arama

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler İçin Soslu Parçacıklı Konserve Kedi Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler İçin Soslu Parçacıklı Konserve Kedi Mama

Sağlıklı ve dengeli olarak yaşamanın en önemli unsurlardan biri olarak beslenme gelenekleri gösterilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme canlılarda yaşamın en önemli unsurlarından ve hayatın sağlıklı olarak süregelmesi için gerekli olan hususlardan biri olarak gösterilmektedir. Beslenmenin kalitesi aynı zamanda her canlının hayat kalitesi ile de direk olarak bağlantılıdır. Gün bazında evcil hayvanlarımız bir çok farklı yiyecek ile beslenirler. Zamanın bir çoğunda evlerimizde bulunan yemek artıklarını ve yenmeyen kısımlarını evcil hayvanlarımıza vermeyi düşünürüz. Yemek artıkları kolayca elde edildiklerinden dolayı iyi bir yöntem olarak görünse de aslında öyle değildir. Tabii ki her yemek artığının birlirli bir besleyicilik oranı mevcuttur. Yediğimiz yemeklerde pek çok sos ve katkı maddesi de kullanabilmekteyiz. Fakat kedilerin hareketli doğasına yetecek kadar besleyiciliğin bulunup bulunmadığı konusu ise hala bir tartışma konusudur. Veterinerlere göre yemek artıkları evcil hayvanlar için gerekli ve yeterli besleyicilik değerlerine sahip değildir. Bu yüzden çeşitli işletmeler evcil hayvanlarımız için gerekli olan tüm vitamin, minareleri ve omega 3 ve omega 6, amino asitler gibi pek çok önemli maddeleri barındıran mamalar üretmek için girişimlerde bulunmaktadır.. Satış noktalarında sıkça gördüğümüz mamalar birçok farklı çeşide sahiptir. Söz konusu çeşitliliğin çok olması mama tercihinde akılları karıştırabilmektedir. Bu yüzden mama içerikleri iyi analiz edilmelidir.

 

Doğru Mama Seçimi

 

Mamalar besleyicilik değerine göre çeşitlilik göstermektedir ve genellikle evcil hayvanların olgunluk dönemlerine ve cinslerine göre ayrılmaktadır. Mama tercihindeki dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise seçilen mamanın içinde bulunan maddelerin taze olması ve doğal ürünlerden üretilmiş olmasıdır. Evcil hayvanlarımıza vereceğimiz mamaya güvenmek çok önemlidir. Bu yüzden mama üretiminde gerekli testleri uygulayan ve standart belgelerine sahip mama firmaları tercih edilmelidir. Söz konusu özellikleri bünyesinde barındıran Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Mama değişik bir mama çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Kediler köpeklere ve diğer evcil hayvanlara kıyasla daha çok günlük öğüne ihtiyaç duyabilmektedirler. Günlük öğün ihtiyaçları yaş, cins, iklim, karakter bazında değişkenlik göstermekle beraber günlük 3-5 öğüne kadar çıkabilmektedir. Öğün sayısının çok olması aynı zamanda kedilerin ne kadar çok enerji tüketebildiklerini göstermektedir. Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Mama tüm ihtiyaçları karşılamaya yönelik bir mamadır. Bu mama özellikle ödül maması olarak da tercih edilmektedir. Diğer mamalara katkı olarak da sunulabilir. Böylece mamalar daha cazip hale gelebilir.

Çünkü Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Maması içerisinde kedilerin hoşuna gidebilecek bir çok aroma mevcuttur. Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Maması içerisinde bulunan soslu parçacıklara kediler bayılmaktadır. Bu mama aynı zamanda bir alıştırma maması olarak da kullanılabilir. Genelde küçük gramajlı paketler ile satılmaktadır. Böylece tazeliğini uzun süre muhafaza ederek saklayabilir ve mamaya ek katkı yapabilirsiniz. Ayrıca mama diğer ihtiyaç olan vitamin, mineral, amino asitlere de sahiptir. Dilenirse başlı başına bir öğün olarak da kedilere sunulabilir.

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler İçin Soslu Parçacıklı Konserve Kedi Mama

Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Maması üretim sürecinde birçok testten geçmektedir. Böylece uzman veteriner hekimler mamanın kalitesini düzenli olarak kontrol etmektedir. Böylece olası bir hata veya yanlışlıkta mama müşteriye ulaşmadan önce farkedilip imha edilebilmektedir. Royal Canin İntense Beauty Yetişkin Kediler için soslu parçacıklı Konserve Kedi Maması ambalajı üzerinde içeriği yazmaktadır. Bu içeriği kedinizin sağlığı için takip etmeniz önerilmektedir. Çünkü kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz.