arama

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Royal Canin sensible kuru kedi maması kediler için uzmanlarca üretilmiş, kalite kontrolü yapılıp onaylanmış bir kedi mamasıdır. Kaliteli ve önerilebilir bir mamadır. Royal Canin sensible kuru kedi mamasının içeriklerine değinmeden önce kedi mamalarının özelliklerine ve mamayı yapan Royal Canin hakkında bilgi verelim. Bu sayede Royal Canin sensible kuru kedi mamasının neden kaliteli ve iyi bir mama olduğunu daha net ortaya konulmuş olacaktır.

 

Kedi mamalarında kullanılması gereken içerikler bellidir. Bunlar öncelikle en önemli olanı elbette ettir. Et besin olarak doyurucu, besleyici, sağlık verici bir besin kaynağıdır. Aslan gibi hayvanlarla aynı aileden gelen kedilerinde onlar gibi et yemeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden sık sık et yemeleri gerekir. Tahıl olarak çok az tahıl verilmeli ya da hiç verilmemelidir. Çünkü büyük oranda tahıl yiyen kedilerin sağlığında istenmeyen durumlar görünüz. Bunlar kedinizin alerji riskinin artması, daha sık hastalanması, tüylerinin çok dökülse, sık hastalanması, hep uyuması gibi istenmeyen durumlardır. Bu yüzden et oranına dikkat edilmelidir.

 

Diğer bir konu da besin değerleridir. Eğer sağlık hakkında bilginiz varsa hayvan sağlığı için gerekli olan besinlerden haberdarsınızdır. Bunlar kedinizin vücudunu bir kalkan gibi koruyacak olan protein, vücuda direnç verecek mineral, vücut fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasını sağlayacak vitaminler ve elbette kedinizin günlük enerjisini karışlayacak olan yağlardır. Bu içeriklerin kesinlikle karşılanması gerekilir. Bu sayede daha sağlıklı ve daha dirençli, enerjik bir kediye kavuşursunuz. Bunu bile Royal Canin mamalarında bu içeriklerden bolca bulundurur. Royal canin markasına değinirsek bunu görürüz.

 

Royal canın evcil kediniz için üretilmiş dünyaca ünlü bir markadır. Dünyanın her yanına ürün ihraç eder ve evcil hayvanınızı en iyi şekilde yetişmesini, gelişmesini, daha uzun süre sağlıklı yaşamasını amaçlar. Royal canin ayrıca bir Süper Premium maması olduğu da unutulmamalıdır. Ayıca Dünya’da en çok alınan, kedilere verilen ve uzmanlarca sıkça önerilen bir kedi maması olması da tesadüf değildir. Öncelikle mamalar için alınan besinler belli kalite kontrol testlerinde geçirilir. Onay alan besinler mamaya belli oranlarda karıştırılır. Kullanılan besinler kedinizin özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanır. Royal canin mamaları:

 • Kedinizin ömrünü uzatma
 • Kedinizin bedenini, metabolizmasını korumak ve daha iyi hale getirmek
 • Sağlıklı tüy ve deri gelişimini sağlama
 • Yaraların erken kapanmasını sağlama
 • Daha iyi bir sindirim, kas, boşaltım, üreme… Sistemlerine kavuşmalarını sağlamak
 • Sağlıklı bir diş, ağız, göz, beyin gibi organların oluşmasını sağlama
 • Gün boyu enerjik olması
 • Kedinizde oluşabilecek hastalıkların önlemesini amaçlama
 • Kedinizin daha sağlıklı bir yapıda yaşamasını sağlama

 

Bu gibi özellikler sadece bazılarıdır. Daha çok yararı olan Royal Canin mamaları kediler için çok önemli bir mamadır. Royal Canin sensible kuru kedi maması içeriğine bakıldığında %33 oranında protein olduğu görülür. Bu yüzden protein bakımından oldukça zengin bir mama olduğundan söz edebiliriz. Proteinler hücreleri yenileyen, onaran, antikor üreterek vücudu koruyan bir yapı olması yüzünden önemlidir. Yağ oranı %22’dir ki bu oran enerjik kediler için çok önemli bir orandır. Bu sayede kediniz gün boyunca yerinde duramayacak bir yapıya sahip olacaktır. Vitamin olarak göz ve deri gelişimi için önemli olan A vitamini; kemik, kas, eklemler için önemli olan D vitamini kullanılmıştır. Ayrıca vücuda direnç veren mineral bakımından da oldukça zengindir. Et oranı da gayet iyi bir orandadır.

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Sonuç olarak besin ve besin değerleri bakımından zengin, doğal, sağlıklı bir mama olan Royal Canin sensible kuru kedi maması kediler için son derce uygun bir mamadır. Bu yüzden sağlıklı bir kedi isteyenlerin hemen alınıp kedilerine vermesi önerilir.