arama

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması

İnsan sosyal bir varlıktır ve çevresiyle sürekli etkileşim halindedir. Diğer insanlarla olan iletişimleri dışında hayvanlarla da bir bağ kurabilirler. Evcil bir hayvana sahip olmak bu bağın sağlamlaşması için en iyi yöntemdir. Son zamanlarda evcil hayvan beslemek yaygın bir hal almıştır. Bakımlarının kolay olması ve ev ortamına çabuk uyum sağlamaları nedeniyle kediler en çok tercih edilen evcil hayvan türleridir.

 

Sahiplendiğiniz evcil bir hayvanı bütün sorumluluklarıyla hayatınıza kabul etmiş olursunuz. Beslenme ve bakım gibi bütün ihtiyaçlarını karşılamak sizin üzerinize düşen bir görevdir. Özellikle kedilerinizin beslenmesi en çok dikkat etmeniz gerek konulardan biridir. Kedinizin cinsi, boyutu ve yaşı mama seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardır. Kedinizin boyutunun ya da cinsinin değişmesiyle ihtiyacı olan besin ve enerji miktarı farklılık gösterir. Bu durumu göz önünde bulundurarak tercih yapmak gerekir. Mama seçerken içerdiği besin maddelerine özellikle dikkat edilmelidir. Kedilerinizin besin ihtiyaçlarının karşılanması için hayvansal yağ ve protein gereklidir. Bu nedenle hayvansal besin maddeleri içeren mamalar tercih edilmelidir. Doğru beslenme hayvanların metabolizması için çok önemlidir. Doğru beslenmemeleri sonucu olarak obezite gibi hastalıklar görülebilir. Bu gibi hastalıklar hayvanların yaşamlarını kısaltıcı etkilere neden olur.

 

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması;

 

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması kediler için dengeli beslenme sağlayan ıslak kedi mamasıdır. Tavuk sosu içeriği ile zengin protein kaynağıdır. Doğal ve sağlıklıdır. Koruyucu ve renklendirici madde içermez. Tamamen doğal ve organik maddeler kullanılarak üretilmiştir.

 

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması İçeriği;

 

Tahıllar, balık ve balık ürünlerinden üretilen kedi maması ham protein, yağ, lif, kül, nem, A vitamini, D vitamini v E vitamini bileşenlerinden oluşur.

 

 

 

 

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması Kullanım Talimatı;

 

Kullanıma başlamadan önce paketin üzerinde yazanlar dikkatle okunması gereklidir. 1 kg ve altında ağırlığa sahip kediler için; 200 gr tüketilmesi ve 3 – 4 kg arası ağırlıktaki kediler için; 400 gr tüketilmesi kullanım tavsiyesi olarak verilmiştir. Mamayı iki öğün halinde ve beslenmesi için yeterli olacak gramajlarda mama verilmelidir. Oda sıcaklığında servis yapılmalıdır. Paket açıldıktan sonra hava ile temas etmeye başladığında üründe bozulmalar da başlayacaktır. Paket açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilmeli ve 3 gün içinde tüketilmesi gereklidir. Direkt olarak güneş ışığı ve ısı ile teması önlenmelidir. Mamanın yanında temiz içme suyu hazır bulundurulmalıdır.

 

 • Mamanın kediler üzerindeki etkileri;
 • Kedinizin bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Uzun süreli olarak tokluk hissi oluşturur.
 • Gözle görülür derecede parlak ve hacimli tüylere sahip olmasını sağlar.
 • Mamanın içerdiği besin maddelerinin vücuttan yüksek düzeyde emilimi sağlanabilmesi için kaliteli ve sindirimi kolay içeriklerden oluşmuştur.
 • Dengeli protein ve mineral bileşenleri ile sağlıklı kas ve eklem gelişimini sağlar.
 • Kedinizin zeka gelişimine katkıda bulunur.
 • Dengeli beslenme alışkanlığını kazandırır.
 • Sindirilebilirlik açısından zengin olan protein nedeni ile daha kolay tüketim sağlar.

 

Güvenilir satış noktalarından ürünler temin edilmelidir. Son tüketim tarihine dikkat edilmeli ve tarihi geçmiş ürünler satın alınmamalıdır. Paketi açılmış ya da zarar görmüş ürünler tercih edilmemelidir. Tercih edilebilirliği ve güvenilirliği yüksek olan markaların tercih edilmesine özen gösterilmelidir.

Rokus Balıklı Konserve Kedi Maması

Kedinizin beslenmesi en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri olsa da bakımında özen gösterilmesi gereken birçok nokta vardır. Yaşaması için sağlıklı ve uygun bir ortam oluşturmak gereklidir. Tırnak kesilmesi ve tüy bakımı gibi noktalara dikkat edilmeli ve aksatmadan bakımları yapılmalıdır. Kedinizin birçok ihtiyacının olduğunu unutmamak önemlidir. Evcil hayvanınızın Bu ihtiyaçlarını karşılamak sizin sorumluluğunuz altındadır. Bu sorumluluk bilincini taşımayan insanlar bir evcil hayvana sahip olmamalıdır.