arama

“Royal Canın” Kedi Maması Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

“Royal Canın” Kedi Maması Fiyatları

Daha önceki bir yazımızda paylaştığımız gibi kediler, gerek ne çok küçük ne çok büyük oluşları gerekse sevimli, cana yakın ve tertemiz oluşları gibi nedenlerden ötürü pet severler tarafından en sık tercih edilen ev hayvanları arasındalar. Uzun süre kedi besleyen ustasıdır. Kedi anne/babaları bu hayvanları nasıl beslemeleri gerektiği konusunu çözmüş olabilirler ama acemi kedi sahipleri için bu ciddi bir mesele. Şöyle pekiştirelim, değilse bile ciddi bir mesele olmalı”.

 

Ev ortamı kediciğiniz için her ne kadar “sıcak yuva” özelliği taşıyor olsa da bazı handikapları olduğunu unutmamalısınız. Örneğin doğal ortamında çok hareketli bir canlı olan kediniz için ev biraz dar bir alandır. Sizin aşırı sevginizle kedinizin iştahı ve ısrarlı mama talebi birleşince ortaya obezite, sindirim sorunları ve buna benzer bir yığın sorun çıkabilir. Ayrıca hassas yapılı bu canlıların alerji, sindirim sistemi sorunları ishal ve saire gibi durumlarda iyileşebilmesine yardımcı olacaktır. Besinleri temin edebileceği tek kaynak sizin ona sunduğunuz besinlerdir. Kaldı ki bu sorunlardan hiç birisi ile karşılaşmasa bile kediniz hamilelikte başka bebeklikte başka ya da gençken başka yaşlılıkta başka besinlere ihtiyaç duyar. Ev iyidir ancak tekrar edelim ki evde ulaşabileceği tek besin kaynağı ona sunulan mama olduğu için bu konuda kedi sahiplerinin dikkatli olmaları önemlidir.

 

Royal Canin veteriner bir hekimin kurduğu sürekli ar-ge çalışmaları ve müşteri takip sistemiyle gelişmeye devam eden prestijli ve güvenilir firmalardandır. Sizleri her yaş için ayrı çeşitlerden 15 1 aydan 4 aya kadar olan bebişler için hem süt dişine uygun sertliği hem de besin içeriği olaraktır. İdeal bir konserve mama olan Royal Canin Babycat Instinctivein 195 gramlık paketini 9 Liradan başlayan fiyatlara bile bulabilirsiniz. Ben kedimi kuru mama ile büyütmek istiyorum diyenler için “Royal Canin Kitten 36” çeşidinin 10 kg’lık paketini 215 TL’den bulduk. Günlük ortalama 25-30 gr. mama yiyecek olan bebişinize 1 yıldan uzun süre yetecektir.

Kuru mamanın saklama ve fiyat bakımından uygun oluşu sizi “yaş mama daha iyidir” yanılgısına düşürmemeli. Yaş mamanın da kuru mamanın da birbirine oranla farklı avantajları ve kullanım yerleri vardır. Hamilelik ve emzirme dönemi hassas dönemlerdir. Bu dönem için “Royal Canin Pro Queen” listenizde bulunsun. 10 kg’lık paketi 250-270 tl arasında değişen mamayı 27 Lira kilo fiyatıyla bulabilirsiniz. 4 kilogram gelen ortanın üstü bir kedi için günlük 85-90 gr. mama yeterli olacağından hamilelik başından-emzirme sonu dönemine kadar 10-11 kg mama yeterli olacaktır. 1-7 yaş arası uzun tüylü delikanlı ve kızlar için ise “Royal Canin Hair & Skin” idealdir. Deri ve tüy bakımı için özel üretilen formülü ilk ayın sonuna doğru etkisini gösterecektir. Ortalama 40 tl kilo fiyatı ile her yerden alabilirsiniz.

Saç problemi olmayan gençler ve yetişkinler için ise 15 kg’lık paketini 210 Liraya alabileceğiniz “Royal Canin Fit 32” hem besleyici hem ekonomik hem de obezite sorunu oluşturmayan bir çeşittir.

“Royal Canın” Kedi Maması Fiyatları

Uzun süredir yanınızda olan orta yaş ve üstü dostlarınız artık eskisi gibi genç olmadıklarından, rahat sindirebilecekleri ve bağışıklık sistemlerini destekleyecek besinlere ihtiyaç duyarlar. 7 yaşını geçen bir kedi artık amca/teyze sayılır ve bu yaştaki kediler için önerdiğimiz çeşit 3, 5 kg’lık pakette 99 tl fiyatıyla “Royal Canin Indoor +7” ve artık 12’sini devirmiş dostlarınız için önerimiz ortalama 40 tl kilo fiyatı ile hem bağışıklık sistemlerini koruyacak hem de çıtır dış kabuğun içindeki soft taneciklerini keyifle tüketeceği “”Royal Canin Fhn Ageing +12”.

 

Sizlere ve ev arkadaşlarınıza sağlıklı ve lezzetli günler dileriz. Unutmayın, can boğazdan gelir