arama

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi maması kediler için özel olarak üretilmiş ve dünyaca ünlü ithal bir üründür. Mamanın içeriğinde kedi beslenmesi için önemli olan içerikler kullanılmıştır. Kedinize güvenle verebileceğiniz mamalardan biridir. İçinde bolca mineral, vitamin ve protein bulunmaktadır. Ayrıca kedinizin daha sağlıklı ve daha uzun bir hayat yaşaması için özel olarak geliştirilmiştir.

 

Royal Canin bir veteriner tarafından kurulmuş bir kedi mamasıdır ve kurulduğu ilk zamandan beri hep hayvanların en iyi şekilde beslenmesini amaçlamıştır. Bu yüzden ürünlerini yaparken çok dikkatli davranırlar. Bünyesinde bulunan uzmanlar ve yılların tecrübesiyle mamalarının en iyi şekilde olması için çalışırlar. Bu sayede kediniz en iyi mamayı alır. Peki, dünyaca ünlü bir marka olan ve uzmanlar tarafından sıkça önerilip dergilerde boy gösteren Royal Canin ürünü olan Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi maması nasıl bir mamadır ve içinde neler vardır?

 

Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi mamasında bulunan Omega 6, biotin ve hodan yağı sayesinde kedinizin tüyleri parlak ve hep sağlıklı kalacaktır. Ayrıca kullanılan besinler kedinizin ideal formunda olması için özel olarak mamaya belli oranlarda kaliteli besinler eklenmiştir. Protein miktarı %33 olarak belirlenmiş.

 

Normal bir kedi mamasında olması gereken en az miktar %7,5 ile 12 arasında olduğu düşünüldüğünde Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi mamasının protein bakımından zengin bir mama olduğu söylenebilir. Protein kedinizin sağlığı ve vücut yapısı için çok önemli olan bir içeriktir. Antikor üreterek vücudu mikroplara karşı bir kalkan gibi korur, hücreleri yeniler ve onarır. Bu sayede kedinizin vücut yapısının hep sağlıklı ve dinç olmasında rol oynar. Yaraların enfeksiyon kapmasını önleyerek kedinizin hep sağlıklı kalmasını sağlar.

 

Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi mamasında A ve D3 vitaminleri kullanılmış. Bu vitaminlerden A vitamini göz, tüy ve deri gelişimi için çok önemlidir. A vitamini sayesinde parlak, sağlıklı tüylere sahip olan kedinizin tüy dökülme sorunu çözülecektir. Aynı zamanda gözler ve deri yapısı da daha kuvvetli hale gelecektir. Kullanılan D3 vitamini ise kedinizin kas, kemik ve eklem yapısını güçlenmesi için çalışır ve kedinizin eklem, kemik ağrılarını çekmemesi için çalışır. Bu sayede kediniz gün boyu hep koşup oynayabilecektir.

 

Kullanılan yağ oranı %16’dır. Bu oran yine normal bir kedi mamasına bakıldığında çok iyi bir oran olduğu görülür. Yağ görev olarak kedinize enerji verme görevini üstlenir. Yağ sayesinde kediniz gün boyu hep enerjik olacaktır. Ayrıca yağ oranının az olduğu zaman kedinizin enerjisi tam karşılanmadığı işin sürekli uyuşuk halde olacaktır. Bu yüzden enerji seviyesi yüksek olan bir kedi için çok ideal bir seçimdir.

 

Kullanılan mineraller bakıldığında Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi mamasının kedinizin vücut yapısının en iyi şekilde olmasını amaçlandığı görülür. Mamada kullanılan demir, bakır, manganez, çinko, selenyum gibi mineral sayesinde kedinizin sağlam bir kemik, kas ve vücut yapısı olacaktır. Özellikle demir içeriği kemiklerin büyümesi, onarılması ve gelişmesi için çok önemlidir.

Royal Canin Exigent 35/30 Kuru Kedi Maması

Sonuç olarak Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi maması bakıldığında kediler için son derece iyi olan bir mama olduğu görülür. Süper Premium maması olması, kedilerin daha iyi ve daha uzun bir hayat sürmeleri için özel olarak hazırlanmış olan Royal Canin exigent 35/30 kuru kedi mamasını güven içinde kedinize verebilir ve kedinizin daha sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlayabilirsiniz.