arama

Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama

Mama ve ilişkili malzemeler ilk olarak temin edilir. Mamaları kuru nemli ya da yaş mama olarak tercih edebilirsiniz bu tercih tamamen sizin kedinizin yaşı kilosu tercihleri ile ilgilidir. Kediler protein yönünden güçlü gıdalarla beslenmeyi severler. Genel olarak birçok kedi sınırlı ya da programsız beslenmeyi tercih eder. Sınırlı beslenme hayvan sahibinin belirlediği miktara göre olur. Sınırsız beslenme ise mama kabı boşalınca kedinin istediği miktarda sahibinin onu beslemesidir. Bu çok yanlış ve hayvan sağlığı açısından sıkıntılı bir beslenmedir. Kedinizi beslerken az rahatsız olacağı bir alan oluşturmalısınız. Su kabı, mama kabı, kediniz için rahat bir puf (yatak),tırmalama tahtası ve sevdiği bir oyuncak onun için gerekli şeylerdir. Tasma ve tasma ucu bilgileri bulunan kimlik kartı da kedinizin kaybolması durumunda hayati öneme sahip gereçlerdendir.

 

Fırça tarak tırnak makası onun temizliği ve bakımı için kullanacağınız aletlerdir. Kedi kumu, tuvalet paspası, tuvalet kabı ve tuvalet sabunu onun bakımı için diğer gerekli malzemelerdir. Ayrıca evinizde mutlaka kediniz için ilkyardım çantası bulundurmalısınız. Masa artıklarından ve ara öğünlerden kaçınmaya dikkat edin. Yeni doğuran anne kedilerin beslenmesine özellikle ekstra dikkat edilmelidir. Kedinin ne kaburga kemikleri görünür şekilde olmalıdır nede çok kilolu olmalıdır bu orana dikkat edin. Kediler beslenme yönünden 6 grup ile beslenir; hidrat, protein, karbonhidrat, mineral ve vitaminlerdir.

 

Hidrat su dur. Yani kediler mutlaka taze suya ihtiyaç duyar. Protein dokuları yenilenmesini sağlayan besin grubudur. Karbonhidrat; yağ asitleri besinlerin sindirilmesinde gereklidir. Mineraller ise kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor gibi vücudu ayakta tutan şeylerdir. Demir, bakır, iyot, çinko ve selenyum diğer minerallerdir.

 

Kedilerde davranış şekilleri ve anlamları?

 

Özelikle yavru kediler en çok tuvalet alışkanlığını bilmeyen ve sağı solu tırmalayan hırçınlıktadır. Sabırla ve anlayış ile bir müddet sonra bu huylarını değiştireceklerdir. Kediler tuvaletlerini genelde sakin yerlerde yaparlar bu yüzden tuvalet kaplarını sakin ve yalnız olabilecekleri yerlere koymalısınız. Tuvalet kaplarının hijyenine özellikle özen göstermelisiniz astar koyabilirsiniz fakat bazı kediler astarlı kaplara tuvaletlerini yapmazlar. Tuvalet yaptıkları kapları ağır kaplardan tercih ederseniz devrilmesi zor olur. Kedilerin tırmalama ve saldırganlık huyları çok fazladır. Onların enerjilerini atabilecekleri nesnelere onları yönlendirerek etraftaki eşyalara zarar vermelerin önlemiş olursunuz. Kedinizdeki saldırganlık huyunu ona güzel ve sevecen bir şekilde yaklaşarak zaman içinde değiştirebilirsiniz. Kediler ilgiyi çok seven ilgisizlikten rahatsız olan hayvanlardır. Belirli dönemlerde ilgiye de ilgisizliğe de gelemeyebilirler. Bu tür zamanlar sabırla geçirilecek evrelerdir.

 

Neden Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama

Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama

               Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama kediler için tam yaş mamadır. Kedinizin damak zevkine göre hazırlanmıştır konserve kedi mamasıdır. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama içeriğinde yürek, tahıl parçaları ve mineraller bulunmaktadır. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama renklendirici koruyucu ve yapay tatlandırıcılar kesinlikle içermez. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama et ve hayvansal ürünler türevlerini barındırır. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama A vitamini, D vitamini ve E vitamini içerir. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama İçeriğinde yağ, protein ve lif barındırır. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama buzdolabında tüketilmelidir ve 3 gün içerisinde bitirilmelidir. Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mama 1kg ve altındaki kedilerde 200 gr, 1-2 kg arasındaki kedilerde günde 250 gr; 2-3 kg kedilerde günde 300 gr; 3-4 kg kedilerde 400 gr tavsiye edilen tüketim miktarıdır. Sizde Rokus Adult Cat Kedi Yürekli Konserve Mamayı kedinize güvenle yedirebilirsiniz.