arama

Royal Canin İndoor +7 Yaşlı Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin İndoor +7 Yaşlı Kuru Kedi Maması

Evimizin vazgeçilmez kedileri de gün gelince yaşlanıyorlar. Her ne kadar kedinizin hem beslenmesi hem de bakımı için gerekli önlemler alınsa da, tıpkı insanlar gibi onların da yaşlılık belirtileri zaman içinde ortaya çıkıyor. Kediler de yaşlanmaya başladıkça hem huy olarak hem de görsel ve fiziksel olarak değişime uğruyor. Belirtilerden biri, eskisi kadar çevik ve hareketli olamamalarıdır. Tüylerinin grileşmesi, reflekslerinin zayıflaması, görme, duyma, koklama duyularının eskiye oranla oldukça azalması da diğer yaşlılık belirtilerindendir.

 

Ancak ilk belirti genellikle uzun ve deliksiz uykuya daha çok ihtiyaç duymaları ile rutin aktivitelerin yapımındaki isteksizliktir. Bir kedinin yaşlılık belirtileri kaç yaşında başlar diye düşünecek olursak, aslında on bir yaşından sonra artık belirtilerle karşılaşmak mümkün. Ancak evde yaşayan ve kısırlaştırılmış olan kedilerin yaşlılık belirtileri daha geç ortaya çıkabilir. Evde kısırlaştırılmış bir kediye iyi de bir bakım sağlanmışsa, ömrü yirmi yaşına kadar çıkabilir. Her ne kadar kediniz, yaşlılık belirtileri göstermeye başlasa da onun ihtiyar olup olmadığını ancak veteriner hekim karar verecektir.

 

Hekimin yaşlandığını onayladığı bir kedinin bakımı nasıl olmalıdır? En önemlisi bakımı ve beslenmesine büyük önem vermek gerekiyor. Sağlığı hakkında gerekli donanımı ve bakımı sağlayabilmek için yıl içinde iki defa genel hekim kontrolüne gitmesinde fayda var. Ev halindeki davranışlarında herhangi bir değişiklik olduğunu fark ederseniz, hemen hekime danışmak gerekecektir. Hekimin tavsiyesine uygun aşılama yapılması ve diş sağlığının önemi de büyük. Mümkünse dikkat ederek diş temizliği yaptırabilir ve düzenli olarak dişlerini fırçalayabilirsiniz.

 

Yaş aldıkça, dişlerinin gücü de azalacağı için kedinizi en iyi mama ile beslemeye özen gösterin. Rahatça çiğneyebileceği, lezzetli, yüksek potasyum, mineral ve taurin içeren gıdaların verilmesi yaşlı dostunuz için paha biçilmez olacaktır. Ancak doğru ve dengeli beslemeye özen gösterirken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da gıdanın gereğinden fazla verilmemesidir. Hareketleri eskiye oranla daha yavaş olacağı için fazla besin verilmesi, obezite ile karşı karşıya kalmasına sebep olabilir. Bir başka önemli nokta da kemik ve kaslarının gücünü koruyabilmesi, kilo almaması için bol bol hareket etmesi gerekir. Tırnak bakımı kontrolünün yapılması, gerekiyorsa kesilmesi de önemlidir.

 

Ve tabii en çok ihtiyaç duyacakları da sonsuz sevgi ve ilgidir. Her zamankinden daha çok sevgi ve şefkat görmeleri onları daha aktif, mutlu ve ilgili yapacaktır. Yaşlı dostunuzun rahat ve güvenli bir dönem geçirmesi ve yediklerini kolayca sindirebilmesi için özel hazırlanmış olan Royal Canin İndoor +7 Yaşlı Kuru Kedi Maması güvenle kullanabileceğiniz mamalardan biridir. İçeriğinde, kurutulmuş kümes hayvanları eti, kümes hayvanları yağı, mısır, arpa, glüten, kümes hayvanları proteini, mısır unu, hodan yağı dâhil olmak üzere bitkisel yağlar yer almaktadır. Ayrıca pancar küsmesi, taurin, sodyum fosfat, maya, yumurta tozu, iz elementler, hidrolize maya özü, yeşil çay, üzüm özleri, hidrolize edilmiş kıkırdak ve vitaminler de bulunmaktadır.

Royal Canin İndoor +7 Yaşlı Kuru Kedi Maması

Royal Canin İndoor +7 Yaşlı Kuru Kedi Maması kedinizin hücre yaşlanmasını erteleyerek, ömrünün uzamasını sağlar. İçeriğinde bulunan mama tanelerinin yapısı yetişkin kediler için de son derece uygundur. Ayrıca azaltılmış fosfor içeriği, böbrek fonksiyonlarının korunmasına yardım edecektir. Aynı zamanda C ve E vitaminleri de yaşlanmasını yavaşlatacaktır. Kedinizin sağlığı için mamayı nemli, sıcak ve güneşli bir ortamda bırakmamak gerekiyor. Mamayı verirken yanında taze ve temiz su kabı koymayı ihmal etmeyin. Mamayı satın alırken de lütfen son kullanma tarihine dikkat edin.