arama

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Kedi mamalarını alırken dikkat edilmesi gerekilir. Çünkü alınan kedi mamasının kedinize uygun olması, türüne ve hassasiyetine göre hazırlanmış olması gerekilir. Eğer aldığınız mama kedinize uygun değilse kediniz zarar görecektir. Bu yüzden eğer kedinizin özelliklerine göre mama alacaksanız yapmanız gerekenler:

 

 1. Aldığınız mamanın kediniz için uygun olması
 2. Aldığınız mamanın içerik olarak yeterli olması
 3. Aldığınız mamanın markası güvenilir olmalıdır.

 

Bu hususlar ilk olarak alacağınız mamanın kediniz için uygunluğunu içermektedir. Bu da mamanın kedinizin türü ya da özelliklerine göre hazırlanmış olması gerekilir. Diğer bir konu ise mamanın içerikleridir. Bu içerikler mamada kullanılan besinlerin kalitesi, besin değerleri anlamına gelir. Son konu ise aldığınız mamanın marka güvenilirliğidir.

 

Bu hususlardan ilkine bakarsak: Royal Canin persian kitten iran yavru kedi kuru maması İran türü yavru kediniz için özel olarak hazırlanmış bir yavru kedi mamasıdır. İran kedilerinin ihtiyacı olan ve tüylerinin daha sağlıklı görünmesi için konulan içerikler hariç her kedi mamasında olması gereken içerikler de Royal Canin persian kitten İran yavru kedi kuru mamasında mevcuttur. Bu yüzden İran türü kediniz için önemli bir mamadır. Bazı kedi türlerinin özel olarak ayrıca besin takviyelerine ihtiyaçları vardır. Örneğin tüy özelliklerine göre ya da derilerine, vücut yapılarına göre farklı ihtiyaçları olmaktadır. Bu yüzden onlara has kedi mamaları kullanılması gerekilir. Bu mamalardan biri olan Royal Canin persian kitten İran yavru kedi kuru mamasını yavru İran kediniz için alıp kullanabilirsiniz bu yüzden.

 

Diğer bir husus ise mamada kullanılan içeriklerin yeterli olmasıdır. Bunun anlamı mamalara konulan besinler ve besin değerlerinin yeterli olması demektir. Royal Canin mamalarına konulacak besinlerin özenle seçilir ve kalite kontrollerini yaptıktan sonra kullanır. Bu yüzden besinlerin güvenilir ve kaliteli olduklarından bahsedebiliriz. Bir kedi mamasında olması gereken besinlere baktığımızda bu içeriklerin genel olarak et ve diğer besleyici besinler olduğunu görürüz. Ayrıca protein oranını desteklemek için bazen pirinç gibi tahıllara da başvurulduğu bir gerçektir. Bu yüzden sık sık mamalarda pirinç kullanılır.

 

Et kedi beslenmesinde önemli bir besin kaynağıdır ve her kedi mamasında yeteri miktarda bulunması gerekir. Eğer aldığınız mamada et içeriği yoksa ya da çok az ise başka mamalara bakmanız önerilir. Çünkü etçil olan kediler için et hem lezzetli hem de besleyici bir besin olmaktadır. Royal canin bu yüzden yaptığı mamalarda et oranına dikkat eder. Bazı mamalar sadece tahıldan oluşur ve içinde et olmaz.

 

Bu mamaları alamamak gerekilir. Çünkü tahıl oranı fazla olan mamalar kediler için son derece zarar verici olmaktadır. Bu zararlar tüylerinin dökülmesini ve sürekli hastalanma gibi basit şeylerden anlaşılabilir. Besinlerin önemli olmasının nedeni taşıdıkları besin değerleridir. Bir kedi mamasında bol vitamin, mineral ve protein olmalıdır. Bu içerikleri de besinlerden ya da ek takviyelerden sağlamak zorundadırlar. Eğer bu içerikler olmazsa kedi sağlığı olumsuz gelişir.

 

Son durum olan marka güvenilirliğine değinirsek Royal canin markasının son derece güvenilir olduğundan bahsedebiliriz. Bir veteriner tarafından kurulduğu ilk günden beri hep evcil hayvanların daha iyi beslenmesi için çalışmış olmaları, gıda kontrollerini hep yapmaları, yıllardır adlarının evcil hayvan dergilerinden sıkça bahsedilmesi bu güvenilirliğe birer örnektir. Ayrıca bilinmelidir ki Royal Canin kalite kontrolünden onay almış bir süper Premium maması olması güvenilirliğini artıran bir diğer özelliktir.

 

Kedinizin daha sağlıklı bir hayat sürmesi için içerikleri ise uzmanlarca belirlendiği için daha çok güven duyabilirsiniz. Royal Canin bu güvenilirliği sayesinde dünyanın her yanına mamalarını ihraç eden ve Türkiye dâhil çoğu yerde en çok kullanılanlar arasına girmiştir. Bu yüzden güvenilir olduğunu defalarca ispatlamış diyebiliriz. Eğer kedinizin özelliklerine uygun ve kedinizin daha iyi ve kaliteli yaşamasını istiyorsanız, bu mamadan alabilirsiniz.

 

Royal Canin persian kitten İran yavru kedi kuru mamasının içeriğine bakarsak içerik olarak çok fazla zengin olduğunu görürüz. Örneğin vücudu bir duvar gibi koruyan ve onaran protein %40, kedinize enerji veren ve sağlıklı bir vücut yapısı sağlayan yağ %12, kas yapısı için önemli olan selüloz %2,5 dur. Ayrıca vücuda direnç veren mineral ve vücut yapısını daha iyi hale getiren vitamin bakımından da oldukça iyidir. Bu yüzden son derece önemli bir içerikle hazırlanmış denilebilir.

Royal Canin Sensible Kuru Kedi Maması

Sonuç olarak İran yavru kedileri için özel olarak hazırlanmış olan Royal Canin persian kitten İran yavru kedi kuru mamasını güven içinde kedinize verebilirsiniz. Daha iyi bir sindirim, boşaltım, daha parlak tüyler, daha iyi korunan bir vücut yapısı… İçin kedinize verebileceğiniz bir mama olduğunu kanıtlamıştır. Bu yüzden kediniz için gevenle alabilirsiniz.