arama

Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Konserve Kedi Maması

Kedilerimiz doğadaki pek çok hayvana göre oldukça narin yaratılışlı hassas hayvanlardır. Köpek ya da farklı yırtıcılar kadar doğaya hâkim değillerdir. Bu sebeple onları sahiplendiğinizde sizlere çok daha samimi olup sizlerden çok fazla şefkat beklerler. Onların bu tavırları sizi de etkileyip kedilerinize daha çok bağlanmanızı sağlar. Kediler için Kümes Hayvanlı Kedi Maması’nı tanıtmadan önce kısaca kullanılması ve kullanılmaması gereken kedi mamalarından bunların fayda ve zararlarından bahsedeceğiz. Fakat onlardan da önce kedilerimizin bakımından bahsedeceğiz.

 

Hepimizin bildiği gibi kedilerin bazı hassas dönemleri vardır. Bu dönemlerde, biz istesek de istemesek de dışarı çıkıp farklı hayvanlarla temasa geçerler özellikle cinsel açıdan çok yoğun duygular yaşadıkları dönemlerde farklı kedilerle temasa geçip hastalık bulaştırabilirler. Özellikle cilt ve deri hastalıklarını içeren bu hastalıklar hem evinize hem de sizlere çeşitli parazitlerin bulaşmasına sebep olabilir. Buna engel olmak için kedilerimizin eğer evden dışarıya çıkmışlarsa eve döndüklerinde muhakkak bol su ile yıkamalı bunu yaparken kullandığımız şampuanını kaliteli olmasına oldukça özen göstermeliyiz. Aksi takdirde hiçbir hastalığı yokken bile kediniz çeşitli deri hastalıklarına yakalanabilir. Bu konu ile bağlantılı olarak şu hususu da belirtelim ki tüm tüylü hayvanlar gibi kedilerinizin de tüy dökme dönemleri vardır. Bu dönemlerde cildini tırnaklarıyla kaşıyıp tahriş etme ihtimali yüksektir. Böylece kedileriniz istemeden kendilerine zarar verirler eğer hamilelik gibi dönemlerine denk gelirse psikolojik olarak da sorunlu olurlar.

 

Bunun önüne geçebilmek için bu dönemlerde kedilerinizi kaşımak için aletler satın alıp banyo sırasında kaşımanız ve bol şampuanla yıkayıp tüylerini dökmeniz oldukça faydalı olacaktır.

 

Bu konuları açıkladıktan sonra şimdi önemli olan başka bir hususa kedilerinizin beslenmesine ve tercih edilmesi gereken mama çeşitlerine geçelim. Öncelikler kullanılmaması veya kullanırken dikkatli hareket edilmesi gereken mamalardan bahsedelim. Bunların başından açık mamalar gelmektedir. Açık mamaları satın alırken mutlaka çok fazla güvendiğimiz kişilerden alışveriş yapmalıyız. Güvenilir olmayan dükkan sahipleri bilinçsiz olarak belki de kötü niyetlerle sizlere tarihi geçmiş mamaları satabilirler. Sizler de üzerinde tarih olmadığı için bu mamaları kedilerinize yedirip onların istemediğiniz hastalıklara yakalanmasına sebep olabilirsiniz. Tarihi geçmiş mamaların yanı sıra açıkta satılan mamalarda görülen başka bir problem ise mamalara farklı ürünler katılarak satılmasıdır. Farklı mama çeşitleri birbirine karıştırılarak satılmakta bu her ne kadar ucuz olsa kedinizin sağlığını oldukça olumsuz etkilemektedir.

 

Bu konuyu belirttikten sonra açıklanması lazım olan başka bir hususu daha dile getirelim; bildiğimiz gibi açıkta satılan mamalar oldukça ucuzdur. Bunun sebebi de sakatat etlerin pek çok etli mamaya karıştırılarak satılmasıdır. Bunun sonucunda kedileriniz çeşitli böbrek sorunlarına yakalanabilirler çünkü kötü niyetli satıcılar bol miktardaki tuzu karıştırıp mamaların kokmaması için hile yapmaktadırlar. Eğer kedinizi gerçekten seviyorsanız bu konuya çok dikkat etmelisiniz.

 

Bu hususları açıklamamız ardından Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Konserve Kedi Maması markasını anlatalım. Bu marka genel olarak 85 gramlık paketlerde satılmaktadır. Yüzde 10 civarı protein ve yüzde 1 kül ile yüzde 0.3 yağ ve % 0.5 lif içermektedir. Oda sıcaklığında servisinin yapılması oldukça önemlidir. İçerisinde çok çeşitli hayvan ürünleri bitki ve tahıl karışımları bulunmaktadır.Fiyat ortalaması özellikle internet ortamında 4 ile 5 lira asında değişmektedir.

Royal Canin Instinctive +7 Yaşlı Konserve Kedi Maması

Ayrıca internet ortamından aldığınız paketlerde sizlere çeşitli taksit imkânları da sunulmaktadır. Ürünün vitamin değerleri son tarihine kadar korunmuş ve sürdüreceği garanti altına alınmıştır. Geldi ya da buna benzer internet sitelerinden aradığınız bu mamaları bulabilirsiniz.