arama

Reno Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Reno Tavuklu Kedi Konservesi

Evde kedi bakmaya başlayan kedi sahiplerinin, en merak ettiği konulardan bir tanesi, kedilerini nasıl eğitmeleri gerektiği ve bu eğitime kedilerin ne kadar cevap vereceğidir. Aynı evde yaşadığınız kedilere, bazı kuralları öğretmeniz, çok başına buyruk bir yapıya sahip kediler için oldukça zor bir süreçtir. Açıkçası, kediler istenilen ölçüde kesinlikle eğitilemezler. Çünkü kedilerin, köpeklerden farklı olarak, sürü hayvanı özelliği yoktur ve tamamen bireysel davranırlar. Bu nedenle de, kedileri köpekler gibi eğitemezsiniz.

 

Kediler sadece kendi istekleri doğrultusunda davranan hayvanlardır. Kediler için uygulayacağınız eğitim sadece, evde yapmasını istemediğiniz davranışlar ile ilgili olabilir ve bunu başarabilmek içinde fazlasıyla uğraşmanız gerekir. Köpeklere uygulanan ceza yöntemi, kedilere için geçerli değildir. Eğitim sırasında bu yöntemi de kullanamayacağınız için, süreç uzayacaktır. Kedilere eğitim sırasında ceza vermemelisiniz. Ceza verilen kedilerde, verilen ceza hiçbir işe yaramadığı gibi, ters etkide yaratabilir.

 

Ceza verdiğiniz kediniz, sizden uzaklaşıp, size karşı soğuk tavırlar içine girebilir. Kedinize ceza vermek yerine, yapmasını istemediğiniz bir davranışı yaptığında, sert bir ses tonu ile uyarabilirsiniz. Kediniz için verdiğiniz eğitimde en çok performansın gösterildiği zaman, yemek öncesidir. Yemek öncelerinde verilen eğitimler, en başarılı eğitimlerdir. Kediniz istediğiniz bir hareketi yaptığında, onu sevdiği yiyeceklerle ya da sevdiği oyunları onunla beraber oynayarak ödüllendirerek, eğitim konusunda onu daha istekli hale getirebilirsiniz.

 

Eğitim sürecinizde, kedinize karşı anlayışlı ve sabırlı olmanız, ilişkilerinizin yıpranmaması adına önemlidir. Siz ne kadar kedinizi eğitim konuşunsa zorlarsanız zorlayın, istediği gibi davranacak ve sizi dinlemeyecektir. Kedilerin bu özelliğinden dolayı, eğitim sürecinde ona bağırmak, onu cezalandırmak, onu sizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Eğitim konusunda bu kadar başına buyruk olan kediler, neyse ki temiz hayvanlardır ve tuvalet eğitimine gerek duymazlar. Kediler yapıları gereği kumda tuvalet ihtiyaçlarını karşılarlar ve üstünü kapatırlar.

 

Evde içine kedi kumu koyduğunuz bir tuvalet kabı, kedinizin tuvalet ihtiyacını orda gidermesini sağlayacaktır. Ancak kedinizin tuvalet kabını evde onun için en uygun alana, onun tuvalet ihtiyacını giderirken en rahat edeceği yere koymalısınız ve tuvalet kabını sürekli temiz tutmalısınız. Aksi takdirde, tuvalet kabının yerini beğenmeyen ya da pis tuvalet kabından hoşlanmayan kediniz, evin farklı bölgelerinde tuvalet ihtiyacını giderecektir, buda çok hoş olmayan durumlara neden olacaktır. Kedinizin beslenmesini nasıl sağlayacağınızda sizi düşündüren ve aklınızı karıştıran bir konu olacaktır.

 

Kedilerin nasıl beslenmesi gerektiği, onların sağlığını doğrudan etkileyeceği için, kedi sahiplerinin üzerinde en çok durduğu konulardan biridir. Kediniz için seçeceğiniz en doğru kedi maması, kedinizin yeterli ve dengeli beslenmesini sağlayacaktır. Önemli olan kedinizi ev yemeklerinin lezzetini tanıtmadan, en doğru mamayı bulmanız olacaktır. Kediler obur hayvanlar değildir, ancak yemek konusunda oldukça seçicidir. Kullandığınız mama ile ilgili yaşayacağınız bu tarz bir sorun yaşarsanız, sabırlı davranmalı ve mamayı sevmeyen kediniz için, aynı özellikleri taşıyan, farklı lezzet de olan bir mama alabilirsiniz. Reno tavuklu kedi maması, içeriğinin incelenmesi sonucunda, çok kaliteli bir kedi maması görünümü vermemektedir.

 

Reno tavuklu kedi konservesi, oldukça yüksek oranda kullanılan tahıllardan oluşmaktadır ve bu tahılların ne olduğu bile içerikte yazılmamıştır. Tahıllar kedilerin sağlığını olumsuz etkileyen ve kedilerde bazı sağlık sorunları yaşatabilen bir besin grubudur. Tahılların kedilerin sindirim sistemlerinde yarattıkları sağlık sorunu, kedilerin tahılları sindirmesine uygun bir sindirim sistemi olmamasından kaynaklanır. Tahıllı mamalarda bulunan yüksek karbonhidrat oranı da, kedilerde sağlıksız kilo alımına neden olmaktadır.

Reno Tavuklu Kedi Konservesi

Kaliteli mamaların en önemli özelliklerinden bir tanesi de, kedi mamalarında yüksek miktarda et bulunması gereğidir. Reno tavuklu kedi mamasında ise, kedilerin protein ihtiyacını karşılamayacak düzeyde et, etten daha çok et ürünleri kullanılmıştır. Et ürünleri, oldukça sağlıksız ve kalitesiz ürünlerdir. Reno kedi mamasında kullanılan renklendiriciler, katkı maddeleri ve şekerler ise, kedi sağlığı için oldukça tehlikelidir.