arama

Royal Canin Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Kedi Maması

Kedi bakımında en çok özen gösterilmesi gereken konulardan biri kedilerin beslenmesidir. Kedinizin sağlıklı olması için yeterli besin maddelerini vücuduna alması ve dengeli beslenmesi gerekir. Bu yüzden kediniz için seçtiğiniz mama çok önemlidir. Kedi mamaları çok çeşitlidir ve markalarına göre mamaların birtakım özellikleri de değişiklik göstermektedir. Kedinizi kuru ya da yaş mamalarla besleyebilirsiniz. Kuru mama kedinizin dişlerini temiz tutmasını sağlar ve bazı diş problemlerini yaşamasını engeller. Yaş mamalar ise içlerinde barındırdıkları su sayesinde kedinizin günlük su ihtiyacını karşılamasına destek olurlar. Böylece idrar yolu rahatsızlıklarının oluşmasını engeller, geçmesine de yardımcı olurlar. Ayrıca yaş mamalar kediler tarafından çok lezzetli bulunmaktadır.

 

Bir çok kedi sahibi kedileri için mama seçerken öncelikle internetten biraz araştırma yaparlar ve merak ettikleri konuları internet siteleri üzerinden birbirlerine sorarak, farklı düşünceleri tartışarak kedileri için doğru olanı yapmaya çalışırlar. İnternet sitelerindeki yorumlara ve bilgilere baktığımızda Royal Canın kedi maması çok övülmektedir. Piyasadaki kaliteli mamalar arasında olduğu söylenmektedir. Bazı kedi sahipleri kedilerine Royal Canın maması ile başka marka mamaları karıştırıp verdiklerinde kedilerin Royal Canın mamaları yediğini, diğer mamaları ise ayırıp yemediğini gözlemlediklerini belirtmişlerdir. Bu gözlemlerinden de kedilerin Royal Canın mamasını daha lezzetli bulduğu sonucunu çıkarmışlardır.

 

Royal Canın kedi maması kedinizin sindirim ve boşaltım sistemine büyük faydalar sağlar. Ancak Royal Canın kedi maması hakkında da bazı kötü yorumlar yok değildir. Bu mama için en çok şikayette bulunulan konu mamanın kokmasıdır. Bunun yanı sıra içeriğinde hayvanlara yararlı olmayan sadece ucuz ham madde sağlamak için mamaya eklenmiş maddelerin fazla olduğu da söylenmektedir. Bu mamanın farklı özelliklerde pek çok çeşidi vardır ve kediniz için uygun olanını seçmeniz gerekir. Her mama, tüm kedilere iyi gelecek diye bir beklentimiz olması doğru değildir. Fakat kedinizin özelliklerine uygun mama kedinize iyi gelmelidir. Eğer kedinizi bir mama ile beslerken olumsuz birtakım durumlar yaşanmaya başlamışsa hemen bir veterinere başvurmanız en doğrusudur. Yine de veterinerlere başvururken de dikkatli olmanız önerilir, çünkü her veteriner iyi niyetli olmayabilir ve mama konusu ticarete yakın bir konu olduğu için iyi niyetli olmayan kişilerce mağdur edilebilirsiniz.

 

 

 

Royal Canın kedi maması fiyat konusunda genel olarak bütçelere uygundur ve fazla miktarda satın alındığında fiyatı daha avantajlıdır. Fakat kediniz Royal Canın mamasını ilk kez tüketecekse önce az miktarda alıp denemeniz sonra büyük paketler satın almanız daha doğru olacaktır. Pek çok kedi, Royal Canın kedi mamasını severek yeseler de her kediden aynı davranışı bekleyemeyiz.

 

Tüm bu özellikleriyle Royal Canın markası kedi ve köpek maması markaları arasında dünya çapında lider bir marka olmayı başarmıştır. Bu markanın çalışanları kedi ve köpekleri, onların yaşayışlarını inceleyip kedi ve köpekler için en uygun mamaları üretmeyi kendilerine misyon kabul etmişlerdir. Böyle bir misyon edindikleri için her kedinin ırkına, yaşına, cinsiyetine, ağırlığına, sindirim hassasiyetlerine, genetik haritasına, yaşam koşullarına ve kendine özgü diğer özelliklerine göre mamalar üretmeye çalışmaktadırlar. Bu nedenle Royal Canın markası mamalar içinden kedinize uygun çeşit mamayı bulabilme ihtimaliniz daha yüksektir.

Royal Canin Kedi Maması

Kedilerinizi beslerken onlara verdiğiniz mamanın yanında yeterli miktarda su içip içmediklerini de kontrol etmeniz gerekir. Kedinize mamasının yanında mutlaka yeterli miktarda taze ve temiz su da vermelisiniz ve bu suyu içtiğinden emin olmalısınız. Özellikle erkek kediler için günlük içtikleri su miktarı çok önemlidir. Eğer kuru mamanın yanında yeterli miktarda su içmezlerse birtakım idrar yolu ve böbrek sorunları yaşayabilirler.