arama

Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması

Canin dünyaca ünlü bir evcil hayvan maması markasıdır. Bu markanın ürünleri uzmanlar tarafından sık sık tavsiye edilmekte ve veterinerler tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca dünyaca ünlü dergilerde bol bol evcil hayvan beslenmesi konusunda tavsiye edilmektedir. Bu markanın ürünlerinden olan Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması kediler için son derece sağlıklı ve kaliteli bir mamadır. Bu mamanın neden iyi bir mama olduğunu öncelikle içeriklerinin açıklayarak belirtmek daha doğru olur. Çünkü bir mama alırken önemli olan mamanın içerdiği besinler ve bu besinlerin oranlarıdır. Bu yüzden bir mamayı tanımak istiyorsak öncelikle içeriklerine bakmak gerekir. Elbette güvenilir markalardan almak da iyi bir yoldur. Bu markalardan biri olan Royal canin mamaları bu yüzden önemlidir.

 

Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması özellikle hassas kediler için çok önemli bir mamadır. Sindirim ve boşaltım sistemini destekleyen ve yapılarını kuvvetlendiren içerikle hazırlanmıştır. İçinde bolca et ve protein bulunmaktadır. Et besini kedi beslenmesinde önemli bir içeriktir. Çünkü etçil olan kediler için et besleyici ve yararlı bir besin olmasıyla tanınır. İçerik olarak kümes hayvanları eti, az oranda tahıl ve protein oranını desteklemek için protein desteği verilmiştir. Ayrıca vitaminler ve mineraller de unutulmamıştır.

 

Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması  %9,5 oranında protein bulunmaktadır. Bu oran bir konserve kedi maması için çok iyi bir orandır. Bir kedi konserve mamasında olması gereken miktar kuru mamadan farklıdır. Bu yüzden kuru mamalar ile konserve mamaları karşılaştırılırken buna dikkat edilmelidir. Bu yüzden %9,5 protein miktarı zengin denilebilecek bir oran olduğunu belirtelim. Protein miktarı evcil hayvanınız için çok önemli bir besin değeridir. Bunun nedeni proteinin kedinizin vücudunu bir zırh gibi korumasıdır. Hücreleri yenilemesi, hücreleri onarması ve antikorlar üretmesiyle vücut yapısını korumayı, vücudu dış tehditlerden korumayı amaçlamaktadır.

 

Vitamin olarak D3 vitamin kullanılmış bu vitamin kas, eklem ve kemik yapısı için önemli bir besin değeridir. Vitaminler organların ve sistemlerin yapısına katılarak onları daha iyi çalışmalarını sağlarlar. Bu sayede sistemler ve organlar daha sağlıklı ve dayanıklı olurlar. D3 vitamini sayesinde kedinizin iskelet sistemi, kasları ve eklemleri daha iyi bir yapıda olacak ve ağrı çekmeyecektir. Ayrıca mineral bakımından da oldukça iyi durumdadır. Kullanılan mineraller vücudun daha dirençli bir yapıda olması için özellikle katılmıştır. Vücuda dirençlik verip koruyan mineraller sayesinde kedinizin kemik, sindirim sistemi, boşaltım sistemi daha iyi bir biçimde olacaktır. Kullanılan yağ oranı %4 oranındadır. Bu oran olması gereken miktar aralığındadır ve kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Bu sayede kedinizin gün içinde ağrı çekmeden koşup oynayabilmesi amaçlanmaktadır. Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması günlük olarak 1 veya 2 tane verilmesi yeterlidir. Bu miktar kedinizin ağırlık ve beslediğiniz mama miktarına göre değişmektedir.

 

Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması hakkında bilgi verilirken mamayı yapan marka hakkında bilgi vermek doğru olacaktır. Royal Canin bir veteriner tarafından kurulmuş dünyaca ünlü bir mama markasıdır. Kurulduğu ilk andan beri hep evcil hayvanların en iyi şekilde beslenmesi için çalışmış, en kaliteli besinlerle uzmanların belirlediği şekilde mama hazırlamışlardır. Ayrıca evcil hayvanların yaşam sürelerini uzattığı ve yaşam standartlarını iyileştirdiği bilinen bir gerçektir. Bu yüzden süper Premium mamasıdır.

Royal Canin Digest Sensitive Konserve Kedi Maması

Royal Canin digest sensitive konserve kedi maması kediniz için son derece uygun bir konserve mamadır. Özellikle hassas olan kedilerin sindirim ve boşaltım sistemlerine yararlıdırlar. Marka dünyaca tanınan güvenilir markalardan biridir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla alabilir ve kedinize verebilirsiniz.