arama

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

Kediler sessiz hayvanlar olduğu için apartman hayatına daha uygun bir hayvan türüdür. Bu sebep ile ev de beslenen evcil hayvanların için de daha çok tercih edilir. Beslenme şekli olarak da genel olarak mama tercih edilir. Kedi mamalarının içinde de en çok tercih edilen de konserve şeklinde olan mamalardır. Kullanımı rahat ve pratiktir, ayrıca içerik olarak kedilerin ihtiyaç duyduğu tüm besin ihtiyacını karşılayacak özelliktedir. Konserve mamalar üretiliş olarak hijyenik ortamda üretilmiştir.

 

1 ila 7 yaş arasında bir yetişkin kedi sahibi iseniz, kedinizin beslenme şekli olarak konserve mama tercih etti iseniz, kedinizin tüm besin ihtiyacını karşılayacak özellikte olan Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesi ile besleyebilirsiniz. Bu konserve mama, gerçek ördek etinin kıyılarak ve yanına da havuç ve ıspanak eklenerek üretilmiştir. Bu konserve mamanın bir kutusunun ağırlığı 85 gr’ dır. Satış fiyatı da 3, 60 TL’dir.

 

Proplan Gourmet gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesi yetişkin kedilerin günlük enerji ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmış ve üretilmiş dengeli bir konserve mamadır. Konserve şeklin de hazırlanan mamanın içerdiği protein miktarı % 7, 5 ila % 12 arasın da değişir. Konserve mama kedilerin kas sistemini optimum düzeyde koruyacak şekilde üretilmiştir. Mamada ki yağ oranı mamanın % 3, 7 ila % 7 arasında değişir. Bu oranda bir kedinin günlük enerjisini gidermek için yeterli bir orandır.

 

Ayrıca konserve mama sağlıklı bir diş yapısı ve iskelet yapısı için gereken kalsiyum miktarını karşılar. Yetişkin kedinin sindirim sistemi için gerekli olan selüloz oranı Proplan Gourmet Konserve Mamanın içinde yeter miktarda kullanılmaktadır. Sağlıklı kalp fonksiyonları ve iyi bir görme yetisi için gerekli olan taurin miktarı da konserve mamanın içeriğin de bulunur ve optimal düzeyde bu gereksinimi karşılar.

 

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi içeriğin de su, et ve et ürünleri, sebze, havuç, ıspanak, mineraller, çeşitli şekerler ve sebze kaynaklı ürünler bulunur. Bu konserve mamayı analiz bileşenlerine ayırarak incelersek, ham protein değeri % 10, 5 iken, ham yağ % 4′ tür. Ham selüloz değeri de % 0, 5 iken ham kül % 2, 5′ tur. Ayrıca içeriğin de A ve D 3 vitamini bulunur. D 3 vitamininin düzeyi 220 mg / kilogramdır.

 

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesini kedinize günde 2 öğün şeklinde olacak şekil de veriniz. Mama verirken de yanında içme suyu vermeyi ihmal etmeyin. Öğün miktarını da eğer kedinizin vücut ağırlığı 4 kg’ ye kadar ise 3 ya da 4 kutu olacak şekilde verebilirsiniz. Daha ağır bir kedi ise ya da daha hafif ise mama miktarını azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz. Şayet kediniz hamile veya emziren bir kedi ise kedinin yiyeceği kadar verebilirsiniz. Mamaları oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Açık mamayı buzdolabın da saklayarak en fazla da 3 gün için de tüketiniz. Konserve mamayı satın alırken üzerine yazan son kullanma tarihine dikkat ediniz. Son kullanma tarihi geçmiş mama satın almayın.

 Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi maması yetişkin kedinin tüm besin ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanarak üretilmiştir. Siz de kedinizin beslenmesi için kullanabilirsiniz. İçerik olarak zengin bir içeriğe sahiptir. Gereken tüm vitamin ve minerallerde içeriğinde mevcuttur.