arama

Royal Canin Ultra Light Yetişkin Kediler İçin Mama

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

 Royal Canin Ultra Light Yetişkin Kediler İçin Mama

Kedi beslenmesi konusunda uzman olan Royal Canin yetişkin kediler için özel olarak geliştirdiği Royal Canin ultra light yetişkin kediler için maması yetişkin kediniz için gerekli besin ve besin değerlerine sahip bir mamadır. Yıllardır kedilerin en iyi şekilde beslenmesi için mama üreten Royal Canin mamaları kedilerin bağışıklık sistemi ve yaşam kalitelerini artırmak için özel olarak hazırlanır. Bu sayede evcil hayvanınızın hem daha uzun yaşaması hem de sağlıklı bir yaşam sürmesi amaçlanır.

 

Royal Canin ultra light yetişkin kediler için maması hakkında bilgi vermek için öncelikle içinde bulunan besinlerden bahsedilmesi gerekilmektedir. Ayrıca mamanın yapım aşaması ve güvenilirliği de önemli bir konudur. Bu yüzden Royal Canin markası hakkında biraz bilgi de verilmesi gerekilmektedir. Bu sayede Royal Canin ultra light yetişkin kediler için maması tam olarak kediniz için tam olarak uygun olduğu anlaşılabilir.  Royal Canin ultra light yetişkin kediler için mamasında 1 yaş üstündeki kedilerin beslenmesi için özel olarak belirlenmiş içerikler vardır. Bu içerikler sayesinde kedinizde

 

 • Böbrek taşı olması engellenir,
 • Yağların daha iyi yakılması sağlanır,
 • Sağlıklı bir boşaltım sistemi sağlanır
 • Kedinizin kas kütlesinin korunması sağlanır.
 • Sağlıklı göz, beyin gelişimi sağlar
 • Kemik, kas ve eklemlerin sağlıklı olmasında rol oynar
 • Tüy dökümünü azaltır, deriye parlaklık verir.
 • Bağışıklığı kuvvetlendir ve yaraların enfeksiyon kapmasını engeller.

 

Royal Canin ultra light yetişkin kediler için mamasının içine bakıldığında kedi beslenmesinde önemli bir yeri olan et besininin kaliteli şekilde kullanıldığı görülür. Ayrıca bol vitamin, mineral ve protein içeriğine rastlarız. Bu içerikler bir kedi için çok önemli olan içeriklerdir. Aslan ile aynı aileden gelen kediler için et besini çok önemli bir beslenme kaynağıdır. Besleyici ve sağlıklı bir besin kaynağı olması ile kedinize yarar sağlar. Ayrıca kedinizin vücut yapısının korunmasını sağlayan protein, vücuda dirençlik veren mineral ve vücut fonksiyonlarının daha iyi çalışmasını sağlayan vitaminde kedilerin iyi bir yaşam geçirmesi için gerekli olan içeriklerdir.

 

Protein miktarı %10,2 olarak verilmiş. Bir kedi mamasında önerilen oran %7,5 ile 12 arasındadır. Yani protein oranı oldukça iyi ve tavsiye edilen şekildedir. Proteinin önemli olmasının nedeni vücudu koruyan bir zırh gibi işlem görmesidir. Antikorlar üreterek yaraların enfeksiyon kapmasını engeller ve vücut içinde zararlı mikroorganizmaların yer edinmesini engeller. Ayrıca vücut yapısını korumak için hücreleri onarır ve yeniler. Kullanılan vitaminlerden A vitamini göz, deri ve tüy sağlığı için önemlidir. D3 vitamini ise sağlıklı kas, kemik ve eklem için çalışır. Diğer bir vitamin olan E vitamini beyin, tüy ve deri oluşumunu destekler, tüy dökülmesini engeller ve hücreleri yenileyerek kedinize sağlıklı bir görünüm verir. Minerallere ise sağlıklı bir kemik, kas, sindirim için özel olarak belirlenmişidir. Ayrıca kullanılan %2,2 oranındaki yağ ise kedinizin günlük enerji ihtiyacını karşılamak için yeterli miktardadır.

Royal Canin Ultra Light Yetişkin Kediler İçin Mama

Mayayı yapan Royal canin her yıl evcil hayvan beslenmesi konusunda uzmanlarca önerilen ve dergilerde sıkça görülen bir mamadır. Bir veteriner tarafından evcil hayvanların daha iyi beslenmesi için kurulmuştur. Dünyada pek çok yere ürün vermektedir. Yapısında özenle kullanılan besinler kedinizin yaşam süresini artırır ve sağlıklı bir bünye sağlar. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanılabilir bir mamadır. İçeriğindeki besinler özel yerdenler alınır ve yoğun testlere tabi tutulur. Kalite kontrolünden geçmeyen içerikler kullanılmaz. Mama üretildikten sonra mamanın yeterliliği kontrol edilir ve daha sonra piyasaya sunulur. Bu yüzden Royal canin dünyanın güvendiği bir süper Premium maması olmuştur. Eğer kediniz için uygun bir mama arıyorsanız Royal Canin ultra light yetişkin kediler için mamasını denemeniz önerilir. Bu mamayı güvenle kedinize verebilir ve kedinizin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz.