arama

Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesi

Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesi

Hayvan bakımı zor ve zen isteyen bir iştir. Nihayetinde bir canlıdır ve bize emanettir. Bakımını üstlendiğimiz hayvanlar; ailemizin bir üyesi, arkadaşımız, çocuğumuz, torunumuz kadar değerli sevgi ve ilgimizi üzerinden eksiltmeyeceğimiz bir canlıdır.Biz insanlardan tek farkları konuşamamalarıdır. En azından aynı dil’i konuşamadığımız…

 

Hayvan bakımında yanlış bilgilere sahip olduğumuz, nasıl beslenmeleri gerektiği konusunu çoğumuz bilmemekteyiz.Bu yazımızda kedilere ne yedirmeliyiz onu göreceğiz. Nasıl yeni doğmuş bir bebek hemen hazır gıdaya geçemiyor anne sütü ile besleniyorsa, kedi yavruları da öyledir. Kedi yavrusuna anne kedi,sütünü ilk 7 hafta vermelidir. Kedi hangi yaş grubunda ise ona göre beslenmelidir. Yeni doğmuş, 3 haftalık 7 haftalık gibi gibi. 3 ve ya 4 haftalık olduğunda katı gıdaya geçilebilir. Sütten kesilen kedi, protein, vitamin, mineraller ve enerji içerikli yiyeceklerle beslenmelidir. İyi beslenmeyen kedi annenin sütü yetersizse, yavru kediye 4. haftadan itibaren katı beslenme mamalarından takviye yapılabilinilir. İyi bir şekilde beslenen kedi haftada 200 gr kadar kilo alır. Kediye et verilmesi gelişimi için oldukça yararlıdır. Kediler et oburdurlar. Ama asla çiğ et, balık, tavuk verilmemeli, baharatlı şekerli gıdalardan uzak tutulmalıdır. Yavru kedilere asla atık yiyecekler verilmemelidir. Kedinizin ırkına ve özelliklerine göre beslemelisiniz.

 

Kedilere mama verirken mamanın içeriğini bilmek gerekir. Kediniz için verdiğiniz mamanın; kedinin gelişimi ve sindirimi önemlidir. Kedi mamalarında olması gerekenler; güçlü kemik ve eklem yapısı oluşturmalıdır, tüylerine parlaklık derisine sağlık kazandırmalıdır. Ayrıca kaslarını da geliştirmeli, içeriğindeki vitamin ve mineraller organizmada ihtiyacı karşılamalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi de gerekir. Doğru mama seçimi tüm bu saydığımız gereksinimleri karşılamalı, sağlık bir kediye sahip olmanın mutluluğunu yaşatmalıdır. Hazır ve kaliteli mamaların avantajlı yanı; kediler için gerekli olan tüm besin elementlerinin bir arada olmasıdır. Özenle hazırlanır, ev yemeklerinden çok daha ekonomik olurlar.

 

Piyasada pek çok mama ve mama çeşitleri bulunmaktadır. Biz bunlardan Royal Canin marka evcil kedi mamasından bahsedeceğiz. Royal Canin, hayvanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerini ilke edinen profesyonel ve kalite içerikli bir mama markasıdır. 40 yıldan fazla sağlıklı mama üretimi yapan Royal Canin; Dr Jean Cathary tarafından 1967 senesinde kurulmuştur. Kedilerin doğasına uygun mama üretimi yapan Royal Canin’in Türkiye de Distribitörlüğünü Anadolu Pet Malzemeleri yapmaktadır.

Veteriner hekimler tarafından güvenle önerilmektedir. Destekleyici özelliği test edilmiş, kanıtlanmış Royal Cenin mamaları evcil hayvan besleyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Kedilerin jel ihtiyaçlarına cevap veren Royal Canin, hasta ve özel bakıma alınan kediler içinde tedavi aşamasında ek yardımcıdır. Lezzet bakımından da kedilerin sevdiği içeriktedir. Royal Canin kedilerin besin ihtiyaçlarına göre formüle edilmiştir. Bunun yanı sıra, yavru, yaşlı, genç, hasta kedi gibi, ihtiyaca göre mamalar üretmektedir.

 

Royal Canin intense beauty jelly kedi konservesi de ürünlerden biri. Yetişkin kediler için uygundur. Jöle taneleri olan dengeli beslenme ihtiyacını karşılayan bir mamadır. Konserve kutularında satılır. Jöle ile içeriğindeki lezzetin birleşmesiyle kediler için eşsiz bir mamadır. Protein miktarı oldukça fazla olduğundan süt veren anne kedilere güvenle verilebilir. Bu mama oda sıcaklığında kediye verilmelidir. Poşetin ağzı açıldığı andan itibaren buzdolabında muhafaza edilmelidir. Günlük tüketimi kediler arasında farklılık gösterebilir. Kedi bu mamayı tüketiyorsa mutlaka taze günlük su verilmelidir. Fiyatı oldukça ekonomiktir.

Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesi

Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesi hem kedileriniz, hem de sizin açınızdan çok güzel bir tercih olacaktır. Güzel dostunuza sağlıklı bir beslenme için Royal Canin İntense Beauty Jelly Kedi Konservesini öneriyoruz.