arama

Reno Balıklı Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reno Balıklı Kedi Konservesi

Evinizi paylaşacağınız, size arkadaşlık edeceğine inandığınız bir kediye sahip olmak istiyorsanız, bir kere daha düşünmenizde fayda olacaktır. Sizin bakımınıza ve ilginize tamamen muhtaç olacak kedinizin tüm sorumluluğunu almaya kesin karalı olup olmadığınıza net olarak karar verdiğinizde, özellikle ilk defa kedi besleyecekseniz, kediniz ile nasıl ilgilenmeniz gerektiğini, ona en uygun bakımı ve beslenmeyi nasıl uygulamanız gerektiğini, tüm ayrıntılarıyla öğrenmelisiniz.

 

Kedi bakımı, özelliklede evde kedi bakımı, oldukça özveri isteyen, belki de tüm hayat akışınızın değişmesine neden olacak bir sorumluluk işidir. Bir kedinin sağlıklı bir şekilde tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olmanız, sizi ilk dönemlerde biraz yorabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda, kediniz ile birbirinize alıştığınızda ve aranızda güven dolu bir arkadaşlık başladığında, kedi bakmanın keyifli anlarını da keşfetmeniz mümkün olacaktır.

 

Kediler özel bakım isteyen narin hayvanlardır. Kedilerin doğaları gereği, oyunu çok seven,her durumu oyuna çevirebilen bir yapıları vardır. Kedinizi eğer dışarı bırakmak konusunda korkularınız varsa, kedinizi evin bir odasına kapatmamalı, evin her köşesinde oynamasına, koşmasına izin vermelisiniz. Kedinizin yarattığı oyunlara sizinde eşlik etmeniz, hem onu size daha çok yakınlaştırıp, aranızda ki bağı kuvvetlendirecek, hemde sizi çok eğlendirecektir.

 

Kedilerin evde bakımı konusunda, ilk defa evde kedi bakan kedi sahiplerini en çok korkutan konulardan biri, kedilerinin tuvalet eğitimidir. Kedilerin tuvalet alışkanlığı edinmelerinde bir sorun oluşmadığından, bu korkular yersizdir. Çünkü kediler zaten çok temiz hayvanlardır ve daha annelerinin yanında iken, tuvaletlerini kumun altına saklamayı öğrenmişlerdir. Evde kedinizin tuvalet alışkanlığını edinmesini sağlamak için tek yapmanız gereken, aldığınız kedi kumunu uygun bir yere bırakıp, kedinize göstermek olacaktır. Tuvalet ihtiyacını kumda gideren kediler, bu konuda size sorun çıkarmayacaktır.

 

Kedinizin göz, kulak ve tırnak bakımlarını aksatmadan yapmaya özen göstermelisiniz. Kediler tüylerinin fırçalanmasından çok hoşlanırlar. Tüylerini uygun bir tüy fırçası ile sık sık fırçaladığınız kediniz hem çok mutlu olacaktır, hem de tüy bakımı yapılmış olacaktır. Evde yapmış olduğunuz bakımlar dışında, kedinizi sürekli takip eden bir veteriner hekim seçmeli ve acil durumlar, kedinizin hastalanması, genel bakımı ya da beslenmesi konusunda bilgi almak gibi, birçok konuda size yardımcı olmalıdır. Gerekli aşılarının takip edilmesi de,kedinizin sağlığı için önemlidir.

 

Kedinizin doğru beslenmesini sağlamak, kedinizin sağlığını korumak anlamına geleceğinden, beslenme konusunu çok ciddiye almalısınız. Öncelikle kedinizi evde hazırlanan ya da artık olan yemeklerle beslemenizin birçok sakıncası olduğunu bilmeniz gerekir. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda belirleyeceğiniz hazır kedi maması ile beslenmesini sağlamanız, kedinizin sağlığı açısından, önemli bir adım olacaktır.

 

Piyasada bulunan birçok marka kedi mamasının özelliklerini bilmeniz ve kaliteli kedi mamalarında olması gereken besin maddelerini öğrenmeniz durumunda, yapacağınız seçim doğru bir seçim olacaktır.

 

Kaliteli bir kedi konservesinin özellikleri

 

-Kaliteli bir kedi mamasında,et , tavuk, hindi, balık olmalıdır. Et ürünleri, tavuk ürünleri, et unu, kemik unu gibi maddelerin bulunmaması gerekir.

-Kaliteli bir kedi mamasında, soya, gluten, mısır, buğday gibi alerjik ürünlerin olmaması gerekir.

– Kaliteli bir kedi mamasında, kedinin sağlığını olumsuz etkileyecek, katkı maddelerinin ve kimyasalların bulunmaması gerekir.

– Kaliteli bir kedi mamasında, eritilmiş hayvan yağları, tavuk ve kümes hayvanı yağları, bitki yağları, kurutulmuş yumurta ürünü, kan unu soya proteni bulunmamalıdır.

 

 Reno balıklı kedi konservesinin özellikleri

 

– Reno balıklı kedi konservesinin içeriğinde, çok az oranda et ve %4 oranında balık vardır. Bir kedi mamasında bulunması gereken en az %20 düzeyinde olması gereken bu oran, et türevleri ile tamamlanmış ve mamanın kalitesinin büyük anlamda bozulmasına neden olmuştur.

Reno balıklı kedi konservesi, içeriğinde bulunan yüksek miktardaki katkı ve koruyucu maddelerden dolayı, kedi sağlığını olumsuz şekilde etkileyecektir.

 

– Reno balıklı kedi konservesi, tahıl ağırlıklı bir mamadır ve tahıl etobur kediler için gerekli değil, zararlı besin maddesidir. Sindirim sistemleri, tahılların sindirimine uygun olmayan kediler, yüksek orandaki tahıl içeriği nedeniyle bazı sağlık sorunları yaşayabilirler.

Reno Balıklı Kedi Konservesi

İçeriğinde bulunan birçok sağlıksız besin ürünleri düşünüldüğünde, kedi sağlığı açısından çok kaliteli bir görünüm sergilemeyen Reno balıklı kedi konservesi, çok tavsiye edilen bir mama markası değildir.