arama

Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması

Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması kediniz için özel olarak üretilmiş bir kedi mamasıdır ve dünyaca en güvenilir markalar arasındadır. Öncelikle mamanın içerikleri hakkında bilgi vererek başlayacağız. Daha sonra mamayı yapan marka ve içeriklerin öneminden bahsederek Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Mamasını neden almanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Mamasının içeriğine bakarsak kediler için gayet uygun bir mama olduğunu görürüz.

 

Protein miktarı %10 olarak verilmiş (önerilen %7,5 ile 12 arası ). Bu oran gayet iyi bir orandır. Protein vücudu koruyan bir zırh işlevini görürler. Vücudu onarıp korurlar. Hücreleri yeniler, onarır, antikor üreterek kedinizi mikroplardan korur. Vitamin olarak D ( D3 ) ve E ( E1, E2, E4, E5, E6 ) vitaminleri kullanılmış. Bu vitaminler den D vitamini kas, kemik ve eklemlerin daha iyi yapıda olması için çalışırken; E vitamini beyin, hücre yenilenmesi, tüy veri deri gelişimi için alışır.

 

Ayrıca mineral bakımından da gayet iyidir. Demir, çinko ve kalsiyum vücudun ihtiyacı olan dirençliği verecektir. Kemikleri ve vücut sistemlerinin daha iyi çalışması ve daha iyi olmasında rol oynayacaklardır. Yağ oranı %4 olarak verilmiş ki olması gereken miktarlar arasındadır. Kedinizin gün boyu enerjik olması için yeterlidir. Et bakımından zengin olan Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması ayrıca içinde bağışıklığı kuvvetlendiren ve sağlık veren Omega-3 kullanılmış ve kaslar için önemli olan Selüloz, kemikler için önemli olan fosfor kullanılmıştır.

 

Sonuç olarak Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması kediler için son derece uygun bir mamadır. Kedi beslenmesi hakkında bilgisi yeterli olmayanlar ve mamayı tanımayanlar için bunlara değinmekte yarar vardır. Mamayı üreten marka hakkında bilgi verecek olursak öncelikle güvenilir olduğundan bahsedebiliriz. Bir veteriner tarafından kurulmuş ve bir süper Premium mamasıdır. Royal Canin kediniz için özel olarak üretilmiş dünyaca ünlü bir markadır. Dünyanın her yanına, Avrupa’dan Asya’ya ürün ihraç eden ve evcil hayvanınızı en iyi şekilde beslenmesini, yetişmesini, gelişmesini, daha uzun süre yaşamasını amaçlayan Royal Canin tam kediler için uygun bir mamadır. Süper Premium mamaları uzman kişilerce sık ve yoğun şekilde kontrol edilip onay alan mamalara verilen addır. Ayıca Dünya’da uzmanlarca en çok alınan, kedilere verilen, önerilen bir kedi maması olması da tesadüf değildir. Öncelikle mamalar için alınan besinler sık ve yoğun kalite kontrol testlerinde geçirilir. Onay alan besinler mamaya karıştırılır. Mamalarda ortalama 50 farklı besin bulunur. Kullanılan besinler kedinizin türü, hassasiyetleri, özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Royal Canin mamalarının temel amaçlarından bahsedecek olursak:

 

Kedinizin daha geç hasta olup daha erken iyileşmesini sağlamak, daha iyi bir sindirim, kas, boşaltım, üreme… Sistemlerine kavuşmalarını sağlamak, sağlıklı bir diş, ağız, göz, beyin gibi organların oluşmasını sağlama, gün boyu enerjik olması, kedinizde oluşabilecek hastalıkların önlemesini amaçlama, kedinizin daha sağlıklı bir yapıda yaşamasını sağlama, kedinizin ömrünü uzatma, kedinizin bedenini, metabolizmasını korumak ve daha iyi hale getirmek, kedinizin özel ihtiyaçlarına göre mamalar üretme… Ve daha nice özelliklere Royal Canin mamalarında rastlayabiliriz.

 

Eğer bir kedi mamasında olması gereken içerikleri bilmiyorsanız bunları bilmeniz de yarar olacaktır. Kedi mamalarında kullanılması gereken içerikler konusunda bilginiz olursa daha iyi seçim yapabilirsiniz. Bu içeriklerden öncelikle en önemli olanı elbette ettir. Et besin olarak doyurucu, besleyici bir besin kaynağıdır. Aslanla aynı aileden gelen kedilerinde aslanlar gibi et yemeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Tahıl olarak çok az tahıl verilmeli ya da hiç verilmemelidir. Çünkü büyük oranda tahıl yiyen kedilerin sağlığında istenmeyen durumlar görünüz. Bunlar kedinizin alerji riskinin artması, daha sık hastalanması, tüylerinin çok dökülse, sık hastalanması, hep uyuması gibi istenmeyen durumlardır. Bu yüzden et oranına dikkat edilmelidir.

Royal Canin Gravy Ageing +12 Kedi Pouch Konserve Maması

Diğer bir konu elbette besin değerleridir. Eğer sağlık hakkında bilginiz varsa hayvan sağlığı için gerekli olan besinlerden haberdarsınızdır. Bunlar vücuda direnç verecek mineral, vücut fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasını sağlayacak vitaminler, kedinizin vücudunu bir zırh gibi koruyacak olan protein ve elbette kedinizin günlük enerjisini karışlayacak olan yağlardır. Bu içeriklerin kesinlikle karşılanması gerekilir. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dirençli, enerjik bir kediye kavuşursunuz. Bunu bile Royal Canin mamalarında bu içeriklerden bolca bulundurur.