arama

Royal Canin Siamese 38 Kuru Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Siamese 38 Kuru Kedi Maması

Royal Canin Siamese 38 Kuru Kedi Maması bağışıklık sistemi güçlü ve iyi gelişmiş kediler oluşturmak için yapılmış bir süper Premium kedi mamasıdır. Kedi mamalarında olması gereken içerikleri fazlasıyla karşılayan bu kedi mamasının kediler için neden uygun olduğunu anlamak için öncelikle kedi mamasının içeriğine bakarak ve bunların kedi beslenmesi için uygun olup olmadığına, neden gerekli olduklarına değineceğiz.

 

Bilinmelidir ki kedi beslenmesi önemli bir konudur ve alınacak mamanın kedi için uygun olması gereklidir. Özellikle kedinizin ırkına özel mamalar almanız gerekmektedir. Çünkü her kedi ırkı için gerekli içerik oranı ve içerikler değişmektedir. Bu yüzden mamaları alırken kediniz için uygun mu? Besinler ve besin değerleri yeterli mi? sorularının cevaplarına bakılır.

 

Royal Canin siamese 38 kuru kedi maması atletik bir yapıya sahip olan siyam ırkı kediler için özel olarak tasarlanmış bir kedi mamasıdır. Örneğin kas yapısını korumak için öncelikle protein miktarına önem verilmiştir. Ayrıca kas yapısını ve kemik yapısını güçlendiren içeriklerde es geçilmemiş. Protein oranı %38 olarak belirlenmiş. Bu oran bir kedi mamasına göre oldukça zengin diyebileceğimiz bir orandır. Bir kedi mamasında olması gereken oran en az %7,5 – 12 arasında olması gerekmektedir.

 

Bu yüzden bu oran ortalama bir kedi mamasına göre oldukça iyidir. Bu oranı sağlamak için bolca et ürünü, pirinç ve protein takviyesi yapılmıştır. Siyam ırkı kediniz için ise çok önemlidir. Protein hem koruyucu hem de yapılandırıcı görevini alır. Yaraların erken kapanması, hücrelerin yenilenmesi, vücut fonksiyonlarının güçlenmesi, hücrelerin onarılması ve antikor üretilmesinde aktif olarak rol alır. Bu yüzden önemlidir.

 

Kullanılan vitaminlere bakıldığında A vitamini ve D3 vitamini kullanılmış. Bu vitaminlerden A vitamini göz, tüy ve deri sağlığı için gerekli olan bir içeriktir. Deri ve tüylerin daha sağlıklı, daha parlak olmasını sağlarken gözü de korur. D3 vitamini ise sağlam bir kemik, eklem ve kas sitemi için önemlidir. Özellikle atletik yapıda olan siyam kedileri için kas, kemik ve eklemler çok önemlidir. Kullanılan mineraller vücut yapısının daha sağlam olması için çalışır. Royal Canin siamese 38 kuru kedi mamasında demir, bakır, manganez, çinko, selenyum… Mineralleri kullanılmış. Bu içerikler sağlam bir vücut yapısı oluşturmak için önemli olan içeriklerdir. Özellikle kullanılan demir minerali kemik yapısına katılarak kemiklerin onarılması ve daha güçlü olmasında çok önemli bir yere sahiptir.

 

Royal Canin siamese 38 kuru kedi mamasında yağ oranı %16 olarak verilmiş. Normal bir kedi için en az %3,7 ile 7 arasında olması gerekir. Ancak yapılı bir kedi ırkı olan siyam kedileri için daha fazla yağ oranı gerektiğinden %16 olarak belirlenen oran çok iyi bir orandır. Yağlar kedilerin enerjilerini sağlamak için çalışır. Bu oran sayesinde kedinizin enerjisi gün boyunca hep olacaktır. Yağ aynı zamanda vücudu koruyan bir yapıdadır. Yokluğunda vücut gereken enerjiyi sağlamak için önce glikoz ( şeker ), daha sonra ise proteinleri yakar. Ancak bu durumda vücut yapısı çökmeye başlar. Bu yüzden yağ oranına dikkat edilmelidir.

 

Mamayı yapan markaya bakıldığında çok önemli ve dünyaca ünlü bir marka olduğunu görürüz. Evcil hayvan beslenmesinde dergilerde öneri olarak bol bol boy gösteren, yaptığı ırklara özel mamalarla ve diğer mamalarla adından çokça söz ettiren bir markadır. Bir veteriner tarafından kurulmuş ve yıllarca evcil hayvanlar için en iyisini yapmaya çalışmıştır. Bu yüzden de Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanılan ve önerilenler arasına girmiştir.

Royal Canin Siamese 38 Kuru Kedi Maması

Royal Canin siamese 38 kuru kedi maması siyam ırkı kediler için özel olarak hazırlanmış bir kedi mamasıdır. Yapısında olan içerikler. Siyam kedilerinin atletik yapılarını koruma, geliştirme üzerinedir. Yapısında ayrıca kedinizin sağlığı için önemli içerikler bulunmaktadır. Bu yüzden siyam türü kedinize gönül rahatlığıyla verebilirsiniz.