arama

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

Sevimli bebek kedimizi en sağlıklı şekilde beslemek ve direncini yükselterek hayat kalitesini arttırmak için, Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması kullanmak akılcı bir iş olacaktır. Doğumdan 4 aya kadar bebek ve 4 ay-12 yaş arası yavru kedi mamaları kuru ve yaş mama olarak piyasada satılmaktadır. Özellikle Royal Canin Kitten Yavru Kuru Kedi Maması kullanan kedilerde, mama lezzeti o derece büyüktür ki, bebek kediniz hemen hemen bu mamanın dışında başka bir şey tercih etmez adeta bağımlılık yaratır. Yavru kedi (özellikle anneden ayrılmışsa ve anne sütü yeteri kadar alamamışsa) ihtiyacı olan tüm mineral ve enerjiyi bu mamadan kat kat fazlası ile alabilir.

 

Son derece kaliteli bir mamadır çünkü içeriği çok zengin ve besleyicidir. Yavru kedinin sindirim sistemini dengeler, immun sistemini yükseltir, ayrıca sağlıklı bir kas dokusu geliştirerek, hareket kabiliyetini hızlandırır. Royal Canin mama ile beslenen kedi de gaz problemi yaşanmaz. Manasız yere ishal ya da kabızlık yaşanmaz. Hatta dışkısı dahi kokmaz. Ayrıca tüyleri capcanlı gözükür ve hepsinden önemlisi tüyleri kolay kolay dökülmez. Lezzetli bir kuru mama olduğu için kullanımı çok kolaydır ancak sevimli kızımıza ya da oğlumuza mutlaka su ile beraber bu mama ikram edilmelidir. Ayrıca kullanıldıktan sonra ağzı kapalı hava almayan bir kapta korumakta fayda vardır. Serin bir ortam ya da oda sıcaklığında ve nemsiz bir ortamda saklanması gereklidir.

 

Mamanın İçeriğinde:

 

Kadife çiçeği özü (lutein kaynağıdır ki, lutein, göz ve kalbe iyi gelen bir maddedir), bitkisel ve hayvansal yağlar, pirinç, pancar küspesi, soya yağı, yumurta tozu( doğal bir aminoasittir ve sarısında kutein bulunur), mısır, mısır glüteni, bitkisel lifler, balık yağı ve kurutulmuş kümes hayvanları eti bulunur (Et oranı yüksek bir mamadır. %60-65 civarı vb.) Bunların dışında da Demir, iyot, bakır, manganez, çinko, Vitamin A, Vitamin D3 ve antioksidanlar, bebek kedimizin sağlıkla ve hızla gelişimine destek olan maddelerdir.

 

Kuru mamayı piyasadan rahatça temin edebilirsiniz. Satın alırken dikkat etmeniz gereken tek husus son kullanma tarihine bakmanızdır. Son kullanma tarihi geçmiş, ya da üstü patlamış, yırtılmış paketleri tercih etmemenizi şiddetle önerebiliriz. Çünkü içindeki vitamin ve minerallerin etkisi yok olmuş ve bayatladığı için enfes lezzetini kaybetmiş olabilir ve hayvan tarafından tüketilmeyebilir. Royal Canin kitten yavru kuru kedi maması, kedimizin 1 yaşına gelinceye kadar ki büyümesini en sağlıklı şekilde sağlar. Sağlıklı kemik gelişimini ve buna bağlı olarak da diş gelişimini (kalıcı dişlerin zamanında çıkmasını) sağlar. Ayrıca dişlerde tartar birikimini engeller.

 

Mama yavru kedilerin ağız sağlığını düşünürken, aynı zamanda yemekle ilgili kolaylıkları da sağlayan bir mamadır. Yavrunun yeni çıkan kalıcı dişlerine zarar vermeyecek vemiştir. Dişlerle rahatça çiğnenip, sindirilebilecek ebat, büyüklük ve dokuda üretilen Royal Canin, ABD’ da üretilen, 100 den fazla ülkede satışa sunulan son derece elit bir mamadır. İçeriğinin zenginliği ve besleyiciliği ile içinde kullanılan et miktarının yüksekliği göz önünde bulundurulunca, mamanın gerçekte yüksek olan fiyatı, daha makul bulunmaktadır.

 

Kedimizin sağlığını bu denli koruyan, onun yaşlanmasını geciktiren ve bizimle kalabileceği en uzun süreyi sağlamayı hedef alan bu mamanındır. Fiyatının yüksek olması bile, mamayı almamızı engelleyemez. Özellikle kuru mama ile kitten yavru yaş mamayı karıştırarak vermenizi şiddetle tavsiye eder ve henüz bu mamaya geçmediyseniz bir an evvel tercihinizi bu marka mamadan yapmanızı öneririz.

 

Neden mi?

Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması

 • Yavru kedinizi gerçekten çok seviyorsanız, onu artık bir parçanız gibi kabullendiyseniz
 • Çok sevdiğiniz kedinizin ortalama 12-13 senelik ömrünü 15-16 seneye çıkartabilmek istiyorsanız
 • Kedinizin kaliteli bir şekilde yaşamasını istiyorsanız

Bu mama sizin için ideal bir mamadır.