelliği vardır? Proplan mamasının ne özelliği vardır? Bu sorulara cevap vererek Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması hakkında bilgi vereceğiz ve neden almanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

 

Kedi mamalarında kullanılması gereken içerikler bellidir. Bunlar öncelikle en önemli olanı elbette ettir. Et besin olarak doyurucu, besleyici bir besin kaynağıdır. Aslanla aynı aileden gelen kedilerinde aslanlar gibi et yemeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Tahıl olarak çok az tahıl verilmeli ya da hiç verilmemelidir. Çünkü büyük oranda tahıl yiyen kedilerin sağlığında istenmeyen durumlar görünüz. Bunlar kedinizin alerji riskinin artması, daha sık hastalanması, tüylerinin çok dökülse, sık hastalanması, hep uyuması gibi istenmeyen durumlardır. Bu yüzden et oranına dikkat edilmelidir.

 

Diğer bir konu elbette besin değerleridir. Eğer sağlık hakkında bilginiz varsa hayvan sağlığı için gerekli olan besinlerden haberdarsınızdır. Bunlar kedinizin vücudunu bir kalkan gibi koruyacak olan protein, vücuda direnç verecek mineral, vücut fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasını sağlayacak vitaminler ve elbette kedinizin günlük enerjisini karışlayacak olan yağlardır. Bu içeriklerin kesinlikle karşılanması gerekilir. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dirençli, enerjik bir kediye kavuşursunuz. Bunu bile Proplan mamalarında bu içeriklerden bolca bulundurur. Proplan markasına değinirsek bunu görürüz.

 

Proplan evcil kediniz için üretilmiş dünyaca ünlü bir markadır. Dünyanın her yanına ürün ihraç eden ve evcil hayvanınızı en iyi şekilde yetişmesini, gelişmesini, daha uzun süre sağlıklı yaşamasını amaçlayan Proplan bir Süper Premium mamasıdır. Süper Premium mamaları uzman kişilerce sık ve yoğun şekilde kontrol edilip onay alan mamalara verilen addır. Ayıca Dünya’da en çok alınan, kedilere verilen, önerilen bir kedi maması olması da tesadüf değildir. Öncelikle mamalar için alınan besinler belli kalite kontrol testlerinde geçirilir. Onay alan besinler mamaya belli oranlarda karıştırılır.

 

Kullanılan besinler kedinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Proplan mamalarının temel amaçları;

 

 • Kedinizde oluşabilecek hastalıkların önlemesini amaçlama
 • Kedinizin daha sağlıklı bir yapıda yaşamasını sağlama
 • Kedinizin ömrünü uzatma
 • Kedinizin bedenini, metabolizmasını korumak ve daha iyi hale getirmek
 • Kedinizin özel ihtiyaçlarına göre mamalar üretme
 • Sağlıklı tüy, deri gelişimini sağlama
 • Yaraların erken kapanmasını sağlama
 • Kedinizin daha geç hasta olup daha erken iyileşmesini sağlamak
 • Daha iyi bir sindirim, kas, boşaltım, üreme… Sistemlerine kavuşmalarını sağlamak
 • Kedinizin türüne göre özel mamalar üretme
 • Sağlıklı bir diş, ağız, göz, beyin gibi organların oluşmasını sağlama
 • Gün boyu enerjik olması

 

Bu ve bunun gibi daha çok olumlu özellik Proplan kedi mamalarında bulacağınız özelliklerdendir. Bu yüzden korkmadan kedinize verebilirsiniz. Kediniz için en iyisini düşünen bir mamaya sahip olmak sizin de hakkınız.

 

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Mamasına değinecek olursak öncelikle 350’den fazla uzman kontrolünde yapıldığına değinelim. Protein miktarı %14 olarak belirlenmiş. Bu oran çok iyi bir orandır. Hücrelerin yenilenmesi, onarılması, vücudu mikroplara karşı koruyan bir içerik için çok iyi bir oran olduğundan bahsedebiliriz. Ayrıca kullanılan et çok iyi bir orandadır ve somon eti hayvan beslenmesi için önemli olduğundan kesinlikle alınması gerekilir. Somon etinde bol miktarda Omega-3 ve Omega-6 bulunur. Bu içerikler kalp beyin, damar, bağışıklık… İçin son derece önemli bir içeriktir. Kaslar için önemli olan selüloz, kemikler için ise fosfor kullanılmış. Ayrıca vitamin olarak göz ve deri sağlığı için önemli olan A vitamini, kas – kemik – eklem için önemli olan D vitamini ve son olarak beyin, tüy, deri gelişimi için önemli olan E vitamini kullanılmış. Kullanılan minerallere de değinirsek kalsiyumun kemik, kas, bağışıklık, eklem için çok iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Yağ oranı kedinizin enerji ihtiyacına yetecek kadardır.

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması

Bu gibi nedenler yüzünden Pro Plan Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması kediniz için çok önemli bir mama olmaktadır. Bu yüzden alıp kedinize verebilirsiniz. İçinde bulunan besinler ve besin değerleri çok iyi oranlardadır. Bu yüzden kediler için ideal bir mama olduğundan söz edilebilir ve alınması gerekilen bir mama olduğu söylenebilir.