arama

Royal Canin İndoor 27 Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin İndoor 27 Kuru Kedi Maması

Bir kedi maması alındığında dikkat edilmesi gerekilen bazı durumlar vardır. Örneğin: aldığınız mama kedinize uygun mu? Mamada kullanılan besinler nasıl, mama üretimi nasıl yapılmaktadır? Mamayı üreten marka güvenli midir? Bir kedi mamasının kalite kontrolü yapılmış besinlerle, kedinizin türüne ve hassasiyetine uygun, güvenilir bir marka tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Royal Canin indoor 27 kuru kedi maması hakkında bilgiyi içerikleri vererek başlayacağız.

 

Royal Canin indoor 27 kuru kedi mamasında kullanılan besinlere bakarsak: içinde bol miktarda zengin içerikli besin görürüz. Protein dengesini sağlamak için bolca et, pirinç ve protein takviyeleri yapılmıştır. Özellikle bir kedi mamasında olması gereken et oranı fazlasıyla sağlanmıştır. Et besini kediler için önemli bir besin kaynağıdır ve içinde bolca protein ve besleyici içerikler bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki etçil sınıfından sayılan kediler için et çok önemli bir kaynaktır. Royal Canin indoor 27 kuru kedi mamasında protein miktarı %27 oranında olarak verilmiş. Bu oran bir kedi maması için oldukça zengin diyebileceğimiz. Bir orandır.

 

Bir kedi mamasında olması gereken en az oran %7,5 – 12 arasındadır. Yani bu mamanın protein açısından son derece iyi olduğunuzdan bahsedebiliriz. Protein içeriğinin bu kadar önemli olma sebebi protein içeriğinin hayvan vücudu için onarma ve koruma görevini üstlenmesidir. Onarma bölümünde hücrelerin yenilenmesinde ve onarılmasında rol oynar. Aynı zamanda yaraların erkenden kapanmasında da rol oynar. Koruma bölümünde ise antikor üreterek yaraların enfeksiyon kapmasını engeller ve vücuda yabancı bir içeriğin girmesini (örneğin mikrop ) engeller. Bu yüzden önemlidir.

 

Royal Canin indoor 27 kuru kedi mamasında %13 oranında yağ kullanılmış. Bu oran yine bir kedi mamasında olması gereken miktara bakıldığında zengin bir orandır. Yağ kedilerin günlük enerji miktarlarını karşılamak için çalışır. Eksikliğinde vücut şeker ( glikoz ) ve proteinleri yakarak bu enerjiyi elde etmeye çalışır. Fakat bu durumda hem vücut kendisine lazım olan enerjiyi karşılayamaz, hem de vücut sistemleri kötü etkilenir ve çökmeye başlar. Bu yüzden önemli bir içeriktir. Hem enerji sağlar hem de vücut yapısını, iç organları korunması için önemlidir. Bu yüzden Royal Canin indoor 27 kuru kedi maması yağ oranı düşünüldüğünde son derece zengin ve iyi bir orandadır.

 

Vitaminler vücut organlarının görevlerini daha iyi yerine getirmesi için çalışır. Yokluklarında organlar kendilerinden beklenen fonksiyonları yerine getiremez. Örneğin Royal Canin indoor 27 kuru kedi mamasında kullanılmış olan A vitamini göz, tüy ve deri sağlığı için oldukça önemlidir. Yokluğunda gece körlüğü denen durum başlar ve gözler kendisinden beklenen fonksiyonları yerine getiremez. A vitamininden başka D3 vitamini kullanılmış. Bu vitamin de kemik, as, eklem sağlığı için önemli olan bir içeriktir.

 

Mineraller ise oldukça çoktur ve beden direncini sağlamak için çok iyi seçim yapılmıştır. Kullanılan mineraller ( manganez, çinko, bakır, demir… ) vücut yapısını koruma ve destekleme amaçlı kullanılır. Örneğin kemikler için çok önemli olan demir içeriği yokluğunda kemik erimesi başlar.

 

Royal Canin indoor 27 kuru kedi maması dünyaca ünlü olan bir süper Premium markası Royal Canin tarafından yapılmıştır. Royal Canin yılların tecrübesiyle kurulduğu ilk günden beri hep en iyi mamayı çıkarmaya çalışmıştır. Royal Canin bir veteriner tarafından kurulması ve işinin uzmanı kişilerce mamaların yapılması markaya duyulan güveni arttırmaktadır. Öncelikle besin alımından bahsedersek: Royal Canin mamalarında kullanacağı malzemeleri – besinleri uzman gıda tedarikçilerinden karşılamaktadır. Aldığı besinleri kullanmadan önce belli standartlara göre düzenlenmiş olan testlerden geçirir. Kalite onayı alınırsa mamalarda kullanılır. Ayrıca bir süper Premium markası olması markanın mamalarının yurtdışında uzmanlarca sık ve yoğun testlerle incelenip kaliteli mama olduğunu belirten bir durumdur.

Royal Canin İndoor 27 Kuru Kedi Maması

Sonuç olarak mamanın markası güvenilir, kullanılan besinler oldukça zengindir. Kedilerin iyi bir vücut yapısına sahip olmaları ve her zaman, bütün vücut yapılarının korunmasını sağlar. Kediler için çok önemli bir mama olduğunu belirtmiştir. Royal Canin markası hayvanların vücut yapısını en iyi hale getirerek daha uzun süre yaşamaları için çalışan bir mamadır. Bu yüzden korkmadan, güven içinde Royal Canin indoor 27 kuru kedi mamasını alıp kedinize verebilirsiniz.