arama

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması

Kedi sahibi her insan kedisinin uzun yıllar sağlıkla yaşamasını ister. Bunun içinde ellerinden geldiğince kedilerine önem verirler. Kedi bakımı, her kedi sahibinin önemsediği bir konudur. Kedi bakımı konuları içerisinde öyle bir konu vardır ki o konu çok önemlidir ve aslında kedi bakımının temelini oluşturur. O konu; “mama seçimidir.” Mama seçiminin kritik noktası aslında doğru mama seçmektedir. Kediniz için doğru olan mamayı seçmek en önemli husustur. Doğru mama seçimi için de kedinizi iyi tanıyor olmanız gerekmektedir. Doğru mama seçimi aslında zor bir şey değildir. Kedisini iyi tanıyan her insan doğru mamayı seçebilir. Doğru mama seçiminde rol oynayan 4 ana madde şunlardır:

 

Kedinizin Ortalama Yaşı

 

Kedinizin yaşı, doğru mama seçiminde rol oynayan en önemli maddedir. Eğer kediniz yavru bir kediyse onun için seçeceğiniz mamanın üzerinde “Junior” ibarelerinin bulunduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer mamanın üzerinde “Adult” ibareleri bulunuyorsa o mama yetişkin kedi mamasıdır ve kediniz için uygun değildir. Yetişkin kedi mamaları ile yavru kedi mamaları arasındaki fark ise mananın içerisindeki protein ve yağ oranından kaynaklanmaktadır. Bu neden kediniz için mama seçerken mamanın üzerinde ibarelere ve kedinizin yaşına dikkat ediniz.

 

Kedinizin Gerçek Kilosu

 

Kedinizin kilosu, doğru mama seçiminde rol oynayan bir başka maddedir. Eğer kediniz kilo ve hareketsiz bir kediyse bu tür kediler için üretilmiş olan özel mamaları kediniz için tercih edebilirsiniz. Bu tür kilolu kediler için üretilmiş olan özel mamalar, diğer yetişkin mamalarına göre yağ ve lif oranı bakımından ayrılmakta olup daha az kaloriye sahiptir.

 

Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyeti ve kısırlık durumu, doğru mama seçiminde rol oynayan bir başka maddedir. Eğer kediniz kısırlaştırılmış bir kediyse kilo almaya daha eğilimlidir. Bu tür kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz ilk önce kedinizin beslenme alışkanlığını yavaş yavaş değiştirmeniz doğru olacaktır. Bununla beraber kısırlaştırılmış olan kediler için üretilen özel mamaları da kediniz için kullanmanız daha doğru olacaktır.

 

Kedinin Cinsi

 

Kedinizin cinsi, doğru mama seçiminde rol oynayan son önemli maddedir. Kedinizin cinsine bağlı olarak kedinizin tüy uzunluğu da değişkenlik gösterebilmektedir. Tüy boyutu uzun olan kediler bazı durumlarda farkında olmadan bu tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Bu durum sonucunda da sindirim sistemi sorunlarıyla karşılaşabilme riskleri oldukça fazladır. Eğer sahip olduğunuzun kedi uzun tüylü bir kediyse, ona mama alırken içeriğinde malt olan mamaları tercih etmelisiniz.

 

Kısırlaştırılmış bir kediye sahipseniz ve kediniz için doğru olacak mamayı arıyorsanız ona; “Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması” verebilirsiniz. Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması, içeriğindeki yüksek miktarda vitamin ve zenginleştirilmiş mineral katkılarıyla kısırlaştırılmış olan yetişkin kedinize sağlıklı bir mama sunar. Kısırlaştırılmış olan kedilerin beslenme şekilleri kısırlaştırıldıktan sonra farklılık gösterdiğinden bu tür kediler için kısırlaştırılma dönemi sonrası beslenme çok önemlidir.

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması

Eğer kediniz kısırlaştırılma sürecinden sonra doğru beslenmezse vücut sağlığında problemler yaşayabilir. Buna engel olmak için kısırlaştırılmış olan kediler için üretilmiş olan sağlıklı ve lezzetli Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Mamasını kedinize güvenle verebilirsiniz. Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması, içeriğinde bulunan L-Karnitin sayesinde kedinizin fazla yağlarını yakar ve kedinizin kısırlaştırıldıktan sonra kilo almasını da önler. Kısırlaştırılmış olan kediniz için sağlıklı ve lezzetli bir mama arıyorsanız siz de kedinize; “Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Konserve Kedi Maması” verebilirsiniz.