arama

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Kedi mamalarını alırken dikkat etmeniz iki husus vardır. Bu hususlar ilk olarak alacağınız mamanın güvenilirliğini içermektedir. Bu da mamanın markasının güvenilir olması demektir. Diğer bir konu ise mamanın içerikleridir. Bu içerikler mamada kullanılan besinlerin kalitesi, besin değerleri anlamına gelir. Royal Canin sensible 33 kuru kedi maması nasıl bir mamadır? Bunu öğrenmek için öncelikle Royal Canin sensible 33 kuru kedi mamasının markası olan Royal Canin’e bakacağız.

 

Royal canin dünya standartlarında mama üreten bir ithal mamadır. Bir veteriner tarafından kurulduğu ilk günden beri hep evcil hayvanların daha iyi beslenmesi için çalışmıştır. Bu yüzden dünyada en çok sevilen ve uzmanlarca önerilen bir mama olmuştur. İçeriğindeki besinler özenle seçilir ve belli 50 maddeden ( kalsiyum, vitamin, protein… ) oluşan özel karışımları vardır. Besinlerini alırken özel olarak kalite kontrolden geçirir ve kontrol edilip onaylandıktan sonra kullanır. Üretim büyük bir titizlikle yapılır ve üretim sonunda mamalar tekrar kontrol edilir.

 

Onay aldığında ise piyasaya sürülür. Ayrıca bilinmelidir ki Royal Canin kalite kontrolünden onay almış bir süper Premium mamasıdır. Kedinizin daha sağlıklı bir hayat sürmesi için içerikleri uzmanlarca belirlenir. Bu sayede kedinizin yaşamı hem daha kaliteli hem de daha uzun olacaktır. Dünyanın her yanına mamalarını ihraç eden ve Türkiye dâhil çoğu yerde en çok kullanılanlar arasına girmiştir. Bu yüzden güvenilir olduğunu defalarca ispatlamış diyebiliriz. Royal Canin markasının felsefesi bellidir. “daha sağlıklı hayvanlar, daha uzun süre yaşayan hayvanlar”. Eğer kedinizin daha iyi ve uzun yaşamasını istiyorsanız. Bu mamadan alabilirsiniz bu yüzden.

 

Bir diğer konu ise mamalara konulan besinler ve besin değerleridir. Royal Canin mamalarına konulacak besinlerin özenle seçildiğini ve kalite kontrollerinin yapıldığına değinmiştik. Bu yüzden besinlerin güvenilir ve kaliteli olduklarından bahsedebiliriz. Bir kedi mamasında olması gereken besinlere baktığımızda bu içeriklerin genel olarak et olduğunu görürüz. Ayrıca protein oranını desteklemek için bazen tahıllara da başvurulduğu bir gerçektir. Et kedi beslenmesinde önemli bir besin kaynağıdır ve her kedi mamasında yeteri miktarda bulunması gerekir.

 

Eğer aldığınız mamada et içeriği yoksa almamanız gerekir. Çünkü etçil sınıfından sayılan kediler için et lezzetli, besleyici ve yarar verici bir besin olmaktadır. Royal canin bu yüzden yaptığı mamalarda et oranına ve tahıl oranına dikkat eder. Bazı mamalar sadece tahıldan oluşur ve içinde et olmaz. Bu mamalardan kaçınmak gerekilir. Çünkü tahıl oranı fazla olan mamalar kediler için zarar verici olmaktadır. Bu zararlar tüylerinin dökülmesinden başlayıp sürekli uyumaya kadar giden ve hastalıklara davetiye çıkaran durumlardır. Besinlerin önemli olmasının nedeni ise taşıdıkları besin değerleridir. Bir kedi mamasında bol vitamin, mineral ve protein olmalıdır. Bu içerikleri de besinlerden ya da ek takviyelerden sağlamak zorundadırlar. Eğer bu içerikler olmazsa kedi sağlığı olumsuz gelişir. Bu yüzden bu içeriklere sahip ve önem veren mamalardan biri olan Royal Canin markasını alabilir ve kedinize bir an önce verebilirsiniz.

 

Bu konulara baktıktan sonra bir de mamanın içeriğine ve özelliklerine bakarsak: sindirim sisteminin güçlenmesi ve kedi sağlığının daha iyi olması için özel olarak hazırlandığını görürüz. İçerik olarak ise çok zengindir. Protein miktarı %33, yağ oranı %22, vitamin olarak A, D3 vitaminleri ve bolca mineral kullanılmıştır. Bu içerikler oldukça iyi orandadır ve sağlıklı, iyi bir kedi için çok önemlidir. Öncelikle protein kedilerin hücre yenilenmesi, hücre onarılması ve mikroplar için antikor üretmesinden dolayı çok önemlidir ve içerik olarak bakıldığında bolca mama içinde bulunmaktadır.

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Bu sayede kedinizin hep korunması sağlanacaktır. Kedinize enerji veren ve vücudu koruyan yağlar sayesinde ise kediniz hep sağlıklı, enerjik kalacaktır. Vitamin olarak kullanılan A vitamini sayesinde kedinizin gözleri, derisi ve tüylerinin daha iyi gelişim göstermesi amaçlanmıştır. D vitamini ise kedinizin daha iyi iskelet sistemi, kas ve eklem sağlığı için çok önemlidir. Mineraller ise vücudun direncini artırmak ve vücut yapını daha iyi hale getirmek için özenle seçilmiştir. Sonuç olarak daha sağlıklı ve daha iyi bir vücut yapısına sahip olunması istenen kediler için kesinlikle önerilebilir bir mamadır. Kullanılan besinler son derece kaliteli, içerik son derce zengin ve marka olarak da son derece güvenilir olan Royal Canin sensible 33 kuru kedi mamasını hemen kediniz için alıp vermeniz önerilir.