arama

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Kediler ortalama olarak 14 yıl kadar yaşamaktadır. Genel anlamda 2.5 ila 12 kilogram ağırlıkları olan kediler ilk olarak Kuzey Afrika coğrafyası ve Mısır Uygarlığında gelişmiştir. Ortalama olarak 14 yıl yaşayan kedilerin yaşam süreleri iyi bakılmasına ve beslenmesine bağlı olarak bu süre 20 yıla kadar uzamaktadır. Çok farklı genetik yapılara sahip olan kediler bu farklılıktan dolayı çok çeşitli renklere sahiptir.

 

Yeni doğmuş yavru kedi beslemeyi düşünmüyor iseniz kedinizin bakımı çok önemlidir. Yavru kedinizi evinize getirdiğinizde onun masum bakışı evinizde yaşayan tüm kişilere bir yumuşama getirecek ve kalplerinizi eritecektir. Kediler ortalama 14 yıl yaşayabildiği için onların bakımı çok önemlidir. Kedinizin yaşama çok iyi başlaması hem sizler hem de kediniz için çok önemlidir. Bundan dolayı kedinizin beslenmesi ve bakımı konusunda çok dikkatli ve çok özenli davranmanız gerekmektedir.

 

Sizler genel anlamıyla evinizin düzenine alışkın olabilirsiniz fakat yavru kedileriniz bu ortama alışkın hayvanlar değillerdir. Bu yüzden kediniz için ev ortamınızı gayet onun rahat edebileceği şekilde hazırlamanız onu korkutmadan bakımını gerçekleştirmeniz çok önemlidir. Yavru kedi beslemeyi göze aldıktan sonra evinizde ufak tefek değişiklik yapmak da sizlere pek zarar vermeyecektir. Kedilerinize çok hassas davranmaya da özen göstermeniz gerekmektedir. Bilakis kediler en masum hayvanlar arasında sayılmaktadır.

 

Kedileriniz evinize getirdiğiniz andan itibaren evinizde bulunan eşyalara bir hayli yapancı kalacak ve büyük eşyalardan oldukça korkacaklardır. . Bu durumda sizler kedinize şefkatli davranmalı ve onun rahatına uygun ortam oluşturmaya özen göstermelisiniz. Kedinizin bulunacağı ortam sıcak ve huzurlu olmalı, kuru ve hava akımından uzak olmalıdır. Yavru kedilerinizin uyuması için seçmiş olduğunuz alan bir hayli yumuşak ve rahat olmalıdır. Kediler yalnız başlarına yaşamaya çok çabuk alışırlar. Fakat bu süreyi daha da hızlandırmak için kedilerinizin yatacağı yerin altına sıcak bir su şişesi koymanız faydalı olacaktır. Çünkü kediler annelerinin ve kardeşlerinin yanında sıcak ortamlarda yatmaya alışkın olduklarından biraz yabancılık çekebilirler. Kediler yatacakları yerlerine alıştıktan sonra sizlere de çok çabuk uyum sağlayacaklardır.

 

Kedilerinizin güvende olması için evinizde kedilerinizin kaçacak olabileceği yerlerden kedilerinizi uzak tutmalısınız. Kedileriniz cam ve bacalardan düşerek hayatını kaybedebileceği için evinizde cam ve bacalara kedilerinizin ulaşmasını engellemelisiniz.

 

Yavru kedinizin potansiyel gelişimini tamamlaması ve sağlıklı olarak büyüyebilmesi için mama seçimine çok önem göstermelisiniz. Her şeyden önce kedinizin tüm potansiyelini kullanarak büyümesi ve gelişmesi kedinize seçeceğiniz mama sayesinde gerçekleşmektedir. Kedinizin huzuru ve güveni için sizden önce kullandığı mamayı hemen değiştirmemenizi öneririz. . Kedinizin yeni mamasına alışması ortalama 5 ila 7 gün sürecektir. Kedinize hangi mamayı verirseniz verin az ve sık vermeniz gerektiğini asla unutmayınız. 8 ila 12 haftalık kedilerin günlük ortalama 4 öğün mamaya ihtiyacı vardır. 3-6 aylık olduklarında ortalama 3 öğün, 6 aylıktan sonra ise kedilerinizin günlük ortalama 2 öğüne ihtiyacı vardır. Büyüyen kedilerinizi korumanızın en başarılı yöntemi sağlıklı ve dengeli beslenme düzeni uygulamaktır. Sağlıklı beslemek için ise kuru mama ve konserve olmak üzere iki çeşit mama vardır.

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Kedilerinize verecek olduğunuz mamalardan istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bundan dolayı kedileriniz için hazırlamış olduğumuz Royal Canin Sensible Kuru Kedi Masası kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Çünkü mamamızda kedilerinizin sağlığı ve beslenmesi için gerekli olan her şey bulunmaktadır. Kedilerinizin sizler için bir arkadaş, bir dost olduğunu asla unutmayınız ve bu nedenle bakımını ve beslenmesini çok iyi bir şekilde gerçekleştiriniz…