arama

Royal Canin kedi maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin kedi maması

Royal Canin kedi maması

Her canlının düzenli ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Beslenme ihtiyacı her yaş grubuna göre değişmektedir. Tabi ihtiyacın yanı sıra zevklerimizde değişkenlik göstermekte ve ihtiyaçlarımızı farklı tatlarla karşılamaktayız. Tıpkı yakın dostlarımız gibi. Kedi ve köpekler yıllardır can dostumuz olmaya devam ediyor. Peki can dostlarımızı nasıl beslemeliyiz?

 

Bu yazımızda kedi sahipleri için bir inceleme yapıyoruz. Öncelikle hayvan sahiplenirken ciddi düşünmeli ve bir anlık heves için onlarında hayatlarını mahvetmemeliyiz. Bir hayvan sahiplendiğimizde onunda ailenin bir bireyi olduğunu unutmamalı ve bakımına en az kendimize gösterdiğimiz özeni göstermeliyiz. Bakımın en önemli adımı da sağlıklı bir beslenme ile sağlamaktadır.

 

Günümüz piyasasın da bir çok mama markası ve çeşidi bulunmaktadır. Peki bu kadar çeşit arasında mama seçmek çok zor değil mi? Hangi yaşta , hangi ırkta, hangi boyda , hangi durumlarda hangi mamayı kullanmalısınız? Hassasiyet, kısırlaştırma, gebelik ve emzirme dönemleri , yaşam alanları gibi özel durumlar mama seçiminde farklılık gerektirir mi? Doğru tercih yapmak kedilerimizin gelişimi ve sağlığı için son derece önemlidir. Tercih yapmak her ne kadar zor olsa da yapacağınız küçük bir araştırma veya veteriner hekiminizden alacağınız tavsiyeler sizleri yönlendirmeye yardım edecektir. Mama seçerken bilinen ve kullanımı yaygın, zengin içerikli ürünler seçmeniz sizin ve kediniz için hayatı kolaylaştıracaktır. Doğru beslenme doğru bir gelişim sağlayacağından kedilerin sağlıklarını korumasında da etkili olacaktır. Yapacağınız araştırmalarda bir çok kedi maması markası ile karşılaşacaksınız. Bu markaların başında gelen Royal Canin zengin içeriği ve çeşidiyle ön plana çıkmaktadır. Bilindiği üzere Fransız kökenli olan Royal Canin dünyanın en büyük evcil mama üreten şirketlerindendir. Şuan 120 den fazla ülkeye ürünlerini satan firmanın bir çok ülkede de fabrikası bulunmaktadır. Ayrıca firma dünya genelinde hayvan haklarını ve sağlığının korunması konusunda oldukça aktif yer almaktadır.

 

Kedilerinde iyi bir gelişim için sağlıklı beslenmeleri gereklidir. Sağlıklı beslenme denilince de akla Royal Canin kedi maması gelmektedir. Yaklaşık 40 yıldır mama sektörü içinde yer alan Royal Canin kedilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak üzere üretilmiştir. Üretim aşamasında hayvan beslenme uzmanlarının desteğiyle ortaya çıkan mamalar , mama piyasasının en iyileri arasında yer almayı başarmıştır. Uzun yılların deneyim ve tecrübesiyle üretimine devam edilen mama, kediler ve sahipleri için yıllardır doğru tercihlerden biri olmayı sürdürmektedir.

 

Fiyat olarak diğer mamalara göre biraz yüksek olmasına karşın zengin içeriği nedeniyle bence verilen paraya değer. Üstelik söz konusu can dostlarımızın sağlığı.. Royal Canin bir çok kişinin de tercih ettiği ve önerdiğini mamalardandır.

 

‘Kraliyet’ anlamına da gelen Royal tam anlamıyla kedilerinize krallara layık bir beslenme sağlamakta ve kedinizin sağlığını garanti altına almaktadır. Royal Canin felsefesine göre ,tattan önce sağlık ön plana alınmış ve mamalar bu felsefeye göre üretilmiştir. Bu mamaların amacı sağlıklı beslenmeyi sağlamaktır. Sağlıklı beslenmek vücut gelişimi için önemli yer arz etmektedir. Sağlıklı beslenmeyen bir vücut hastalıklarla başa çıkma konusunda zayıf düşeceğinden bunun sağlanması kedi bakımında dikkat edilmesi gereken konuların en başında gelir. Royal Canin kedinizin yaşına, cinsine, boyutuna göre çeşitli içeriklerle mamalar üretmektedir. Peki bu zengin ürün yelpazesinden hangisini seçeceğinizden emin olamıyor musunuz? Marka bunun için de müşterilerine güzel bir hizmet sunmakta. Markanın internet sitesinden kedinizin yaşını, ırkını ,yaşam alanını , kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığını ve diğer özel durumlarını seçerek kedinize en uygun mamayı bulabilirsiniz.

Royal Canin kedi maması

Sağlıklı beslenme felsefesindeki royal canin mama üretimi konusunda oldukça hassas. Eğer sizde bu felsefeyle kedinizi beslemek istiyorsanız dostunuzun her döneminde bu mamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER