arama

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Piyasalarda bir çok mama markası bütçeniz dahilinde çeşitli fiyatlarda bulunmaktadır, elbette ki kedinizin hangi ürünü sevdiği nelerden hoşlandığı en önemli ve doğru olan husustur, zira evimizin sevgili dostlarını mutlu etmek onlara sıcak bir yuva ve aileden biri olduğu hissettirmek ne güzel olsa gerek. Royal canin kısırlaştırılmış kedi maması sevgili dostlarımızın beğenerek ve isteyerektir. Keyifle yemlenmesini sağlayan kaliteli bir üründür,evimde kedi besleyen biridir. Hayvan sever olarak belirtmek isterim ki kısırlaştırma operasyonundan sonra bir çok marka ürün denemesinden sonra tam randıman aldığımızı söylemeden geçemeyeceğim.

 

Bir kedi maması sadece kedinizin karnını doyurmakla kalmayıp onun dengeli beslenmesini sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamalıdır, zira son zamanlarda sıklıkla görülen kedi hastalıkları ( Alerjik, virüs, Hıp ) ve kısırlaştırma operasyonlarından sonra görülendir. Rahatsızlıkları bertaraf etmek yada minimize etmek zorundasınızdır. Veteriner veteriner dolaşıp sonunda olmasını istemediğiniz üzücü durumlarla karşılaşabilirsiniz royal canin piyasalardaki üst düzey ve kaliteli ürünlerden biri olup tercih sebebidir.

 

Yetişkin kediler için özel üretilen royal canin kısırlaştırılmış kedi maması, operasyon sonrası hareketsizlik, iştahsızlık sıkıntısı yaşayan dostlarımız için gerçekten mükemmel bir üründür, zira diğer normal mamaların tüketimiyle kilo alımı kaçınılmazdır. Bir gerçek olmakla birliktedir. Kedimizin hareketsiz,durağan olması eski görünümünden uzaklaşmış olması kedi sahiplerinde huzursuzluk doğurmaktadır. Bu amaçla yüksek lif düşük yağ oranı ile sterilized mamalara ihtiyaç duyulmaktadır, Enerji içerikleri I-Karnitin ile dengelenen royal canin kedi maması kilo alımını önlediği gibi erkek kedilerin operasyondan sonra mesane yolları sıkıntısı olabildiği görülmekte bununla birlikte idrar yolları sağlığında etkili bir üründür.

 

Belli bir yeme dengesi oluşmuş kedinizin kısırlaştırma operasyonundan sonra aynı yeme dengesinde devam edeceği düşünüldüğünde kilo alımı ve durağanlıktır. Sağlık problemleri söz konusu olabileceği sıklıkla görülmekte olup royal canin özel hazırlamış olduğundandır. Kısırlaştırılmış ürün içerisinde ; kümes hayvanları eti, mısır, mısır gluteni, bitkisel lif, hayvansal yağ, hidrolize hayvansal proteinler, mineraller,pancar posası, balık yağı, soya yağı ihtiva eder.

 

 

 

Kedinizin kilosu ve mama gr. tablosu aşağıda verilmiştir. Dikkat etmeniz gereken nokta, kedinizin yemleneceği kadar mama bırakmak ve tabağında gün boyu açıkta mama kalmamasıdır, unutmayın ki salyasını bıraktığı mamayı kediniz bir dahaki sefer yemeyecek yada iştahsız olacaktır, aşağıda verilmiş olan miktarlar standart olup özel durumlara göre veteriner hekiminizle görüşüp yeni bir ayarlama yapabilirsiniz . Kedinizin mamalarını serin ve ağzı kapalı ortamlarda muhafaza etmeye önem gösteriniz.

 

3 kg. – 45 gr.

4 kg. – 60 gr.

5 kg. – 70 gr.

6 kg. – 90 gr.

 

Önemli olan bir başka konuda kısırlaştırılmış erkek kedilerde görülen mesane taşı problemi sıklıkla görülebilmektedir. Royal canin kısırlaştırılmış kedi maması bu konuda idrar dengeli PH düzeyi ( PH 6-6,5 ) yoluyla sağlıklı idrar yolu sağlamaktadır. Mesane taşları denen bu rahatsızlığa sebep olandır. Olgu çoğunlukla struvit taşlarıdır. Bu taşlar idrar kesesi ve böbreklerde birikerektir. Rahatsızlık boyutunu geçebilmektedir bunu önlemek ve kuru mamaların taş oluşumuna neden olduğu bu rahatsızlıklara engel olmak için royal canin bazı mineralleri azaltarak idrar PH’da ona göre düzenlenmektedir.Bu rahatsızlık ilerleyen dönmelerde daha ciddi sıkıntılar doğurabilmekte iltihap kokuları ve popo kısmında şişlikler oluşabilmekte kedinizin huzursuzluk yaşamasına sebep olmaktadır .

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Akşam eve döndüğünüzde sizi camda karşılayan, kapının arkasında dört dönen verilmiştir. Kucağınıza atlayıp mırlamaya başlayan koltuğa ayaklarınızı uzattığınızda yanınıza kıvrılandır. Günün yorgunluğunuzu sizden alıp götüren sevgili dostlarımız royal canin ile daha iyidir. Sağlıklı daha mutlular, unutmayın onların dilleri var ancak hisleri ve hissettikleriyle ancak bizle konuşabiliyorlar