arama

Rokus Kedi Tavuklu Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Rokus Kedi Tavuklu Konserve Maması

Birçok kedi sahibi, evde bakıp besledikleri kedilerinin ihtiyaçlarını bilmedikleri ve bu konuda gerekli araştırmaları yapmadıkları için, kedilerine çok sağlıksız ve bilinçsiz şekilde bakmayı sürdürmektedirler. Kedi sahiplerinin bu konudaki sorumlulukları azımsanacak ölçüde değildir. Eğer evinizde bir kedi besliyorsanız, onun tüm sorumluluğunu yerine getirmek ve ona iyi bakmak durumundasınız. Kedinizin sağlıklı olması ve yeterli beslenmesini sağlamak için elinizden geleni yapmalısınız. Evinizi sizinle paylaşan sevimli kedinizin, sizden en büyük beklentisi, ona vereceğiniz sevginizdir. Kedinizle zaman geçirmeniz, doğaları gereği oyun oynamayı çok seven kedinizle oyunlar oynamanız, ona ayırdığınız zaman, kedinizi çok mutlu edecek ve size daha çok bağlanmasını sağlayacaktır. Evde mutlu ve sevimli bir kediye sahip olduğunuzda, bu sizin içinde çok keyifli olacaktır.

 

Kedinizin hastalıklara karşı direnç göstermesi, gelişiminin düzgün bir şekilde olması, sağlıklı olması ve uzun ömürlü olması, tamamen sizin onu nasıl beslediğinize bağlı olacaktır. Kedinize gösterdiğiniz sevgiden sonra, kediniz için yapacağınız ikinci en iyi şey, şüphesiz ki onu dengeli ve bilinçli beslemeniz olacaktır. Kedinizi nasıl sağlıklı besleyeceğinizi bilmiyorsanız, öğrenmek için zaman kaybetmemeli ve en kısa zamanda kedinizi sağlıklı beslemeye başlamalısınız.

 

Kedinizi Sağlıklı Beslemeniz İçin Bazı İpuçları:

1) Kedinize vereceğiniz mamanın soğuk ya da sıcak olmamasına dikkat edin.

2) Kedinizin yemeğini tuvaletini yaptığı yerde vermeyin, çünkü kediler bu durumdan hiç hoşlanmaz.

3) Kedinizin yemeğinin yanında, mutlaka temiz su bulundurun.

4) Kedinizin mamasını değiştirecekseniz, bunu aşamalı olarak yapmalısınız. Aksi taktirde, kedinizin yeni mamasına alışma sürecini uzatmış ve bu süreçte sindirim sorunları yaşamasına neden olabilirsiniz.

5) Kedinize kesinlikle çiğ et, salam, sosis, sucuk gibi şarküteri ürünleri, balık kılçığı gibi besin ürünleri vermeyin. Kedinizi bu şekilde beslerseniz, hem sağlığını tehlikeye atarsınız, hemde sağlıksız beslenmesine neden olursunuz.

6) Kedinizin beslenmesini, artık ev yemekleriyle değil, ona özel seçtiğiniz, kaliteli bir kedi maması ile sağlamalısınız. Kedinize sağlıklı ve kaliteli bir kedi maması almak istiyorsanız, seçeceğiniz mamanın içeriğini iyi yorumlamalı ve kedinizin ihtiyaç duyduğu besin grupları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

 

Kedinize Mama Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Ayrıntılar:

 

1) Uzmanlar tarafından önerilen kedi maması, kuru mamadır. Yaş konserve mamaların içeriğinin daha sağlıksız olmasından dolayı ve hazırlanma sürecinde birçok vitamin ve mineral kaybı yaşandığı için, kuru mamaların yaş mamalara tercih edilmesi önerilir.

2) Alacağınız kedi mamasında, tahıl bulunmamasına dikkat edin. Unutmayın ki, kediler otobur değil, etobur canlılardır ve doğalarında tahıl ile beslenmek değil, et ile beslenmek vardır. Bu durumda kedilerin tahıllı bir beslenmeye ihtiyacı yoktur. Tahıllı mamalar kedinize yüksek bir karbonhidrat sağlayıp, aşırı kilo alımına neden olacaktır. Kediler tarafından sindirimi zor yapılan tahıllar,kedilerin sindirim sorunu yaşamasına olanak tanıyacaktır.

3) Seçeceğiniz kedi mamasının, kedinizin ihtiyacı doğrultusunda, gerekli vitamin ve mineral desteğini sağlayıp sağlamadığından emin olun.

4) Kaliteli bir kedi mamasında, katkı ve koruyucu maddelerin, renklendiricilerin bulunmaması gerektiğini unutmayın.

5) Alacağınız kedi mamasında et türevleri, yan ürünleri gibi maddeler varsa, asla tercih etmeyin. Kaliteli bir kedi mamasında kedilere zararlı olacak bu tip besin grupları bulunmaz. Bu ürünler hem kedinizin sağlığına zararlıdır, hem de kalitesiz bir protein yaratırlar.

 

Rokus Kedi Tavuklu Konserve Mamasının Kalitesinin Yorumu:

Rokus Kedi Tavuklu Konserve Maması

1) Rokus kedi tavuklu konserve maması, yüksek tahıl oranı ile kediler için uygun bir mama değildir. Kedilerin yüksek miktarda karbonhidrata ihtiyaçları yoktur.

2) Rokus kedi tavuklu konserve maması, çok düşük et oranıyla dikkat çeker. Kedilerin asıl ihtiyacı olan hayvansal protein, et oranının kısılması nedeniyle, kedilerin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde değildir.

3) Rokus kedi tavuklu konserve maması, et türevlerinden oluştuğu için kalitesiz ve sağlıksız bir mamadır.

4) İçeriğinde bulunan koruyucu maddeler, kedilerin sağlığını tehlikeye sokacak özelliktedir.