arama

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

Royal Canin british shorthair kedi maması shorthair ( kısa kulak) ırkı kediler için özel olarak hazırlanmış olan bir kedi mamasıdır. Sadece shorthair kediler için değil diğer kedilerin kullanması için uygundur. Royal Canin british shorthair kedi maması içeriğinde bulunan içeriklerle kedinizin daha sağılıkla ve daha iyi bir yapıda olmasını amaçlamaktadır. İçinde bulunan bağışıklık kuvvetlendirici, koruyucu ve geliştirici içerikler sayesinde kediniz hep sağlıklı kalacak ve vücut yapısı olarak daha iyi olacaktır. Bir mamayı tanımak için önce onu yapan markayı daha sonra ise içeriğinin bilinmesi gerekilir. Bu yüzden öncelikle mamayı yapan markaya bakacak olursak mamanın kalitesini daha iyi anlayabiliriz.

 

Royal canin marka ürünler ırklara özel mamalar yapmaları ve mamalarının kalitesiyle ünlü olan ithal bir markadır. Evcil hayvan beslemeleriyle ilgili dergilerde bol bol boy gösterir. İçeriğinde kullandığı besinler kedi sağlığı için özel olarak seçilmiş besinlerdir ve besin değerleri bakımından oldukça zengindir. Yapısında kullandığı içeriklerle kedilerin yaşam sürelerini uzattığı ve daha kaliteli bir yaşam sunduğu bilinen bir gerçektir.

 

Bir veteriner tarafından kurulduğu ilk andan itibaren hep evcil hayvanların en iyi şekilde beslenmesi için çalışmışlardır. Bu yüzden bir dünya markası olması ve dünyanın her yerinde çok kullanılıp önerilmeleri tesadüf değildir. Royal canin mamalarını yaparken öncelikle kullandığı besinlere çok dikkat eder. Kullanacağı besinleri öncelikle belli testlere tabi tutar. Bu sayede en kaliteli besinleri bulur ve kullanır. Ayrıca yılların tecrübesi ve uzmanlarca mamanın içeriğini belirlerken de kaliteden ödün vermez. Bir süper Premium maması olması da bu yüzdendir.

 

Royal Canin british shorthair kedi mamasının içeriğine bakarsak içeriğinde bol miktarda zengin içerik görürüz. Protein miktarı %34 olarak verilmiş. Bu oran çok iyi bir orandır. Normal bir kedi mamasına bakıldığında bu oranın önemi daha da anlaşılacaktır. Normal bir kedi mamasında olması gereken en az miktar %7,5-12 arasındadır. Bu yüzden Royal Canin british shorthair kedi mamasına protein bakımından zengin diyebiliriz. Protein hayvan vücudu için çok önemli olan bir içeriktir. Görevlerine bakarsak: hücreyi yenilemek, hücreleri onarmak, antikor üreterek vücudu mikroplardan korumak, hayvan vücut yapısını güçlendirmek… Protein görev olarak bir kalkan gibi işler. Vücudu dışardan gelecek tehlikelere karşı korur. Vücut yapısını onarır ve daha iyi çalışmasını sağlar. Bu yüzden protein bakımından zengin olan mamalar çok önemlidir.

 

Royal Canin british shorthair kedi mamasında kullanılan vitaminlere bakıldığında A, D3 ve E vitamini görülmektedir. Vitaminler vücut fonksiyonlarının çalışmasında görev alırlar. Vitaminler sayesinde vücut organları, sitemleri daha iyi çalışır. Örneğin A vitamini göz organı için çok önemlidir. Aynı zamanda tüylerin ve derinin daha parlak, daha sağlıklı görünmesini sağlar. D3 vitamini kas, eklem, kemik yapısına katılarak bunların daha sağlam olması için çalışır. Bu yüzden sağlam bir vücut yapısı için gereklidir. E vitamini ise sağlıklı bir beyin, sinir sitemi ve dayanıklı bir tüy – deri sağlığı sağlar. Vitaminlerin yokluğunda vücut fonksiyonları görevlerini tam olarak yerine getiremez.

Royal Canin British Shorthair Kedi Maması

Ayrıca Royal Canin british shorthair kedi maması kedinizin daha iyi bir vücut yapısı olması amacıyla bolca da mineral kullanılmıştır. Mineraller vücut yapısının daha dirençli olması için çalışır ( örneğin demir kemiklerin yapısına katılarak kemiklerin onarılmasını ve güçlenmesini sağlar. ). Ayrıca vücut için önemli bir içerik olan karnitin ve kalp sağlığı için önemli olan Taurin içeriği de bu mamada mevcuttur. Royal Canin british shorthair kedi maması hem içerik olarak zengin hem de yapan marka son derece güvenilirdir. Sadece markanın ismi bile kedi mamasına duyulan güveni fazlaca artırmaktadır. Dünya’da uzmanlarca en çok önerilen kedi mamalarının arasında olan Royal Canin kedi mamalarını bu yüzden güven içinde kedinize verebilirsiniz.