arama

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması hakkında bilgi vermeden önce içeriğine bakmamız gerekir. Bu sayede gerekli olan içeriklerin karşılanıp karşılanmadığı, kedini için uygun olup olmadığı kolaylıkla görülebilir. Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Mamasında bol et, protein içerikleri, vitaminler, mineraller ve yağ içeriği kullanılmıştır. Protein oranı %33 olarak verilmiştir. Bu oran göz önüne alındığında mamanın protein bakımından zengin olduğunu görürüz.

 

Protein hücreleri yenileyen, onaran bir içeriktir. Ayrıca antikor üreterek vücudu koruduğu için çok önemlidir. Bu oran ise vücudu iyi durumda tutacak ve koruyacak protein için çok iyi bir orandır. Vitamin olarak sağlıklı bir göz, damar, tüy ve deri gelişimi için gerekli olan A vitamini ile kemik, kas, eklem sağlığı için önemli olan D vitamini kullanılmıştır. Sağlıklı bir yapı için çok iyidir. Mineral oranına baktığımızda mineral bakımından da çok zengin olduğunu görürüz ( çinko, manganez, demir… ).

 

Mineraller vücut yapısına katılarak vücuda direnç ve sağlık veren içeriklerdir. Yokluğunda vücut sağlıklı gelişemez. Son olarak yağ oranına bakarsak yağ oranının oldukça iyi olduğunu ve kedinizin gün boyu enerjik olmasına yardım edeceğini görürüz. Eğer bu bilgiler yeterli gelmediyse kedi beslenmesi konusunda ve Royal Canin mamaları hakkında bilginiz azdır demektir. Bu yüzden bu konulara da değinmek gerekir ki kediniz için çok uygun bir mama olduğunu bilebilirsiniz.

 

Kedilerin beslenmesi önemli bir konudur ve dikkat ister. Eğer kedinize mama alacaksanız bilmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunlar içerikler ve kullanılan mamanın marka güvenilirliğidir. İçerik bakımından zengin olan Royal Canin bir veteriner tarafından kurulmuştur ve yılların tecrübesiyle dünyanın güvenini kazanmış bir markadır. Peki, kedi maması alırken nelere dikkat edilmelidir? Kullanılan besinlerin ve besin değerlerinin ne özelliği vardır? Royal Canin mamasının neden önemli bir markadır? Bu sorulara cevap vermeye başlayarak Royal Canin hakkında bilgi verelim.

 

Kedi mamalarında kullanılması gereken içerikler vardır. Bunlar öncelikle en önemli olanı ettir. Et besin olarak lezzetli, doyurucu, besleyici bir besin kaynağıdır. Aslanla, kaplanla aynı aileden gelen kedilerinde onlar gibi et yemeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Tahıl olarak çok az tahıl verilmeli ya da hiç verilmemelidir. Çünkü büyük oranda tahıl yiyen kedilerin sağlığında istenmeyen durumlar görebiliriz. Bunlar durumlar özellikle kedinizin alerji riskinin artması, daha sık hastalanması, tüylerinin çok dökülmesi, sık hastalanması gibi istenmeyen durumlardır. Bu yüzden et oranına dikkat edilmelidir.

 

Diğer bir konu elbette besin değerleridir. Bu besinler protein, mineral, vitamin ve yağdır. Hepsinin ayrı görevleri vardır. Bunlar kedinizin vücudunu bir kalkan gibi koruyacak olan protein, vücuda direnç verecek mineral, vücut fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasını sağlayacak vitaminler ve elbette kedinizin günlük enerjisini karışlayacak olan yağ içerikleridir. Bu içeriklerin kesinlikle karşılanması gerekilir. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dirençli, enerjik bir kediye kavuşursunuz. Bunu bile Royal Canin mamalarında bu içeriklerden bolca bulundurur. Royal Canin markasına değinirsek bunu görürüz.

 

Royal Canin evcil kediniz için üretilmiş dünyaca ünlü bir markadır. Dünyanın her yanına ürün ihraç eder ve kedinizin en iyi şekilde gelişmesini, daha uzun süre sağlıklı yaşamasını amaçlar. Ayrıca şunu da belirtelim ki Royal Canin bir Süper Premium mamasıdır. Süper Premium mamaları uzman kişilerce sık ve yoğun şekilde kontrol edilip onay alan mamalardır. Ayıca Dünya’da uzmanlar ve köpek yetiştiricileri tarafından en çok önerilen, en çok alınan, kedilere verilen bir kedi maması olması da tesadüf değildir. Bunun sebebi öncelikle mamalar için alınan besinler belli kalite kontrol testlerinde geçirilir. Onay alan besinler mamaya belli oranlarda karıştırılır. Mamalarda ortalama 50 farklı besin bulunur. Kullanılan besinler kedinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanır.

 

Royal Canin mamalarının temel amaçları;

 

 • Daha iyi bir sindirim, kas, boşaltım, üreme… Sistemlerine kavuşmalarını sağlamak
 • Kedinizin türüne göre özel mamalar üretme
 • Sağlıklı bir diş, ağız, göz, beyin gibi organların oluşmasını sağlama
 • Sağlıklı tüy, deri gelişimini sağlama
 • Yaraların erken kapanmasını sağlama
 • Kedinizin daha geç hasta olup daha erken iyileşmesini sağlamak
 • Gün boyu enerjik olması
 • Kedinizin ömrünü uzatma
 • Kedinizin bedenini, metabolizmasını korumak ve daha iyi hale getirmek
 • Kedinizin özel ihtiyaçlarına göre mamalar üretme
 • Kedinizde oluşabilecek hastalıkların önlemesini amaçlama
 • Kedinizin daha sağlıklı bir yapıda yaşamasını sağlama
 • Bu gibi durumları Royal Canin kullandıktan sonra kedinizde görebilirsiniz.

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

Görüldüğü gibi Royal Canin markası tam da size uygun, güvenilir bir markadır bu yüzden hiç vakit kaybetmeden bir an önce bu mamayı alın.