arama

Royal Canin Kitten instinctive Gebe ve Yavru Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Kitten instinctive Gebe ve Yavru Konserve Kedi Maması

Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi maması Royal Canin tarafından yavru ve gebe kediler için özel orak hazırlanmış bir konserve mamadır. Yavru kedilerin ve gebe kedilerin beslenmesi önemlidir. Çünkü biri gelişim dönemindeyken diğeri çok fazla besin değerine ihtiyaç duyar. Gebe kedilerin doğuracakları yavruların sağlıklı olması için bol mineral, protein ve vitamin alması gerekmektedir.

 

Ayrıca kuvvet kazanmaları içinde bu besinler gerekli olan besinlerdir. Gelişim döneminde olan yavru kedilerin ise normal kedilerden daha hassas beslenmesi gerektiği bilinen bir gerçektir. Çünkü büyüme çağında olan yavru kedilerin sağlıklı bir kemik, sindirim sistemi, kas sistemi, göz yapısı, beyin yapısı olması için alınan mamaların özel olması gerekmektedir. Bu yüzden alınan mamanın dikkatle seçilmesi gerekmektedir.

 

Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi maması dünyada en çok tercih edilen ve önerilen mamalardan biri olan bir Royal Canin kedi mamasıdır. Royal Canin bir veteriner tarafından kurulduğu ilk günden beri hep evcil hayvanların daha iyi beslenmesi için çalışmıştır. Bu yüzden yaptığı tüm mamaları dikkatle hazırlar. Yaptığı mamalar kedinizin yaşam kalitesini ve süresini uzatacak cinsten mamalardır.

 

Yaptığı kaliteli mamalarla dünyada adını duyurmuş ve uzmanlar tarafından öneri olarak dergilerde bol bol gösterilmiştir. Mamalarını yaparken besinleri özenle seçer, uzman kadrosuyla araştırır ve kontrol eder. Kaliteli olduklarını anlamak için testlerden geçirir ve kullanır. Bir süper Premium maması olması da bu yüzdendir. İçerikleri her zaman zengin olan ve diğer mamalardan farklı olan Royal canin kullandığı besinlerle oldukça dikkat çeker.

 

Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi mamasının içeriğine bakarsak: et içeriği bakımından zengin olduğunu görürüz. Etçil olan kediler için et besini önemli bir yere sahiptir ve karşılanması gerekmektedir. Ayrıca kullanılan tahıllar, süt ürünleri gibi besinler mamanın içeriğini zenginleştirme amaçlıdır. Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi mamasında %12 oranında protein ulunmaktadır. Bu oran bir konserve mama için zengin diyebileceğimiz bir orandır.

 

Konserve mamalar kuru mamalardan farklıdır ve farklı içerik oranları içerir. Bir konserve mama dikkate alındığında verilen protein oranı oldukça iyi bir orandır ve yavru – gebe kediler için çok iyi diyebileceğimiz bir miktardır. Protein gelişim döneminde olan ve gebe olan kediler için çok önemli bir içeriktir. Antikorlar üreterek vücudu mikroplardan koruması, hücreleri onarması hücreleri yenilemesi sayesinde adeta bir zırh işlevi görür. Bu sayede kediniz dışardan gelecek hastalıklara, mikroplara karşı korunmuş olur.

 

Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi mamasında A, D3 ve E vitaminleri kullanılmış. Bu içeriklerden D3 vitamini sağlıklı bir kas, eklem ve kemik oluşumu için gereklidir. Unutulmamalıdır ki anne ne yerse çocukta onu yer. Bu yüzden D3 vitamini hem doğacak yavrular için, hem anne için, hem de yavru için çok iyi bir vitamindir. A vitamini göz gelişimine katkıda bulunur.

Royal Canin Kitten instinctive Gebe ve Yavru Konserve Kedi Maması

Ayrıca tüy ve derinin sağlıklı olmasını sağlar. E vitamini ise beyin yapısı için gereklidir ve tüylerin dökülmesini engeller, sağlıklı bir tüy oluşumu sağlar. Kullanılan yağ oranı %4 olarak verilmiş. Bu oran kedinizin enerji ihtiyacını karşılayabilecek iyi bir orandır. Sonuç olarak Royal Canin kitten instinctive gebe ve yavru konserve kedi mamasını güven içinde kedinize verebilirsiniz. Mamanın kaliteli bir marka olması, içeriklerin yavru ve gebe kediler için çok iyi derecede olması almanız için birer artı durumundadırlar. Bu yüzden bu mamayı gönül rahatlığıyla kedinize verebilirsiniz.